Število splavov se je po celem svetu povečalo s petdeset milijonov (od leta1990-1994) na 56 milijonov ( v letih 2010-2014), vendar na račun revnejših držav, v bogatih državah je namreč število splavov v zadnjih petindvajsetih letih znatno upadlo, s 46 na 27 žensk med tisoč, navajajo na spletni strani BBC.
Da število prekinitev nosečnosti v svetovnem merilu še vedno nekoliko narašča, gre torej na račun držav razvoju; zaradi rasti tamkajšnjega prebivalstva in želje po manjših družinah, ugotavlja študija ameriškega inštituta Guttmacher in Svetovne zdravstvene organizacije (WHO).
Tako se na primer v Latinski Ameriki danes že vsaka tretja nosečnost konča s splavom, kar je tudi največji delež med regijami, čeprav imajo v teh državah na tem področju zelo strogo zakonodajo.
Najmanj splavov v Evropi
Največji upad so zabeležili v vzhodni Evropi, kjer se je število več kot prepolovilo in sicer z 88 na 42.
V srednji Evropi se je število splavov zmanjšalo z 39 na 26 , v severni Evropi z 22 na 18, v severni Ameriki pa s 25 na 17.
Strožja zakonodaja nima nobenega vpliva
Nimajo dostopa do kontracepcije
Gilda Sedgh z inštituta Guttmacher pa je ob tem pojasnila, da se več kot " osemdeset odstotkov neželenih nosečnosti zgodi ženskam, ki nimajo dostopa do modernih oblik kontracepcije, dobršen del teh nosečnosti pa se konča s splavom".