Slovenija

Razprava o novi vladi: Janša je moral zapustiti dvorano

Komentarjev 69
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Dieta 12:25 04.junij 2026.

    KORUPCIJA !!!! "Janša: "Nobena vladna ekipa še ni imela toliko izkušenj iz dela v izvršilni oblasti".... Najdaljši staž v politiki ima trenutno Janša, ki ima tudi ugotovljeno korupcijo, 3 obsodbe in črn madež z izraelsko obveščevalno BLACK CUBE, notri je ...prikaži večri je Matzu kolega s korupcije in Kangler...

  • MarkoSkače 12:27 04.junij 2026.

    Besedičenje o vladi za vso Slovenijo in vse generacije ob dejstvu, da gre za najbolj desno in izključno koristim kapitala naravnano vlado do sedaj, ki že pred operativnim začetkom vleče poteze, ki delijo, kot zgodbo o uspehu pa želi prodati ...prikaži več reze v socialno državo, da bo lahko kapitalskim botrom predvolilne kampanje sanirala razliko v dobičkonosnosti med pričakovanim in dejanskim izplenom zadnjih štirih let, je kot sajenje rožic v betonska tla in ponujanje kruha lačnim skozi stekleno steno!

    • twitko 13:21 04.junij 2026.

      Wuuuuut? Ta vlada bo normalna desnosredinska vlada. Pravkar pa smo imeli skrajne levičarje na oblasti katerih edini plan je bil pustošit po premoženju državljanov in prerazporejanje denarja. Katera abnormalna vlada pa predlaga obdavčitev nepremičnin z 1,45% od tržne vrednosti? Največji ...prikaži več davek v EU in eden največjih na svetu, komaj smo se rešili.

    • MarkoSkače 14:09 04.junij 2026.

      Koga bi žejnega rad peljal čez vodo? Osnovna ideja je predvidevala, da bi nepremičnina v kateri ima lastnik prijavljeno stalno prebivališče in dejansko prebiva, bila obdavčena bistveno nižje kot želiš prikazati in sicer 0,1%. Res pa je za nepremičnine, ki ...prikaži več služijo kot naložba in so prazne ali se oddajajo na črno, bila predlagana občutno višja stopnja in sicer od 0,3% pa celo do 1,45% posplošene tržne vrednosti po GURS, kar je glede na to, da imamo v praznih nepremičninah milijonske naložbe prav.

    • twitko 15:22 04.junij 2026.

      Še en ki ne ve kaj govori. Ljudje dajte malo brat no. Davek bi se nanašal na vse stanovanjske nepremičnine in bi bil 1,45% od tržne vrednosti. Izjemoma bi bila neobdavčena ena nepremičnina kjer lastnik biva. Tako npr. če bo ...prikaži več nekdo ki živi v najemu končno uspel kupit zemljiše = BUM davek. Nekdo je podedoval stavbno zemljišče ki ni zazidljivo = BUM davek. Nekdo kupi garsonjero za otroka ki ni dobil mesto v štuedenstskem domu = BUM davek. No zdaj pa ti dokaži kje piše kaj o 0,3% ... ne moreš ane?

    • twitko 15:47 04.junij 2026.

      Tukaj je še besedilo predloga če bi ga želel prebrat (očitno prvič v življenju) https://www.gov.si/novice/2024-12-23-vlada-potrdila-predlog-izhodisc-za-obdavcitev-premozenja-in-razbremenitev-dela/ Še vedno pa čakam na tvoj odgovor kje je omenjeno karkoli o 0,1 ali 0,3?

    • MarkoSkače 20:44 04.junij 2026.

      Očitno vidiš le tisto kar ti paše!? Zakaj si priročno izpustil uvod kjer piše: Vlada je 23. decembra 2024 potrdila predlog izhodišč za obdavčitev premoženja oziroma uvedbo davka na stanovanjske nepremičnine. Izhodišča smo dali v javno razpravo! Odzive in komentarje ...prikaži več na predlog izhodišč, zbiramo do 25. januarja 2025 na naslov gp.mf@gov.si. Odzive bomo nato temeljito preučili in izsledke upoštevali pri nadaljnjem delu ter usklajevanju rešitev z različnimi deležniki. PREDLOG IZHODIŠČ!!!

    • MarkoSkače 21:03 04.junij 2026.

      O tem so nato tekle javne razprave! Tam so bile predlagane različne davčne stopnje, nekateri so govorili celo o stopnjah okoli 0,1% za primarno bivališče! Za vse ostale nepremičnine od polne posplošene tržne vrednosti po GURS pa progresivna obdavčitev od ...prikaži več 0,3%, pa tja do 1,45, kot je bil enotni izhodiščni predlog za javno obravnavo. Od vsega pa na koncu nismo dobili niti osnutka zakona, kaj šele, da bi bil kateri koli predlog dan v zakonsko proceduro! Dejstvo je, da od vsega ni bilo nič!

    • twitko 08:40 05.junij 2026.

      A ti razumeš besedo dokaži? Kaj si izmišljuješ in pisuniš izmišljotine? Daj karkoli od vlade, ki nasprotuje njihovim javno objavljenim izhodiščem ki predvidevajo eno samo davčno stopnjo in sicer 1,45% + ostali bi vsi ostali davki ki se že plačujejo. ...prikaži več Resnica je, da še ti nisi tako levičar, da bi si upal verjet to kar je bivša vlada skoraj izpeljala = največji splošni davek na stanovanjske nepremičnine na svetu! DOKAŽI TO KAR GOVORIŠ, TAKO KOT SEM TO NAREDIL JAZ!

    • twitko 08:52 05.junij 2026.

      Poglej si še to novico ko so umikali davek zaradi zgražanja javnosti. Nikjer in nikoli ni govora o kakršnikoli progresivnosti ... "Padla je odločitev, da dolgo pričakovanega nepremičninskega davka ne bo! Vsaj ne v tem mandatu, so potrdili na ministrstvu ...prikaži več za finance. Vlada je konec prejšnjega leta napovedala 1,45-odstoten davek, ki bi doletel vse, ki imajo dve nepremičnini ali več, v katerih ne bivajo, obdavčitev pa bi v proračun prinesla kar 700 milijonov evrov dodatnih prilivov."

    • twitko 08:54 05.junij 2026.

      Sicer pa dajva kar končat to debato. Kot vidiš ti jaz serviram uradne podatke iz same spletne strani vlade oz. vlade same, ti pa meni nebuloze. Zato sem jaz desničar ti pa levičar.

    • MarkoSkače 09:33 05.junij 2026.

      https://www.google.com/search?q=razprave+in+novi+predlogi+o+izhodi%C5%A1%C4%8Dih+za+davek+na+nepremi%C4%8Dnine&sca_esv=f21729c6c462f6e2&biw=1920&bih=911&ei=GnMiaq7GH9Xg7_UPgYDZoQg&ved=0ahUKEwiuu93Gwu-

    • MarkoSkače 09:35 05.junij 2026.

      Levičar ti je bil ata, tele zahojeno!!!

    • twitko 10:13 05.junij 2026.

      Oh moj bog. Ti si gledal na debate iz leta 2010. To kar ti govoriš je iz tega vira samo ker ne znaš uporabljat AI sploh nisi opazil??? OMG https://www.delo.si/gospodarstvo/novice/napisali-bodo-nov-zakon-o-davku-na-nepremicnine

    • twitko 10:14 05.junij 2026.

      In midva imava enako volilno pravico??? OMG

  • popokatopetl 11:25 04.junij 2026.

    A na tisto provizijo od Patrije, ki so jo brez vsakega dvoma izsledili Avstrjici, je pa pozabil?

    • DEJ11 11:30 04.junij 2026.

      Kaj pa račun v Romuniji in ukradeno identiteto.... Je že kaj novega???

    • Janez_533 12:37 04.junij 2026.

      Janša ima zelo selektiven spomin, ko se gre za korupcijo ali podobna kazniva dejanja. Če omenim le nekaj primerov: njegovo prekupčevanje z orožjem po osamosvojitvi Slovenije (s kameradi pokasiral okrog 140 milijonov dolarjev-vir:trilogija V imenu države), zadeva Patria, ki je ...prikaži več zastarala zaradi pomoči Brezigarjeve, medtem ko so Avstrijci in Finci v ISTI ZADEVI svoje udeležence obsodili, zadeva Trenta, ki se je sicer na sodišču zaključila in je bil Janša oproščen, vendar v normalni državi ne bi bil

    • trtmrtsmrt 14:34 04.junij 2026.

      Mene ne skrbi spomin driske puklaste, mene skrbi spomin tistih ki ga podpirajo-fanatično!

    • katrinaa 09:32 05.junij 2026.

      Janez-533, ne, Finci so v zadevi Patria vse štiri obtožene oprostili.

  • Dieta 12:34 04.junij 2026.

    UPAMO, DA BO KONEC GENOCIDA V PALESTINI, PA NE BO... TAM JE NETANJAHU. UPAMO, DA BO KONEC KORUPCIJE V SLO, PA NE BO, TAM JE JANŠA.

  • Avatar Leon
    Leon 11:54 04.junij 2026.

    Kaj Trump ? Janša je pravi diktator !

  • atamama 11:38 04.junij 2026.

    Tako se dela Janez. Vsega je enkrat konec. Slika s Thompsonom in njemu tvoja zahvala kaže na udarno pest tvojega vladanja. Udri po Slovencih, slovenstvu in vseh, ki so nasedli plakatom z napisom ...''bo moj vnuk še pel slovenske pesmi''... ...prikaži več Janez, pokaži kako se je delalo v mladinski organizaciji, pa koliko si se naučil na partijskih seminarjih ZKJ, nekaj je že dolgo časa jasno. Ja, kako je uveljavljen zakon o ciganih iz 2007? In kako kaže ''civilom'' pod novo ''oblastjo''? Samo naprej, dokler je

    • atamama 11:42 04.junij 2026.

      in kako smo ''glupi'' volivci pove članek : Janša poziral z Modrićevim dresom in se Thompsonu zahvalil za podporo na povezavi: https://www.zurnal24.si/sport/nogomet/janez-jansa-poziral-z-dresom-luka-modric-in-se-thompson-zahvalil-za-podporo-velimir-bujanec-460085 ... bravo domoljubna (domobranska) stranka in njen vodja

    • twitko 13:23 04.junij 2026.

      Pa koga to briga? Partizani in domobranci, indijanci in kavbojci... pa koga to briga leta 2026? Vsi so imeli krvave roke. Dajte jih v skupni grob, imejte eno svečanost in konec s tem.

    • popokatopetl 14:05 04.junij 2026.

      Mu želim da njegov vnuk igra na harmoniko in poje slovenske PARTIZANSKE pesmi ;) Sej on jih je tud ;))) Btw, spominski center v Kumrovcu je bil nedavno naprodaj...

  • PaPajapopi 14:05 04.junij 2026.

    Kalimero.....pometi najprej pred svojim pragom, nato pa pridigaj drugim. Zaradi koripcije bi morali soditi celotni novi vladi in jih zapreti ter vreči ključ proč.

    • Gubica24 14:37 04.junij 2026.

      Kako bi lahko kakorkoli delovala vlada z ljudmi, ki so izgubili vso kredibilnost? Janša, ki je cel teden lagal na soočenjih, da ne pozna nobenih izraelcev, Logar, ki je lagal o politični širini in levosredinski vladi, Stevanovič z zavezo nesodelovanja ...prikaži več z Janšo. Kako lahko pri takih lažnivcih pričakuješ, da bodo sploh kdaj povedali kakšno resnico? Za mene so to politični kadavri. Kdor ima kanjček inteligence, jih ne bo volil nikoli več, saj ne ločijo med lažjo in resnico. Marija k sebi.

  • Gubica24 13:15 04.junij 2026.

    Samo vprašanje časa je, kdaj bo spet klical trojko. Zgodovina ga pozna kot najbolj moralno spornega uničevalca Slovenije. Vse od Slošne plovbe, SIJ, Mercatorja... Preberite si rezime Matoza, ki je uničil Alpino, Panvito, hrvatom v roke predal 3000 hektarov slovenske ...prikaži več obdelovalne zemlje. Dva dni po nastopu golobove vlade odtujil za 400 milijonov terjatev Dutb. To so dejstva njegovega dosedanjega delovanja "v korist Slovenije". Res je - to je konec. Konec pravne države in poslednji žebelj v krsto.

    • atamama 14:36 04.junij 2026.

      Kaj konec države, izjava enega ''ta glavnih'' - pokojnega- iz SDS, da smo Slovenci zgolj podalpski Hrvati bode v srce slovenstva. In Janez bo deloval v interesu česa in koga?

  • Avatar Leon
    Leon 13:58 04.junij 2026.

    Janša: "Nobena vladna ekipa še ni imela toliko izkušenj iz dela v izvršilni oblasti"...Janez kdo so posamezniki ?

  • jakec1575 15:23 04.junij 2026.

    v isti sapi model rece da si zeli dolgocasne vlade brez ideoloskih bojev in potem narkomafija, magistrat, 2 mrd irana itd. kdaj smo sploh prisli z 1 na 2? faking foxnews style. hahaha. tezka nam bo tole trpet. svetilnike, slone in trumpizne.

  • Grunf 15:18 04.junij 2026.

    Janša politične krize be bo odpravil, saj je bil predolgo tudi sam njen del in je še. Da pa lahko danes o tem govori, kot govori pa je predvsem zasluga Goloba in njegovih norosti ter neuravnovešene zaletavosti, začenši že s ...prikaži več tem, da bo počistil z janšisti. Počistil pa je s pametjo, ničemer drugim. In kdor še vedno računa na Goloba po Janši, je še bolj nor kot on.

  • irena213 17:32 04.junij 2026.

    A Janša razume besedo ''dolgočasna''?? Itak bo vse zjebal u maloro...

  • bandit 21:01 04.junij 2026.

    Stari je šel menjat pelnico, pa še finančnemu je pomagal.

  • Dieta 15:58 04.junij 2026.

    ex KOMUNIST iVAN, KAJ JE ZDAJ S TOŽBO, KI SI JO NAPOVEDAL ZOPER OSEBE, KI SO TRDILE, DA SO TE NA TRSTENJAKOVI OBISKALI AGENTI OBVEŠČEVALCI BLACK CUBE ??

  • Avatar Leon
    Leon 14:44 04.junij 2026.

    Janša je moral zapustiti dvorano....ZAVEDNO.

  • twitko 11:42 04.junij 2026.

    Končno nekdo, ki govori kot predsednik vlade vseh Slovencev. Ne kot govnar Golob, ki mu je bil cilj okrast pol državljanov, drugi polovici metat kosti kot podkupnino, ostalo pa pobasat v svoj žep.

    • marina216 11:53 04.junij 2026.

      Ej, twitko - malo se skuliraj. Bova čez pol leta debatirala, komu bo Janša držal prst v zadnjici. Najbrž kar vsem Slovencem. Tudi raznim twitkotom.

    • atamama 12:14 04.junij 2026.

      Twitko, ja bo ''predstavnik'' vseh Slovencev in zagovornik tujih interesov... daj preberi https://www.zurnal24.si/sport/nogomet/janez-jansa-poziral-z-dresom-luka-modric-in-se-thompson-zahvalil-za-podporo-velimir-bujanec-460085

    • twitko 12:17 04.junij 2026.

      Prijatelji levičarji, zakaj ste tako nesramni in bedni? Opustite vaše zablode in pridite živet z nami normalnimi. Mi vas imamo radi in svet je lep, samo vaši možgani so zamračeni.

    • twitko 12:22 04.junij 2026.

      Marina, tvoje splone navade me ne zanimajo. Mislim,pa da je atamama za.

    • atamama 12:50 04.junij 2026.

      Twitko, kaj prehajaš na besednjak ''predsednika parlamenta''?

    • Dieta 13:45 04.junij 2026.

      twitko twitko, zate je bosanska pesem. Gre tako..... sidji sa oblaka djevojčice....In začni misliti ampak s svojo glavo. Pod pogojem, da imaš možgane. Težko bo...

    • marina216 14:07 04.junij 2026.

      Oh, twitko, pa še kako ga boš občutil. Prst, mislim. Do grla.

  • Nevica 11:54 04.junij 2026.

    Če je v stranki SD še kje kašen pošten človek, bi morali sprejeti sodelovanje pri zadevah, ki se tičejo vseh nas in se iščejo naboljše rešitve. Od Goloba tega ne moremo pričakovati, itak vemo koliko je povezovalen, Imel je možnost ...prikaži več oblikovati koalicijo prej kot Janša in tega ni bil sposoben, ker NI DEMOKRAT!!!!! Koalicijska pogodba je pomemben dokument še posebno kadar se stranke v nekaterih pogledih razlikujejo. Dogovori so trdna zaveza, da se cilji lahko dosežejo in ni na koncu kot pod Golobom.

    • Janez_533 12:38 04.junij 2026.

      Uboga Nevica! A Janša je pa po tvoje DEMOKRAT??? Saj ne razumeš pomena te besede.

    • Dieta 13:36 04.junij 2026.

      Janša pozna samo diktatorski sistem. Med svojimi pa se včasih naredi dobre volje in celo pokaže zobe in to naj bi bila dora volja.... Ja slab človek za Slovenijo. Če bi bil dober za Slovenijo, naj gre na volitve za ...prikaži večza predsednika Slovenije, ha,ha,ha. POGREB

    • Dieta 13:38 04.junij 2026.

      Demokrati ne kršijo zakonov in ustave. Če se jim to zgodi, odstopijo. Janša je 3 x obsojen, ima ugotovljeno korupcijo, kaj še hočeš ??? To, da je sodeloval z ozraelskimi obveščevalci pa je izdajstvo Slovenije za njegove osebne cilje in ...prikaži večin njegove stranke, bye, bye

    • Anči 13:53 04.junij 2026.

      JJ ni nikoli slišal za black cube, aja pol je nekaj slišal o njih, aja seveda, se je spomnil, da so bili pri njemu na obisku, morda res so bili ene trikrat, aja, opazujejo ga iz sosednjega stanovanja,.... in en ...prikaži več s takim luknjastim spominom je PV. Dno dna. Gorje nam.

    • Ender3 14:11 04.junij 2026.

      Pa kateri idiot bo paktiral z JJ razen izdajalci z izdajalcem. Janez si je vzel čas za podpis koalicijske pogodbe z Nsi trojčkom in Demokrati Fokus pa, kar izpustil in sedaj z novo vlado pa računa da bodo tudi ostali ...prikaži veči plesali kot on hoče. Tip je neustavljiv egomanijak in državni izdajalec..

    • katrinaa 09:52 05.junij 2026.

      Anči, Golob je odletel. Z vsemi milijoni vred.

    • Anči 10:42 05.junij 2026.

      Janša je tu, nakradeni milijoni pa v tujini.

  • dragica20 12:47 04.junij 2026.

    Nisem naivna, ampak končno se nekaj premika v pozitivno... nisem v nobeni stranki, vendar bi poudarila, da je sestavljena Neka določene pot , ki bi bila lahko uspešna. Priporočam, da tisti, ki "KRITIZIRAJO", naj prvo pometajo pred svojim pragom!

    • Dieta 13:33 04.junij 2026.

      A si pismena ? Si ! , TOREJ PREBERI O Janševi korupciji, Kanglerjevi korupciji, O Janševih obsodbah, o dejavnosti Black Cube v Sloveniji in zmontiranih posnetkih ! ZAENKRAT SAMO TO, potem pa preštudiraj in razmisli. Ne piši tra-la.la

    • Dieta 13:41 04.junij 2026.

      In JA. Si naivna, ker ne odpreš oči. Izgleda vas je na tisiče, ki se upate soočiti z realnostjo. Za vas je realnost Noratv in Demokracija. Zato ste otročji....

    • marina216 14:11 04.junij 2026.

      Dragica 20 - se bo premaknilo in odkotalilo daleč nazaj po klancu na začetek poti. Ko bo konec te vladne more, pa bomo morali vsi z golimi rokami porivati nazaj v današnje stanje. Vprašanje, če bo uspelo.

    • Ender3 14:18 04.junij 2026.

      Daj ti @dragica naenkrat ste vsi v kleti apolitični. Ker si pri ideološkem koritu razloži malo čemu služi vsa ta naglica pri sestavljanju vlade. Čemu do konca vsa tajnost okoli ministrskih stolčkov. Prevare so vam bile razkrite in sedaj nimate več česa skrivat..

    • atamama 14:39 04.junij 2026.

      Dragica, daj preberi članek komu se je zahvalil za podporo ta ''vladar'' Janša? Thomsonu in Hrvatom, ja uresničujejo se besede enega izmed bivših sodelavcev SDS vodstva, Slovenci, kdo so to? Podalpski Hrvati.... In ta vlada bo naredila to...

  • Nevica 11:57 04.junij 2026.

    Če kdo misli, da bo Golob s svojiim znanjem in osebnostjo kdaj politik, se močno moti. Celo čas za še eno evolucijo ne bi zadostoval. Nikoli ne bo državnik in je bil eden mednarnodno najbolj ignoriranih predstavnikov naše oblasti.

    • Jernej65 12:14 04.junij 2026.

      Boljši je že od Udbaškega Janeza, ki bo najprej obiskal morilca in genocidneža Netanjahuja in bebavega Trampa iz katerega se norčuje že ves svet. Tem bo sedaj v rit lezel naš Udbaš, kot neki kvazi državnik Domobrancev in Ustašev.

    • Dieta 12:32 04.junij 2026.

      Ja Nevica, tako pokvarjenega , dokazano skorumpiranega, sodno dokazanega lažnivca , ima samo Slovenska Domobranska Stranka. Janšo pa so ignorirali bolj kot Gooba. Dejansko ga je sprejel samo Orban.. Na zdravje...

    • MarkoSkače 13:20 04.junij 2026.

      Golob je bil zadnja 4 leta na omembe vredni politični sceni, Janša pa na 35 let podlage ne zmore drugega kot radikalizirati politični populizem namesto, da bi življenje namenil rasti spoštovanega državnika, ker s toliko političnega kapitala kot je l.1991 ...prikaži več štartal on, ni noben politik v Sloveniji. Ampak vsa ta leta raje igra Sizifovega maščevalca storjenih mu krivic, ker ne more iz svoje kože! Sledijo pa mu ovce, ki zase menijo, da je za vse njihove tegobe krivo okolje, ne pa lastna nesposobnost!

    • Ender3 13:56 04.junij 2026.

      Nevica, če kdo potem JJ nikoli nebi smel igrati politikantstva. Ker je cinik, poln arogance laži in manipulacije. Je egomanijak željan vodenja isto mislečih. Njemu demokracija ni opcija, ker je zadrt avtokrat, ki ne izbira sredstev in žrtev. Ničesar mu ...prikaži več ni sveto in državo razume kot plen in lastnino. To je dokazal že leta 92 z afero Depala vas, ko je želel odigrati vojaški puč..

    • www 14:29 04.junij 2026.

      med korono smo gledali janeza, ki je v Bruslju promoviral neke zlepljene protikomunistične videe EU komisarjem. ko so mu prepovedali predvajanje, je prekinil komunikacijo, češ da je padla povezava. Res državniška gesta.

  • Nevica 11:50 04.junij 2026.

    Za Goloba vemo kakšne cilje zasleduje in Slovenija ni na sliki, še manj njeni državljani, Han bi pa moral malce razmisliti tudi o ugledu svoje stranke, ker se bodo obravnavala pomembna vprašanja in bi ustrezno sodelovanje lahko pomenilo za Slovenijo ...prikaži več korak naprej. Ignoranca bi pomenila brezbrižnost do Slovenije. Vsi smo slišali tudi nekatere leviačrska mnenja, da so določene stvari dobro zastavljene. Načrtno uničevanje ne bi smelo biti v načrtu nobene stranke - SVOBODA pa naj dela kar hoče.

    • Ender3 13:59 04.junij 2026.

      Han je novodobni Borči Pahor. Verjetno tudi 51 glas novi vladi. Če se ga SD ne bodo znebili se jim tudi v opoziciji slabo piše.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.