Pod streho /pod-streho/nepremicnine

Lastnik stanovanja lahko za 200 evrov enostavno izseli najemnika

Komentarjev 16
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Človek2025
    Človek2025 07:32 08.junij 2026.

    Jaz delam notarski zapis in kaj mi to pomaga, če notar zahteva, da moram pred izvršbo najemniku, ki ne plačuje najemnine, dostaviti obvestilo s povratnico, ki ga najemnik nikoli ne prevzame!!!!! V mojem primeru najemnik ni plačeval najemnine, ni živel ...prikaži več v najemnem stanovanju in ni živel tudi na stalnem naslovu, ki ga je notar pobral z njegove osebne izkaznice! In veste, kaj je najboolj noro: najemodajalec gre v zapor, če menja ključavnico!!!

    • Avatar Človek2025
      Človek2025 07:34 08.junij 2026.

      Poleg tega cel postopek izvršbe zahteva najmanj kakšnih 5 mesecev, v tem času pa stanovanja ne morem oddajati! To z notarji ni rešitev, da ne omenjam, da gre zaradi tega ogromno denarja notarjem, ki spadajo med najmanj produktivni del populacije, ...prikaži več ker le prekladajo nepotrebne papirje in služijo milijone!

    • janez.zalaznik 08:32 08.junij 2026.

      Vsekakor je izvršljiv notarski zapis bistveno boljši kot običajna pogodba, kjer morate na sodišču priti še do pravnomočne sodbe, kar lahko traja leta. Smo pa pred časom res pisali najemodajalcu, ki je najemniku zamenjal ključavnico, bil je obsojen na pogojno kazen.

    • Naklonsky 11:36 08.junij 2026.

      Zato smo pa prisiljeni sklepati najemne pogodbe za 11 mrsecev in jih z aneksi podaljševati. Dvomesečna varščina vsaj delno nadomesti del stroškov v primeru neplačevanja najemnine.

    • janez.zalaznik 11:56 08.junij 2026.

      Najbrž bi morali tudi v primeru, če najemna pogodba poteče, na sodišče v tožbo za izselitev, ali se motim?

  • sandi76 08:17 08.junij 2026.

    In mi se sprašujemo, zakaj je toliko stanovanj praznih ?? Ker lastnik raje pušča prazno, kot pa da bi se ukvarjal z vsemi zakonskimi uredbami, če pride do problema.

  • Avatar Leon
    Leon 06:33 08.junij 2026.

    Izvršljiv notarski zapis je samo dodaten zaslužek notarjem ! Ali bo temu sledil obvezen policijski zapisnik v primeru nestrinjanja najemodajalca ob izselitvi ? Birokracija ne pozna meja .

  • Avatar malonaokoli
    malonaokoli 08:53 08.junij 2026.

    V Sloveniji je notarski zapis vreden kot toaletni papir. Nas je podvrgel pravdanjem, ki je trajalo 7 let, da smo se znebili najemnikov, ki so storili škode za 72.000 € ( sodni stroški, odvetnik, povzročena škoda na objektu, dolgovi na ...prikaži več energentih, ki jih nismo smeli odklopit, nas so pa tožili za stroške ). Za živo glavo nikoli več najemnika v Sloveniji !

    • janez.zalaznik 10:44 08.junij 2026.

      Če ste pripravljeni deliti svojo zgodbo, se priporočamo. Pišite mi na janez.zalaznik@styria-media.si

    • bobubob 10:49 08.junij 2026.

      Ja, lep primer, zakaj so 'davčne olajšave' za najemodajalce enako učinkovite kot prdec muhe v orkan!

  • argentinac 08:51 08.junij 2026.

    V Ameriki, Rusiji, na Kitajskem ki so urejene države takšnega neplačnika enostavno fuknejo na cesto pa še premlatijo ga kot bika sredi kupusa dokler ne plača vse za nazaj in seveda tudi stroške mlatenja. V urejeni državi nič ni zastonj

  • miha07 09:25 08.junij 2026.

    če mi ne plača, je prav, da ga lahko vrzem ven!

  • bobubob 10:47 08.junij 2026.

    Je ta, ki je pisal tale članek, sploh kdaj okusil, kako izgleda izvršilni postopek - na strani tožnika seveda? Janša da bo to uredil? Eh, še grosupeljskim ciganom, ki kurijo naropano kablovje praktično na njegovem dvorišču, v vseh teh letih ...prikaži večtih ni zmogel dopovedati, kako izgleda zakonodaja za civile. On in njegovi bodo premagali Rusijo in samo to jih zanima - ne pa težave domačega plebsa, ki jim bo vrgel kako že oglodano kost iz preteklosti, da bodo dali mir. Če ne, pa s solzilcem po njih!

    • dare326 14:18 08.junij 2026.

      Ni kriv JJ pač pa človekove pravice. Kdo je to izumil in kdo je najbolj penast okoli ust "ker gre za človekove pravice" so odgovori sam.

    • munja 18:41 14.junij 2026.

      Saj janša ne živi v grosuplju.

  • Toma 10:03 08.junij 2026.

    Rusi prodavajo mikrovalovno orožje za kurjenje možganov, ki je znano iz čudnih pojavov na ameriških veleposlaništvih. 100% odžene ”najemnika” proč!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.