13 ogledov

Gregorinova edina do točk

Dimitrij Jarošenko je dosegel prvo zmago v svetovnem pokalu. Žurnal24 main
Rus Dimitrij Jarošenko pri moških in Francozinja Sandrine Bailly pri ženskah sta zmagovalca sprinterskih tekem biatloncev in biatlonk v Hochfilznu. Naša najboljša je bila Teja Gregorin, drugi so razočarali.

93. K. Bauer (SLO) +4:42,5 (7)

Dimitrij Jarošenko , ki je zgrešil en strel, je za 10-kilometrsko progo in prvo zmago v karieri potreboval skoraj 24 minut in za 37,7 (2) prehitel Oleja Einarja Björndalna , ki je že takoj na začetku zgrešil dva strela. Norvežan je pozneje sicer pokril vse tarče, vendar se je moral zadovoljiti z drugim mestom. Björndalen tako za zdaj ostaja brez zmage v letošnji sezoni. Na najnižjo stopničko je z zaostankom 51 sekund stopil še en Rus, in sicer Andrej Makovejev , ki je ravno tako zgrešil dva strela. Slovenski biatlonci so doživeli pravi polom, saj se nobenemu ni uspelo uvrstiti med najboljših 60 in s tem na zasledovalno tekmo. Najboljšo uvrstitev med Slovenci je zabeležil Gregor Brvar , ki je bil 73. (+ 2:57,3/1), Peter Dokl je osvojil 81. mesto (+ 3:23,0/1), Klemen Bauer pa je bil 93. (+ 4:42,5/7).

V ženski konkurenci smo, glede na rezultate iz prejšnjih sezon in tudi iz prejšnjega tedna, upravičeno pričakovali veliko. Žal se tokrat ni vse izšlo po pričakovanjih, saj se je med dobitnice točk uvrstila samo trenutno naša najboljša predstavnica Teja Gregorin , ki je končala na 16. mestu. S 7,5 kilometra dolgo progo je najhitreje opravila Sandrine Bailly , ki je dobila svojo prvo tekmo letos, skupno pa že 17. v karieri. Francozinja, ki ni zrešila niti ene tarče, je premagala Rusinjo Jekaterino Jurjevo . Tretje mesto je osvojila olimpijska prvakinja Kati Wilhelm .

42. D. Ravnikar (SLO) +2:00,1 (3)
76. T. Brankovič Likozar (SLO) +3:26,8 (6)

Med najboljšimi ni bilo niti vodilne biatlonke v svetovnem pokalu Nemke Martine Glagow , ki je zasedla šele 17. mesto. Dobro strelsko formo je pokazala Andreja Mali , ki ni zgrešila niti enega strela, vendar pa je tekla zelo slabo, tako da se je morala zadovoljiti zgolj s 33. mestom. Dijana Grudiček Ravnikar je zgrešila tri tarče in pristala na 42. mestu, medtem ko je Tadeja Brankovič Likozar spet slabo streljala. Zgrešila je kar šest strelov, kar jo je poneslo šele na zelo skromno 76. mesto. To pomeni, da Brankovičeva ne bo mogla nastopiti na zasledovalni tekmi. Zares slab nastop lani naše najboljše biatlonke v svetovnem pokalu, ki na začetku te zime nikakor ne najde prave forme.