Avto

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Prius najboljši, lamborghini najslabši

Američani za najbolj "zelen" avtomobil štejejo toyoto prius. Žurnal24 main
Prius najboljši, lamborghini najslabši. Seveda, ko govorimo o porabi goriva. To je najnovejša lestvica, ki jo je sestavila ameriška oblast.

Na verjetno edini lestvici, na kateri se Lamborghini nahaja na zadnjem mestu, je zmago odnesla Toyota s svojim "zelenim" modelom prius. Podatki o porabi toyotinega bencinsko-električnega hibrida so naslednji: 4,9/5,23 l/100 km (mesto/avtocesta), kar je zadostovalo za zmago. Na vrhu lestvice je še nekaj hibridov, prvi model s klasičnim motorjem pa je smart ForTwo z 7,13/5,74 l/100 km. Top 10 zaključuje VW jetta s porabo 7,84/5,74 l/100 km.



Lamborghinijev murcielago, pod motornim pokrovom katerega brni motor V12, se je z 29,4 litra porabe goriva na 100 prevoženih kilometrov v mestu in 16,8 litra na odprti cesti znašel na zadnjem mestu. Prevedeno v denar, vsak Američan bi glede na povprečno število prevoženih kilometrov, če bi se vozil z omenjenim superšportnikom, na leto za gorivo porabil 6450 ameriških dolarjev.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.