V Avstriji, Nemčiji in Švici so se namreč pojavile lažne spletne strani in ponarejeni katalogi, ki ponujajo rabljene audije za mamljivo nizke cene.
Ponarejene spletne strani so tako realističnega videza, da lahko kupce zavedejo, da so res na Audijevi uradni spletni strani za prodajo rabljenih avtomobilov ali originalnih nadomestnih delov. V resnici pa niti prodajni kanali niti vozila, ki jih ponujajo, niso resnični.

Za spletnimi stranmi se skrivajo lažni spletni naslovi, lažne telefonske številke in lažni bančni računi, njihovi izdelovalci pa se ne ustavljajo niti pred uporabo fotografij ljudi, ki so dejansko zaposleni pri Audijevih trgovskih partnerjih.
Pozor tudi za slovenske kupce
Žal je več potrošnikov v omenjenih državah že nasedlo prevarantom, kar pri Audiju močno obžalujejo. Oškodovane tudi pozivajo, naj na prevaro čim prej opozorijo policijo. Tudi Audi je na policijo podal kazensko ovadbo in z oblastmi sodeluje pri preiskavah.
Kolikor je doslej znano, so se prevarantske spletne strani pojavile le v omenjenih nemško govorečih državah in glede na to, da jih policije že preiskujejo, se bodo prevaranti za nekaj časa verjetno potuhnili. Vsekakor pa opozorilo velja tudi za slovenske kupce, ki avtomobile po ugodnejših cenah kot pri nas radi kupijo v tujini in jih potem samostojno uvozijo.
Audijeva izkušnja je podobna lanski izkušnji kupcev rabljenih starodobnih vozil na ameriškem trgu. Starodobnim vozilom in avtomobilom nasploh so cene v zadnjih nekaj letih silovito zrasle, zato je razumljivo, da marsikoga pritegne ponudba avtomobila po veliko nižji ceni.
Opozorilni znaki
Ameriški vplivnež Pleasant Green je na spletu odkril več oglasov, ki so ponujali klasične avtomobile za izjemno nizke cene. Ugotovil je, da vsi prevaranti dejansko navajajo naslove resničnih prodajalcev, povezane z njihovimi telefonskimi številkami. Nekateri so mu poslali celo prepričljive lastniške dokumente.
Pleasant Green je navedel tudi nekaj opozorilnih znakov, ki bi morali odvrniti potencialne kupce. Prvi opozorilni znak je že neverjetno ugodna cena. Marsikateri avto kljub vsemu ni tako zelo podcenjen, zato ne pade nujno takoj v oči. Vplivnež zato navaja, da bi moral kupec raziskati, če so se fotografije istega vozila že pojavile pri katerem drugem prodajalcu. Če so se, gre skoraj gotovo za prevaro.
Pomaga lahko tudi lokacija, ki jo navaja prodajalec. Če prodajalec uporablja dejanski naslov prodajnega salona, lahko poiščete njegovo številko in pokličete, če imajo dejansko v ponudbi omenjeni avtomobil. Verodostojnost avtomobila pa lahko s pomočjo VIN številke preverite tudi v registru avtomobilov. Vsekakor pa si je, če je to mogoče, avtomobil dobro ogledati v živo. Če vam prodajalec tega noče zagotoviti, gotovo nekaj ni v redu.
🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲
! Ali želite najti žensko za eno noč? Daj no -- Sexy24.mom
Se ne čudim, kot že ime pove gre za AutoUberDebil Idiote, ki ga obožujejo samo najbol debilni Balkanci ;-)