Že v ponedeljek je papež na Twitterju odprl svoj račun in danes se je nanj po poročanju nemške tiskovne agencije dpa registriralo že več kot 540 tisoč sledilcev.
Papež bo sicer tvital v osmih jezikih, a daleč največ sledilcev bo očitno imel na svojem angleškem računu, na katerem se je v prvih 24 urah registriralo skoraj 380 tisoč sledilcev. Med bolj priljubljenimi bodo tudi španski in italijanski tviti.
Odgovarjal bo tudi na vprašanja
Kot so sporočili na ponedeljkovi novinarski konferenci v Vatikanu, bo sveti oče na Twitterju tudi odgovarjal na vprašanja uporabnikov o veri. Ta vprašanja mu je že mogoče poslati, in sicer s ključno besedo #AskPontifex.
Devetdesetletnika na Twitterju
Papežev prihod na Twitter je danes med drugim že pozdravil izraelski predsednik Šimon Peres, poroča ameriška tiskovna agencija AP. Tvitnil mu je: "Vaša svetost, dobrodošli na Twitterju. Naši odnosi z Vatikanom so najboljši in lahko predstavljajo temelj za nadaljnji mir kjerkoli."
Tako izraelski predsednik kot sveti oče sta že dobro zajadrala v deveto desetletje življenja, saj ima Benedikt XVI. 85 let, Peres pa že 89.
Odnosi med Vatikanom in Izraelom so se sicer v zadnjih dneh poslabšali, potem ko je Vatikan pozdravil dvig statusa Palestine v Združenih narodih v državo opazovalko nečlanico, kar pomeni dejansko priznanje državnosti. Vatikanski dnevnik L'Osservatore Romano pa je nedavno tudi ostro kritiziral gradnjo novih judovskih naselij, ki jo je napovedal Izrael.
Pol ga pa vprašajmo koliko denarja opere mafija v cerkvi. Pričakujem odgovor. Pa ne tisti znani ne čujem dobro. V njegovem primeru ne vidim dobro.