Na srečo gre le za izmišljotino.
Človek za pajke ni zanimiv, zanj smo le ogromna gmota, ki diha in ima srčni utrip, s čimer povzroča za pajka moteče vibracije. “Večina plenilcev ne napada večjega plena, saj bi bili v boju poraženi. Pajkov preprosto ne zanimamo,” je za BBC pojasnil vodja oddelka za nevretenčarje v londonskem živalskem vrtu Dave Clarks.
Dodaja pa, da gre za nočne plenilce, ki pa nas lahko ugriznejo. Če bomo spali nekje na odprtem v naravi, se bomo morda zbudili s kakšnim ugrizom pajka na obrazu, nogi, roki …
Lahko gre v uho
Tudi fizično bi pajka zelo težko požrli. Spati bi morali z odprtimi usti, pajek bi moral splezati v usta in mi bi ga morali med spanjem celo pogoltniti.
Poleg tega lahko razmislimo, kolikokrat smo v življenju videli spati prijatelje, partnerja, svoje otroke in domače. Najbrž pa nismo nikoli videli pajka, ki bi se sprehajal poleg ust.
Se pa lahko zgodi, da se pajek znajde v ušesu. Leta 2012 je neka Kitajka obiskala zdravnika, ker jo je en teden srbelo v ušesu. Zdravnik je ugotovil, da se je v ušesu nahajal pajek. Podoben pripetljaj je doživela tudi pevka Katie Melua.