Slovenija
6025 ogledov

Na psihiatriji več kot 10 let napačno obračunavali plače

Komentarjev 20
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Zoran
    StarMačk 10:40 15.junij 2024.

    Glede na posredne namige v članku naj avtor pojasni v kateri od državnih ustanov v Sloveniji je direktor zadolžen in tudi odgovoren za pravilno obračunavanje plač svojih zaposlenih!? Če je obračun plač napačen celih 10 let posledice nosi računovodja, saj ...prikaži več je on strokovnjak iz tega področja! Direktorjeva odgovornost je objektiva in ko se večja nepravilnost ugotovi in če je še na položaju iz higieničnih razlogov odstopi! Če pa gre za dokazano napeljevanje s strani direktorja, pa je to druga zgodba!

  • GarBollo001 12:53 15.junij 2024.

    Kaj pa tisti, katerim je delodajalec izplačeval minimalca, za razliko pa je moral delavec odpreti popoldanski SP, račune pa izdajal lastnemu delodajalcu? Inšpektorji, kje ste?

  • Avatar NickMason
    NickMason 09:19 15.junij 2024.

    Pa penzije tudi,kar je naredil Rop takrat je dobesedno rop.

  • rd2dmk2 10:02 15.junij 2024.

    napaka je v formuli za izračun plač. pa ljudje božji, saj ne računajo fibonacijeve krivulje. saj je samo plača. pogodba ima bruto znesek, tega deliš z mesečnim fondom ur in dobiš bruto urno postavko. to postavko zmnožiš s posameznimi urami, ...prikaži več rednimi, nedeljskimi, prazničnimi in jim dodaš dodatke za nedeljski, ali prazniči ali nočni dodatek, dodaš dodatek na leto in stimulacije. množenje in seštevanje. 5 razred osnovne šole. če si vsak ne zna zračunat kolk naj bi dobil, potem nazaj v vrtec.

    • Enzgg4 10:09 15.junij 2024.

      Popravek: v pogodbi je plača določena BTO/mesec. Ker število delovnih ur variira, tvoj način ne bi dal pravilnega izračuna. V bistvu je treba mesecno plačo pomnožiti z 12, na letni nivo, in za znesek deliti z letnim fondom ur. Tako ...prikaži več sem delal v vseh firmah. Sicer pa ja, ni to atomska fizika.

    • Enzgg4 10:11 15.junij 2024.

      P.S. zgornja opomba se nanasa na izračun bto urne postavke.

    • rd2dmk2 10:19 15.junij 2024.

      no hvala za ta podatek, kajti iz tega izhaja da je vsak mesec urna postavka enaka. določene firme vzamejo mesečni fond ur recimo 168, 174 ali 184 in bruto znesek delijo s tem. nato dobijo urno postavko za mesec in ...prikaži več obračunajo na to vse postavke. kar pomeni da v mesecu kjer je 168 ur je urna posatvka precej večja, kot v mesecu ki imaj 184 ur, kar pomeni da je v teh mesecih lahko vrednost nadure precej drugačna (nižja) od meseca s 168 urami. torej je odvisno od meseca kdaj se splača nadure delat

    • Enzgg4 10:36 15.junij 2024.

      Drži. Enak rezultat bi sicer dobil tudi, če bi pogodbeno bto mesečno plačo delil s povprečnim mesečnim fondom ur (letni fond ur deljeno z 12). Sem enkrat delal v eni firmi, kjer vodstvu ni bilo jasno, da tak način obračuna ...prikaži več plač da v enih mesecih nižjo, v drugih pa višjo bto plačo od pogodbene (logika, saj naj bi se razlike izravnale v 1 letu). Pa so potem bili tiste mesece, ko je bila nižja, lepo tiho, ko bi morala biti višja, so pa kar naenkrat določili neko negativno "delovno uspesnost"...

    • Enzgg4 10:41 15.junij 2024.

      .. Brez pojasnila. Ko sem le-tega zahteval, so mi začeli prodajati neke flance in smo se potem zelo hitro poslovili. Na delovno sodišče sem vložil tožbo za vse njihove natege (tista ,"uspešnost" ni bila edina, so imeli še druge unikatne ...prikaži več poglede na delovnopravno zakonodajo) in iztožil vse z obrestmi.

    • rd2dmk2 15:04 15.junij 2024.

      bravo, tako se dela. sam moraš pa malo truda in znanja vložit, ne pa samo okol trobzljat kako je plača mizerna, pa zraven povedat, da so pred izplačilom ene trije krediti.

    • Enzgg4 16:22 15.junij 2024.

      Drži. Ampak veliko ljudi je neukih in jih lahko nategujejo po mili volji. Jaz sem imel to prednost, da sem kot racunovodja seveda poznal obračun plač in tudi znal brati delovnopravno zakonodajo. Precej je treba biti butast, da greš računovodjo ...prikaži več nategovati pri plači. Ampak očitno se najdejo tudi taki. Zanimivost: ko sem tožil sam, sodnik sploh ni dvomil v pravilnost moje terjatve in je samo potrdil. Ko sem obracunal sodelavcu, ki je prav tako tožil nekoliko kasneje, je sodnik postavil izvedenca...

    • Enzgg4 16:26 15.junij 2024.

      .. no, tudi njemu je bilo vse priznano. Je pa pri tožbi poleg pravilno postavljene terjatve bistveno tudi to, da je terjatev pravilno utemeljena. Kajti še tako upravičena terjatev ne bo pomagala, ča bo temeljila na nezstreznih zakonskih določbah. Tega ...prikaži več se ljudje premalo zavedajo in se potem jezijo, ko izgubijo pravde.

  • Avatar Garancija
    Garancija 07:03 15.junij 2024.

    Ah pr norcih je vse dovoljeno

  • bojovi 22:54 15.junij 2024.

    Nam so komaj zdaj začeli izplačevati za nočno delo, pa 7 let sem zaposlen v tem skladišču, zakaj? Ker jih je nekdo SPET prijavil. Koliko prijav pa mora biti preden se delodajalec strezni?

  • Kmodri_ 12:30 15.junij 2024.

    Jasno, na psihiatriji, delajo psihiči!

  • sandi76 08:46 15.junij 2024.

    Pa v Petrolu tudi ?

  • Pepe007 10:24 15.junij 2024.

    To kaže, da smo uspeli do onemoglosti zakomplicirati tudi obračun plač in odvajanje prispevkov in davkov iz plač.

    • Enzgg4 11:14 15.junij 2024.

      To sicer ni res. Zadeva je zelo preprosta. Se pa vedno da "zmotiti", če se hoče.

    • rd2dmk2 15:26 15.junij 2024.

      ja se das zmotit al pa tud ne. ja mi prihaja iz spomina ena plačilna lista ene stažistke, ki je imela za čas izobraževanja (strokovni seminarji ) večjo urno postavko, kot pa ko je dejansko delala na delovnem mestu. ma ...prikaži več kdor je dober v svojem fohu, zna marsikaj, sam macgyver-ja poglejte.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.