Trump je v Beli hiši ponovil, da so ZDA v preteklih letih porabile ogromne vsote za zaščito Evrope, vendar jim ključni zavezniki niso stali ob strani, ko so potrebovali podporo med spopadom z Iranom. "Prosili smo jih, naj pridejo, a nas niso podprli," je dejal Trump.
Zatem je sicer podal dokaj pozitiven komentar o britanskem premierju Keiru Starmerju, ki je v ponedeljek napovedal odstop s položaja. Trump, ki je v preteklosti večkrat kritiziral Starmerja, ga je tokrat označil za "čudovitega možakarja" in "neke vrste prijatelja", je poročala televizija ABC.
Trump je v Beli hiši dejal tudi, da je Hormuška ožina ponovno odprta, kar je zatrdil tudi njegov minister za trgovino Howard Lutnick, vendar pa je frekvenca ladijskega prometa skozi ožino še vedno precej nižja, kot je bila pred vojno, je poročal CNN.
Trump evropskih zaveznikov o napadu na Iran ni obvestil vnaprej in je sprva trdil, da ne potrebuje nobene pomoči, ko so ZDA skupaj z Izraelom 28. februarja napadle islamsko republiko. Nato pa je zahteval pomoč, ko je Iran zaprl Hormuško ožino, kar je dvignilo svetovne cene nafte in pospešilo inflacijo v ZDA.
Puši.
Oranžni je zelo moten. Najprej pljuva po nas, uvaja carine in izsiljuje Tipični sorodnik Putlerja!
bolnik zakuhas vojno in potem zahtevas da clanice nata sodelujejo pri tem drugo je da bi bile zda napadene a dokler izvajajo neke vojne operacije tako kot rusi potem zastonj pricakujes podporo sam namen nata je samoobramben