Srečanje lastnikov šotorskih prikolic, ki bo potekalo prihajajoči vikend, bo že tradicionalno, največja družina kampistov bo tokrat kampirala na »Camp-let vikendu« v Kampu Šobec pri Bledu! Cilj druženja je namreč, da zbrani kampisti omogočijo čim več otrokom iz socialno ogroženih družin, da tudi sami okusijo slanost morja! Dogodka se bo tudi letos udeležilo več kot 50 družin, ne bo pa jih pregnal niti dež, čeprav je napoved obetavna, saj jim njihove Camp-letke nudije prijetno zatočišče in prostor za zabavno druženje. V okviru letošnjega dogodka Kampirajmo skupaj! poteka tudi dobrodelni pohod.
Vabljeni na DOBRODELNI POHOD PEŠ ČEZ TRI SAVE - v nedeljo, 2.6.2019, ob 10.00 uri (trajanje cca 2 uri), izhodišče je zbirno mesto »Kampirajmo skupaj!« v Kampu Šobec.
Pogoj za udeležbo na dogodku je donacija (5 € na osebo) za ZPMS – akcija Pomežik soncu, za letovanje otrok iz socialno šibkejših družin.
Pohod poteka čez tri mostove – čez tri Save. Mostovi s svojo simboliko povezovanja odlično ponazarjajo našo akcijo.
Del poti poteka po tematski pohodniški poti »Pot ob reki Savi«, ki je opremljena z informacijskimi tablami ter klopmi.
Pohod je primeren za družine. Za zaključek bodo med otroke razdelili kar 7 kilogramsko ČOKOLADO VELIKANKO, ki jo podarja TIC Radovljica, organizator Festivala čokolade!Vse informacije na www.kampirajmoskupaj.si
Gre za največjo »družino kampistov« pri nas. Dogodki združijo vsako leto več ljubiteljev sproščenega, a hkrati udobnega kampiranja, ki prisegajo na sodobne šotorske prikolice, evolucijo nekoč popularne "brakice". Na dogodka pod nazivom »Kampirajmo skupaj!« se vsako leto na »Camp-let vikendu« sreča okoli 50 družin. Zberejo se pred začetkom sezone, doslej so se družili že v Kampu Park Lijak na Vipavskem, v Kampu Menina v Zgornji Savinjski dolini, v Kampu Danica v Bohinjski Bistrici, lani v Kampu Špik v Gozdu Martuljku, ob čudovitem Velenjskem jezeru, letos pa jih bo gostil Kamp Šobec.
Cilj druženja je obenem tudi promocija idiličnih slovenskih kampov, četudi prihaja večina udeležencev na druženje iz Slovenije. Pogosto se zgodi, da udeleženci, predvsem so to družine, izmenjajo izkušnje in se tudi dogovorijo za nadaljnje skupno kampiranje, predvsem pa se v gostujoče kampe radi vračajo. Koncept »skupinskega kampiranja« so že povzeli na Danskem in Nizozemskem, nikjer doslej pa s tako uspešno udeležbo kot prav v Sloveniji!
Vabljeni vsi, ki vas zanimajo šotorske prikolice in sodobnejši načini kampiranja, da dogodek obiščete in poizvete informacije iz prve roke.