Jaz delam notarski zapis in kaj mi to pomaga, če notar zahteva, da moram pred izvršbo najemniku, ki ne plačuje najemnine, dostaviti obvestilo s povratnico, ki ga najemnik nikoli ne prevzame!!!!! V mojem primeru najemnik ni plačeval najemnine, ni živel… ...prikaži več v najemnem stanovanju in ni živel tudi na stalnem naslovu, ki ga je notar pobral z njegove osebne izkaznice! In veste, kaj je najboolj noro: najemodajalec gre v zapor, če menja ključavnico!!!
Poleg tega cel postopek izvršbe zahteva najmanj kakšnih 5 mesecev, v tem času pa stanovanja ne morem oddajati! To z notarji ni rešitev, da ne omenjam, da gre zaradi tega ogromno denarja notarjem, ki spadajo med najmanj produktivni del populacije,… ...prikaži več ker le prekladajo nepotrebne papirje in služijo milijone!
Vsekakor je izvršljiv notarski zapis bistveno boljši kot običajna pogodba, kjer morate na sodišču priti še do pravnomočne sodbe, kar lahko traja leta. Smo pa pred časom res pisali najemodajalcu, ki je najemniku zamenjal ključavnico, bil je obsojen na pogojno kazen.
Zato smo pa prisiljeni sklepati najemne pogodbe za 11 mrsecev in jih z aneksi podaljševati. Dvomesečna varščina vsaj delno nadomesti del stroškov v primeru neplačevanja najemnine.
In mi se sprašujemo, zakaj je toliko stanovanj praznih ?? Ker lastnik raje pušča prazno, kot pa da bi se ukvarjal z vsemi zakonskimi uredbami, če pride do problema.
Izvršljiv notarski zapis je samo dodaten zaslužek notarjem ! Ali bo temu sledil obvezen policijski zapisnik v primeru nestrinjanja najemodajalca ob izselitvi ? Birokracija ne pozna meja .
V Sloveniji je notarski zapis vreden kot toaletni papir. Nas je podvrgel pravdanjem, ki je trajalo 7 let, da smo se znebili najemnikov, ki so storili škode za 72.000 € ( sodni stroški, odvetnik, povzročena škoda na objektu, dolgovi na… ...prikaži več energentih, ki jih nismo smeli odklopit, nas so pa tožili za stroške ). Za živo glavo nikoli več najemnika v Sloveniji !
V Ameriki, Rusiji, na Kitajskem ki so urejene države takšnega neplačnika enostavno fuknejo na cesto pa še premlatijo ga kot bika sredi kupusa dokler ne plača vse za nazaj in seveda tudi stroške mlatenja. V urejeni državi nič ni zastonj
Je ta, ki je pisal tale članek, sploh kdaj okusil, kako izgleda izvršilni postopek - na strani tožnika seveda? Janša da bo to uredil? Eh, še grosupeljskim ciganom, ki kurijo naropano kablovje praktično na njegovem dvorišču, v vseh teh letih… ...prikaži večtih ni zmogel dopovedati, kako izgleda zakonodaja za civile. On in njegovi bodo premagali Rusijo in samo to jih zanima - ne pa težave domačega plebsa, ki jim bo vrgel kako že oglodano kost iz preteklosti, da bodo dali mir. Če ne, pa s solzilcem po njih!
Jaz delam notarski zapis in kaj mi to pomaga, če notar zahteva, da moram pred izvršbo najemniku, ki ne plačuje najemnine, dostaviti obvestilo s povratnico, ki ga najemnik nikoli ne prevzame!!!!! V mojem primeru najemnik ni plačeval najemnine, ni živel… ...prikaži več v najemnem stanovanju in ni živel tudi na stalnem naslovu, ki ga je notar pobral z njegove osebne izkaznice! In veste, kaj je najboolj noro: najemodajalec gre v zapor, če menja ključavnico!!!
Poleg tega cel postopek izvršbe zahteva najmanj kakšnih 5 mesecev, v tem času pa stanovanja ne morem oddajati! To z notarji ni rešitev, da ne omenjam, da gre zaradi tega ogromno denarja notarjem, ki spadajo med najmanj produktivni del populacije,… ...prikaži več ker le prekladajo nepotrebne papirje in služijo milijone!
Vsekakor je izvršljiv notarski zapis bistveno boljši kot običajna pogodba, kjer morate na sodišču priti še do pravnomočne sodbe, kar lahko traja leta. Smo pa pred časom res pisali najemodajalcu, ki je najemniku zamenjal ključavnico, bil je obsojen na pogojno kazen.
Zato smo pa prisiljeni sklepati najemne pogodbe za 11 mrsecev in jih z aneksi podaljševati. Dvomesečna varščina vsaj delno nadomesti del stroškov v primeru neplačevanja najemnine.
Najbrž bi morali tudi v primeru, če najemna pogodba poteče, na sodišče v tožbo za izselitev, ali se motim?
In mi se sprašujemo, zakaj je toliko stanovanj praznih ?? Ker lastnik raje pušča prazno, kot pa da bi se ukvarjal z vsemi zakonskimi uredbami, če pride do problema.
Izvršljiv notarski zapis je samo dodaten zaslužek notarjem ! Ali bo temu sledil obvezen policijski zapisnik v primeru nestrinjanja najemodajalca ob izselitvi ? Birokracija ne pozna meja .
V Sloveniji je notarski zapis vreden kot toaletni papir. Nas je podvrgel pravdanjem, ki je trajalo 7 let, da smo se znebili najemnikov, ki so storili škode za 72.000 € ( sodni stroški, odvetnik, povzročena škoda na objektu, dolgovi na… ...prikaži več energentih, ki jih nismo smeli odklopit, nas so pa tožili za stroške ). Za živo glavo nikoli več najemnika v Sloveniji !
Če ste pripravljeni deliti svojo zgodbo, se priporočamo. Pišite mi na janez.zalaznik@styria-media.si
Ja, lep primer, zakaj so 'davčne olajšave' za najemodajalce enako učinkovite kot prdec muhe v orkan!
V Ameriki, Rusiji, na Kitajskem ki so urejene države takšnega neplačnika enostavno fuknejo na cesto pa še premlatijo ga kot bika sredi kupusa dokler ne plača vse za nazaj in seveda tudi stroške mlatenja. V urejeni državi nič ni zastonj
če mi ne plača, je prav, da ga lahko vrzem ven!
Je ta, ki je pisal tale članek, sploh kdaj okusil, kako izgleda izvršilni postopek - na strani tožnika seveda? Janša da bo to uredil? Eh, še grosupeljskim ciganom, ki kurijo naropano kablovje praktično na njegovem dvorišču, v vseh teh letih… ...prikaži večtih ni zmogel dopovedati, kako izgleda zakonodaja za civile. On in njegovi bodo premagali Rusijo in samo to jih zanima - ne pa težave domačega plebsa, ki jim bo vrgel kako že oglodano kost iz preteklosti, da bodo dali mir. Če ne, pa s solzilcem po njih!
Ni kriv JJ pač pa človekove pravice. Kdo je to izumil in kdo je najbolj penast okoli ust "ker gre za človekove pravice" so odgovori sam.
Saj janša ne živi v grosuplju.
Rusi prodavajo mikrovalovno orožje za kurjenje možganov, ki je znano iz čudnih pojavov na ameriških veleposlaništvih. 100% odžene ”najemnika” proč!