Slovenija
21 ogledov

"Nasilnih je bilo med 500 in 600 protestnikov"

Komentarjev 67
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • rokson 11:14 27.november 2012.

    hvala..VIOLA....t.i..kvazi navijač, ki živi za huliganizem in razrgarajnje, poškodovanje izložb, po vsej verjetnosti brezdelnež.....uživaj na tvojih nogometnih tekmah, en klub eno VELIKOOOO SRANJE

  • Ronald Reagan 14:27 27.november 2012.

    Pišejo da so pretepali otroke...pa kaj pri pi...i mat...erni pa otroci delajo na demonstracijah?Starše teh otrok na odgovornost....

  • privat 21:15 28.november 2012.

    kar naj krivijo koga hočejo...Slovenska pomlad prihaja!! Res je to mali korak...vendar je korak ,ki se šteje 1,2,3....

  • luna 08:23 27.november 2012.

    Najbolj so me zbodle Gorenakove besede, da so demonstracije bile ilegalne....haloooo! Kaj vse je v Sloveniji (t.i. oazi kriminalcev) še ilegalno, pa se zatiska oči ... če smo tako dosledni do demonstrantov, bodimo dosledni še do kriminalcev, ki so nas ...prikaži več spravili v takšno situacijo! Žalostna je tale zgodba o mladi skorumpirani in izropani državici Sloveniji! Zelo žalostno je dejstvo, da so se začeli "boji" med ljudmi, ki upravičeno demonstrirajo in enako mislečimi policisti, medtem pa prav tisti, ki so za ta "boj" krivi čepijo v svojih vilah, doma ali v tujini. Upam, da se jim njihove riti že vsaj malo tresejo! Ni mi vseeno, ko je poškodovan policist in ni mi vseeno, ko jih faše demonstrant, ki mirno izraža svoj odnos do tistih, ki so krivci za nastalo situacijo v državi. Dopuščajmo mirne demonstracije in ne dopuščajmo takšnega ali drugačnega nasilja. Če smo že tako hudo dosledni, pa bodimo in iz množice izločimo nasilne demonstrante....vem, to je težko in tukaj se začne tisti "boj " med

  • Marko Josipovic 09:21 27.november 2012.

    RESNICA!! Vzemi si par minut in preberi si spodnji zapis, človeka ki je ponesreči doživel Mariborsko vstajo.napisano na 24ur.com, delim:______________________________________________________Dragi someščani, sodržavljani!Pravkar sem prišel domov, bil sem od 21 ure priprt na policijski ...prikaži več postaji v Vošnjakovi. Ob 20.30 sem se vračal iz službe domov, ker stanujem v centru mesta. Srečam brata in prijatelja, kramljamo debatiramo o dogodkih. Nenadoma začne teči množica pred policisti, začnemo teči tudi mi. Policisti začnejo spuščati solzilec., del nas stisnejo v podhod. S ščitom policist udari dekle poleg mene in rečem policistu, če se mu to zdi normalno, da pretepajo ženske. Naenkrat me za ovratnik potegne en policist, dvignem roke, mu rečem "Ne upiram se". V zahvalo dobim s pendrekom po hrbtu in nogi, nato me vržejo na tla in vklenejo roke na hrbtu. Peljejo me do policijskih vozil v bližini, zapišejo moje podatke. Česa sem obtožen? En policist vpraša

  • principiumnovum 09:59 27.november 2012.

    Policisti že več let nimajo pendrekov. Predlagam, da svoje erotične fantazije, ki spominjajo na sado-mazo, deliš na forumih, ki so za to namenjeni in nam ne prodajaš svojih pravljic o policijskem nasilju. Sramota je, da lahko danes že vsaka drhal ...prikaži več razbija in požiga po mariboru in se potem prestavlja še kot žrtev. Sramota! Meni se požigalci in vandali ne smilite. Smilijo se mi policisti, ki morajo vse to preživljat. Da ne omenjam uboge gasilce. Še oddahnit si niso imeli časa od zadnjih poplav, pa jim z razbijanjem in požiganjem drhal daje še dodatno delo. Ja, smilijo se mi gasilci, pa policijski konji in policisti, ne pa razgrajači in požigalci.

  • graff 10:20 27.november 2012.

    Slovenska politika, ki jo usmerjajo raznorazni lobiji (strici, tete, kapitalsko podzemlje ipd) je že zdavnaj izgubila svoj kompas in od mlade, obetavne države, države pridnih in marljivih rok, naredila črni madež na zemljevidu sredi Evrope. Cel kup političnih narcisoidov je ...prikaži več v kazenskem postopku, cel kup jih je obsojenih, a za njih božanstva veljajo druga pravila. Kangler je samo majhna ribica v moaziku hobotnice, ki se je prisesala na pleča malega človeka, zato upam, da se zadeve počasi izkristalizirajo in seveda obžalujem, da svinjarije, ki jih počne slovenska politika na svojem hrbtu občuti slovenska policija. Govorim o tisti naši policiji, ki so jo dvajset let zapored javno sesuvali (celotna slovenska politika) zato, da se je lahko znebila nadležnežev in si na široko odprla vrata v svet korupcije, kriminala, goljufij, tajkunstva ipd.

  • alfredo 11:24 27.november 2012.

    Proti nasilju! Slike huliganov, ki so zažigali in metali granitne kocke so grozljive...

  • Leon Dobnik 12:24 27.november 2012.

    Očitno marsikdo pri nas ne loči med protestiranjem in vandalizmom, kar je vsekakor metanje kock v policiste, kurjenje sredi mesta in uničevanje javne lastnine in še bi lahko našteval (če je seveda res kar pravijo policisti). Take ki so to ...prikaži več delali, je za postavit na hladno - vendar imamo v Sloveniji problem, da gredo na hladno samo metalci granitnih kock, tisti ki so pa nategnal celo državo, pa se prosto sprehajajo in pijejo kavice.Novinarji pa spet pretiravajo: policisti pretepali otroke - torej so jih dobili 10 let stari otroci? Ali mogoče za otroke po novem štejemo 17 let in in 364 dni stare vandale, ki so razbijal - tudi taki niso drugam kot za v keho - mladoletni gor al pa dol.

  • Žurnalček 12:43 27.november 2012.

    Ma vodovodar praf. Tudi Oktoberska revolucija je bila total ILEGALNA. Sam tale mag. pravna uš ne ve , kako hitro se lahko časi spremenijo in bo še kako legalno , kar je bilo pred 5 min. ilegalno !! Če pa ...prikaži več že išče ilegalce , naj pa začne pri svojem Firerju. A vam ni nič čudno , da ga ni nikjer slišat. Zato pa Vodovodar bolj laja , sam ne bo dolg!

  • Franc Bukovec 12:57 27.november 2012.

    Vsi »pametni«, ki ste apriori proti policistom – ko so »pizdarije«, so ponavadi tudi kolateralne žrtve. Dejte si to zapomnit. Postavite se v vlogo policista ali skupine policistov, ki »lovijo« te huligane. A se kdo vpraša ali ima kdo v ...prikaži več tistem adrenalinu priložnost lepo kulturno, počasi vprašati vsakega posameznika »kdo je, kaj počne tu itd«? Ne, ko je pizdarija je pizdarija. In če ne jezikaš in nisi »demokratično« pameten, potem je verjetno zelo majhna možnost, da boš dobil s čim po hrbtu ali bedasti glavi. Enostavno se umakneš, umiriš in ne pizdakaš v takšni sceni nazaj. Ker res ni treba. Vedno je treba gledat na večino stvari iz večih zornih kotov. Tudi policijskega. Sej ne rečem, da kup policistov ni vredno enga dreka, ampak to imamo kar imamo. In v prihodnosti se lahko tudi to spremeni. Ne pa zdaj kar povprek udrihat preko policistov, ki za 800€ na mesec tam stojijo, ko jim huligami jeb.jo mater, jih obmetavajo z raznimi predmeti itd. Naslednjič se vsi, ki ste pametni do amen

  • Franc Bukovec 14:38 27.november 2012.

    "ne bi šel proti svojemu ljudstvu..". mislim dej se mal zresn. Kaj naj pustimo, da bo taka scena kot v Beogradu pred par leti, ko so glavno ulico demontirali, zažigali itd? Zato so policisti tam in ne zato, ker so ...prikaži večso proti svojemu narodu. Dejmo potem razpustit policijo in naj raja dela kar pač hoče. In kje si bodo huligani sami določili mejo do kje lahko gredo in do kje ne? Če pride policija, še ne pomeni, da jo je potrebno izzivat. Verjetno, ko so ocenili, da je ogrožena lastnina in varnost, so dali ukaz, da policisti posredujejo. Glej, dam prav, zelo prav protestnikom, ampak tistim, ki protestirajo brez nasilja. Lahko se derejo, kolnejo in ne vem kaj. Pa saj ti je jasno, da če policija ne bi prišla, da bi huligani verjetno vse razbili in zažgali. Ker ko se enkrat začne, potem je kaos. Obstaja pa trenutek, ko nekdo oceni, da bi lahko nek dogodek prešel v stanje, ko bi ga bilo težko obvladovati. Naj protestirajo, ampak naj ne izkoriščajo "proteste" za nasilje, razbijanje in

  • bobr 15:10 27.november 2012.

    A ni zanimivo, da v LJ pred parlamentom, so imeli pa policiste bolj debelo kožo in so se znali brzdat?Seveda, ker jih je pametna ženska držala nazaj.Veniger jih je pa spustil kot pse z verige.Vsi, ...prikaži več ki tukaj zagovarjate včerajšnjo akciijo policije primerjajte ti dve akciji.Parlament in MB.Ne bodite hinavski...

  • Igor Golob 15:51 27.november 2012.

    Včerajšnjih dogodkov v MB ne bom obsojal in ne krivil nikogar, ne demonstrantov in ne policije,povsem razumljivo da so se zgodili,ker ima ljudstvo dovolj vseh dogajanj v Sloveniji,kar je krivo pravosodje,delo vseh vlad do sedaj,ker so dovolili da nekateri vplivni ...prikaži več in malo manj vplivni lahko počnejo svinjarije in potem se po Sloveniji nekaznovano še naprej delajo norca iz ljudi(primer;janković in njegova družina,kanglerja niti omenil ne bom,potem poslanci ki so ponarejevali,dolgujejo ljudem,stečajni prijatelji,ki dokazuje klientelistično sodstvo,pomilostitve narkodilerjev,oprostilne sodbe narkošefov,tajkuni brez obsodb in še bi lahko našteval vendar bi zato potreboval celi dan)Rešitev za sedanjo situacijo vidim v takojšnji nujni spremembi zakonodaje tako da je možno po hitrem postopku jih obtožiti zamrzniti imetja in zapreti do sodnega procesa,le tako se lahko sedanja situacija pomiri in se tudi omeji da se ne bo razširila na vso slovenijo.Zato bi moral poskrbeti DZ in kot prvo prepoveda

  • Grison Rajko 19:53 27.november 2012.

    V vednost tistim, ki niso bili danes v Mariboru: mediji bodo kriviliprotestnike, ampak to ni res, začeli so policaji, res pa se je narodpotem odzval tudi s silo, ko se je videlo kaj počnejo. Metali sosolzilec med ...prikaži več ljudi, med protestniki so bili tudi starejši ljudje,otroci in niso mogli ubežati solzilcu. :( S pendreki so pretepaliljudi, robokopi na konjih so tolkli po ljudeh, ki jim niso ničnaredili z železnimi palicami. Tudi ko je kdo padel na tla so ga teplidalje, in to so tolkli vse povprek, ni bilo važno kdo je, tudistarejše. Nikakršnega razloga ni bilo, da so na nas izstrelili večbomb s slozilcem. Nad nami je letal helikopter, nas slepil zreflektorjem, vpil na nas, da je to njihov zadnji ukaz, da se moramoraziti. Ljudi je popadel bes, ker so nas zaprli, obkolili, robokopipešadija in na konjihi so okupirali center Maribora zaprli so ga okrogin okrog, enostavno sploh nisi mogel priti iz centra mesta, niso te

  • Grison Rajko 19:56 27.november 2012.

    V vednost tistim, ki niso bili danes v Mariboru: mediji bodo kriviliprotestnike, ampak to ni res, začeli so policaji, res pa se je narodpotem odzval tudi s silo, ko se je videlo kaj počnejo. Metali sosolzilec med ...prikaži več ljudi, med protestniki so bili tudi starejši ljudje,otroci in niso mogli ubežati solzilcu. :( S pendreki so pretepaliljudi, robokopi na konjih so tolkli po ljudeh, ki jim niso ničnaredili z železnimi palicami. Tudi ko je kdo padel na tla so ga teplidalje, in to so tolkli vse povprek, ni bilo važno kdo je, tudistarejše. Nikakršnega razloga ni bilo, da so na nas izstrelili večbomb s slozilcem. Nad nami je letal helikopter, nas slepil zreflektorjem, vpil na nas, da je to njihov zadnji ukaz, da se moramoraziti. Ljudi je popadel bes, ker so nas zaprli, obkolili, robokopipešadija in na konjihi so okupirali center Maribora zaprli so ga okrogin okrog, enostavno sploh nisi mogel priti iz centra mesta, niso te

  • Žurnalček 14:37 29.november 2012.

    Bukovčev France @ V mene so Viole metale farajcajge in kovance , vendar me je bilo strah edino kiksnjenih strelov na gol, kajti žogo fasat v ledvica boli. Polcajem, pa ni bilo všeč, to njihovo obmetavanje mene - nisem se ...prikaži več se niti slučajno pritoževal- in so prletel in z svojo intervencijo naredili za 20.000 € škode, pretepli nobenega , sami pa dobili po pički s stoli . Pol so pa rekel, da so bile Viole nasilne. Saj so bile , vendar gledališko, ne pa za intervencijo !

  • privat 21:24 29.november 2012.

    ne glede na ceno ..ponovimo vajo!! Jaz zahtevam pravno državo in to mi tudi pripada!! kaj so pa posledice pravne države ,pa bi morali naši oblastniki prej misliti...pač samo pogodbo z gvatamalo in jih poslati na prisilno delo ,dokler se račun ne poravna!

  • linka 11:22 04.december 2012.

    še premalo so jih policisti nabutali...kaj bi naj ,dočakali ,da jih bo razjarjena drhal potolkla z kockami.Kriva pa je preiskava ! Škoda ,da ni več Golega otoka ...

  • mr.big 08:43 27.november 2012.

    luna......vsaka neprijavljena demonstracija je ilegalna !!! Potrebno jo je prijaviti na ustrezni instituciji. In taka so pravila. Sicer pa, če bi bilo mesto uničeno bi pa zopet udarjala po notranjem ministru, češ kje pa je bila policija ?!?!?! Takih dvoličnih ...prikaži več komentarjev pa smo že vajeni !!!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.