Zasebno letalo je pristalo v oporišču ameriškega letalstva blizu Atlante. Kenta Brantlyja je na letališču pričakalo reševalno vozilo v spremstvu več vozil, ki so nato odpeljala v konvoju z letališča. Zdravnika naj bi prepeljali v karanteno univerzitetne bolnišnice Emory v Atlanti.
Brantly je zdravil obolele z ebolo v Liberiji, sedaj pa se bori za življenje. Za življenje se bori tudi Američanka, ki je delala v krščanski misiji v Liberiji Nancy Writebol in ki se je prav tako okužila z virusom ebole. Tudi njo bodo sedaj z zasebnim letalom, ki vsebuje mobilno karanteno, prepeljali iz Liberije v ZDA in namestili v omenjeno bolnišnico. Oba sta v stabilnem, a resnem stanju.
To je sploh prvič, da bodo kakega bolnika z ebolo zdravili v ZDA.
Po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije se je z virusom ebole od začetka leta v Gvineji, Sierri Leone, Liberiji in Nigeriji na zahodu Afrike okužilo že 1323 ljudi, umrlo pa jih je 729.
Virus ebole je lahko smrtonosen v 90 odstotkih primerov okužb. Povzroča hude bolečine v mišicah, vročino, glavobol in neustavljivo krvavenje ter odpoved ledvic in jeter.