15 ogledov

Union Olimpija brez možnosti v Sieni

Goran Dragič Žurnal24 main
Košarkarji Uniona Olimpije so v 1. kolu Evrolige (skupina A) izgubili z Montepaschi Sieno z 52:80. Ljubljančani so možnosti za kaj več zapravili že v drugi četrtini.
Montepaschi Siena : Union Olimpija 80:52 (20:18, 50:26, 59:41)

Dvorana Mens Sana, gledalcev 4000, sodniki: Amoros (Španija), Muhvič (Hrvaška), Gontas (Grčija).
Montepaschi Siena: Mcintyre 12 (1:2), Ilievski 4 (2:4), Eze 6, Carraretto 2, Sato 2, Thornton 8, Lavrinovič 21 (3:3), Kaukenas 22 (3:4), Stonerook 3.
Union Olimpija: Booker 5 (1:2), Dragič 6, Milič 16 (4:4), Hukič 14 (2:3), Bailey 1 (1:2), Zupan 5, Taylor 5 (2:2).
Prosti meti: Montepaschi Siena 9:13, Union Olimpija 10:13.
Met za dve točki: Montepaschi Siena 19:36, Union Olimpija 15:40.
Met za tri točke: Montepaschi Siena 11:28 (Lavrinovič 4, Kaukenas 3, Mcintyre 3, Stonerook), Union Olimpija 4:13 (Hukič 2, Zupan, Taylor).
Skoki: Montepaschi Siena 36 (30 + 6), Union Olimpija 36 (27 + 9).
Osebne napake: Montepaschi Siena 14, Union Olimpija 18.

Košarkarji Uniona Olimpije so nastope v predtekmovalni skupini A Evrolige začeli s pričakovanim porazom na gostovanju pri aktualnem italijanskem prvaku Montepaschi Sieni. Vse upe o presenečenju so Ljubljančani zapravili v drugi četrtini, ki so jo izgubili z izidom 8:30.

Partizan : Barcelona 81:78

Začetna peterka trenerja Memija Bečiroviča (Milič, Dragič, Booker, Taylor, Hukič) je solidno odigrala prvih deset minut, v drugi četrtini pa je sledil popoln mrk in visok zaostanek. V tem delu igre so na plan prišle vse pomanjkljivosti Uniona Olimpije na eni strani ter kakovost in dobra forma Italijanov na drugi. Maurice Bailey je v štirih minutah izgubil tri žoge, Ronell Taylor je točke dosegal le s črte prostih metov, iz igre pa zgrešil tudi z najbolj ugodnih položajev, iz sivega povprečja pa sta delno izstopala le Marko Milič in Jasmin Hukič. Prednost Siene je tako naraščala iz minute v minuto (27:18, 43:24) in prvi polčas se je končal s kar 24 točkami razlike.

Zmagovalec je bil odločen, tako da je bil drugi polčas zgolj formalnost. Trenerja sta lahko v igro poslala tudi manj uveljavljene igralce, razlika pa se kljub temu ni bistveno spremenila. Union Olimpija je do štiridesete točke na tekmi prišla v 29. minuti, ko je bila Siena že pri 59. Tu so Italijani ostali tudi ob koncu četrtine, kar pomeni, da so v tretjem delu dosegli vsega devet točk (Union Olimpija 15). Bled vtis iz tretje četrtine so gostitelji popravili v zadnjih desetih minutah, ko so znova zaigrali bolj zavzeto in agresivno. V 35. minuti so imeli že 30 točk naskoka (74:44), dve manj pa ob koncu štiridesete minute.

Ljubljančane v naslednjih dveh krogih čakata dve domači preizkušnji. V četrtek prihodnji teden (1. 11.) bodo v Ledeni dvorani Tivoli gostili Olympiacos, teden pozneje pa bo pod Rožnik prišel še evropski podprvak CSKA Moskva.