Slovenija
26 ogledov

“Krivi so potrošniki sami”

Komentarjev 26
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • suzana.kos 09:19 06.marec 2013.

    mene razbesni, ko gledam kaj nam ponujajo,nisem še našla zelenjave ali sadja, pri katerem bi pisalo "prvorazredno"... je mogoče, da je večina pridelanega sadja in zelenjave drugorazrednega ali smo toliko malo vredni državljani, da nam niti ne ponudijo jabolk prvega ...prikaži več razreda... pa jabolka omenjam, ker so zagotovo pridelek, ki ga obilo raste pri nas...ali gre "prva klasa" v tujino?

  • mijaliza 13:02 06.marec 2013.

    spoštovani albert...doma imamo kmetijo, živina hranjena izključno z travo in suho krmo, tako da vem kako meso, mleko uživam, pa tudi svoj sadovnjak imamo da ne rečem da od zelenjave praktično vse predelamo doma..... kupuje se samo kakšna esotika Banan ...prikaži več Ananas itd, ki ne raste pri naszato pa sem tudi napisala da raje domače jabolko z črvekom ko pa tisto iz trgovine, prav tako raje domačo zelenjavo, čeprav je manjša, kakšnega polža v sredini je pa vsaj na našem vrtu zrasla....

  • privat 08:54 06.marec 2013.

    Dal mu bi jaz 10 let zapora zaradi zavajanja kupcev..cena pa za prvo klaso dobrin. V Avstriji se to ne more zgoditi ,ker zaposleni skrbijo ,da njihovi kupci kupujejo vedno boljšo robo...ne pa za ceno prvoklasne robe dobimo nevarne dobrine..zdaj ...prikaži več smo pa odpad za vso evropa..pač kaj ne gre v Eu-ju,prodajo Janševem narodu...

  • Filipka 11:55 06.marec 2013.

    Se strinjam, da so krivi predvsem potrošnik sami, po drugi strani pa tudi država oz. inšpektorat, ki dovoljuje, da se takšni izdelki sploh znajdejo na policah trgovin in tej je predvsem v tujih trgovinah pri nas vedno ve. Zelenjava in ...prikaži več sadje iz kitajske, egipta, maroka itd., ko pa imamo veliko le teh izdelkov tudi pri nas. Veliko več bi morali dati na domačo proizvodnjo in tako podpirati slovensko gospodarstvo, predvsem pa kupovati v slovenskih trgovinah. Vse premalo se zavedamo kako slabi so uvoženi izdelki in kako dejansko dobri so domači izdelki...

  • mukotrpni 13:37 06.marec 2013.

    država je kriva.V današnjem času ljudje zaslužijo 500-600€ in od česa bo gledal na kvaliteto ,ko se bori za golo preživetje.Lahko je bit pameten in sr..a ko imaš ministrsko plačo in dobre prihodke.Ampak bodi faca pri 500€ prihodkov.Osebno nisem ...prikaži več na dnu glede prihodkov in si lahko privoščim malo kvalitetnejšo hrano,ampak realno gledam.Država naj poskrbi da se kvalitetna hrana pripelje na police pa bo.Trgovci itak samo gledajo da čim ceneje nabavijo hrano in za čim večje cena prodajo naprej potrošnikom.Dokler bo država in nadzorne službe to dopustile se bo to nadaljevalo....Sicer je tudi problem pri proizvajalcu.Meni je kmet mleko ponujal za 1,2€/l.Res da je domače ampak je v trgovini pod 1€.Meni ga ni hotel znižat in je rajš v mlekarno prodal po 0,3€/l(pa še davek bo za to plačal).Če bi bili vsi potrošniki in proizvajalci pametni bi začeli direktno kupovati.Proizvajalci naj dajo pametno ceno mi bomo kupovali.Trgovci bodo ob zaslužek ,država ob DDV ,potrošniki in proizvajal

  • rompi 17:33 06.marec 2013.

    Po mojem mnenju je boljse kupovati hrano oz. sadje in zelenjavo v manjsih, privatnih trgovinicah ali pa na trznici, kjer se nam pac zdi da je kvalitetno.. Seveda vecje trgovske verige vecinoma nimajo kvalitetnega sadja in zelenjave, ali pa kot ...prikaži več je na primer napisal Don Sepo: Tus. - Najverjetneje gre za reklamo.. V reklamah nam velikokrat nalozijo kaksne bedarije glede tega. Sicer pa bi hrano lahko pridelovali tudi doma, stevilo ljudi, ki to pocno, pa se ob krizi povecuje.. Opazam pa, da vecina pise, da je kriva drzava.. Pa lahko to spremenimo, ce samo govorimo in ne ukrepamo? Mislim, da ne.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.