Slovenija
59509 ogledov

Nekdo v Sloveniji ima za 785 hiš nepremičnin

Komentarjev 38
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • andrija 05:56 21.junij 2024.

    a ta rekorder spada med tisei ki hodijo z bmw-jem na rdeči križ?

  • tomaz33 06:55 21.junij 2024.

    Sploh nevem zakaj bi to plačevali. Men država ni dale 1-ga evra zraven ko sem kupil stanovanje sem pa morsl takoj plačati davrk da sem stanovanje prepisal na mene

    • Enzgg4 07:39 21.junij 2024.

      A ddv 😁?

    • Avatar Zoran
      StarMačk 09:44 21.junij 2024.

      NUSZ ni davek na stanovanje, ampak nadomestilo za stavbno zemljišče! Ta dajatev, skupaj z dohodnino, predstavlja glavni vir financiranja občin, skupaj z davki, na premoženje, na vodna plovila, na promet nepremičnin, na dediščine, darila, igre na srečo...Torej poenostavljeno, plačaš državi, ...prikaži več da lahko ta iz tako zbranih sredstev financira občine. NUSZ je namenjen urejenemu dostopu, priklopom na kanalizacijo, elektriko, plin, vodo, dostopu do telekomunikacij, urejanju zelenih površin...

  • Naklonsky 07:51 21.junij 2024.

    “Gre za enega največjih logističnih zalogajev finančne uprave poleg izdaje informativnih izračunov dohodnine..,,”. Nisem vedel, da računajo peš!

    • Avatar Zoran
      StarMačk 09:55 21.junij 2024.

      Če tudi ne računaš peš, je potrebno v "mašino" ročno vnesti prave podatke, da ta "zna" prav zračunat, potem pa je potrebno poskrbet, da tak izračun, v veliki večini še vedno v pisni obliki, skupaj s položnicami prispe do naslovnikov... ...prikaži več Torej je potrebno kar nekaj ljudi, da pripravi in odpremi "milijon" takšnih kuvert!

    • Naklonsky 12:17 21.junij 2024.

      Ja pa ja. To delajo na upravnih enotah sproti - in vnašajo samo spremembe. Ostalo je avtomatizem, vključno z izpisi.

    • Avatar Zoran
      StarMačk 14:36 21.junij 2024.

      Ma kakšne upravne enote neki, FURSu potrebne podatke za izračun NUSZ pošiljajo občine!

  • kapibara1 15:39 21.junij 2024.

    Plačilo 2 položnic za stavbno zemljišče nalepim v mesec na stenske koledarju in ko pride na vrsto plačam..

    • Nevica 05:36 22.junij 2024.

      Tako. Vsak se lahko organizira tako, da ne pozabi.

  • munja 10:07 21.junij 2024.

    Eni so res pametni, da jim škodi. Sešteješ in plačaš oba obroka skupaj, saj nikjer ne piše, da moraš drugi obrok obvezno plačati na datum, ki je napisan na položnici. Jao, jao, narod, malo ste že bolani.

    • dare326 14:27 21.junij 2024.

      munja je res pametno bitje in ne razume, da nekateri komaj shajajo skozi mesec.

    • munja 15:39 21.junij 2024.

      dare326 nisi prebral članka. Moj komentar se nanaša na bralko v članku, ki sprašuje, zakaj ji pošiljajo dve položnici, ker drugo, ki zapade oktobra, vedno pozabi plačat in plačuje potem še zamudne obresti. V redu?

    • Enzgg4 18:33 21.junij 2024.

      @dare tisti, ki komaj shajajo čez mesec, verjetno nimajo nekega astronomskega NUSZ za plačat. Razen tega pa so prejemniki DSP in varstvenega dodatka oproščeni plačila NUSZ. Seveda morajo dati vlogo za oprostitev.

  • Enzgg4 06:35 21.junij 2024.

    Kakšen neumen problem, ki to sploh ni. Če je rok plačila za 2. obrok NUSZ v novembru to še ne pomeni, da ga ne bi smel plačati prej oz. kar skupaj s 1. obrokom, v enem kosu. Sklic je isti, ...prikaži več račun tudi. Sešteješ oba zneska oz. pogledaš na odločbo in to je to.

    • Avatar Zoran
      StarMačk 10:11 21.junij 2024.

      Še posebno ni problem za vse, ki uporabljajo spletno bančništvo, saj lahko že takoj po prejemu v čakalno vrsto skeniraš obe položnici, plačilo pa se itak izvede po datumu na položnici in potem sploh ne rabiš več študirat ali moraš ...prikaži več plačat jutri ali pa čez tri mesece. Pa še nikjer v vrsti ne rabiš čakat, kar je za marsikoga še najpomembnejši faktor! Seveda lahko tudi tu, če želiš, obe položnici plačaš takoj...

    • Enzgg4 10:44 21.junij 2024.

      Lahko tudi, vendar zakaj bi eno dokaj majhno obveznost delil na 2 dela in si bv delal posel in strošek plačila, če nisi tako v riti z denarjem, da si v to prisiljen. Pri spletni banki, ki jo omenjaš, pa ...prikaži več to sploh ni problem, ker itak sam spišeš nalog za plačilo.

    • Avatar Zoran
      StarMačk 14:47 21.junij 2024.

      Napisal sem samo kaj je danes elegantna možnost, da se izogneš opisani težavi iz prispevka. Seveda pa je možnosti več, ne samo ta, ki jo zagovarjaš ti in ta o kateri pišem jaz! Pri spletni banki pa ne rabiš pisati ...prikaži več nobenega naloga (no lahko, če se ti da), ampak samo skeniraš QR kodo ali na fizični položnici ali pa tisti, ki jo prejmeš v aplikacijo ali pa na mail, če si se že prej odločil, da ti pošljejo v ne tiskani obliki...

    • Enzgg4 15:23 21.junij 2024.

      Glede plačevanja sem nekoliko staromoden in dlje od klika nisem prišel. Pa me niti ne zanima. Iz določenih razlogov preferiram najbolj klasično obliko plačevanja (BB can't see me in moj denarni promet ni njegova stvar). Kar se pa NUSZ tiče, ...prikaži več ne vem, če obstaja možnost, da dobiš nalog v spletno banko. In po pravici povedano, me tudi to ne zanima. Zaenkrat.

    • oneh 20:09 21.junij 2024.

      Kak kaj zdravje danes? Je kakšna sprememba? Drugače pa- če bi obe položnici NUSZ plačal v prvem obroku bi levaki ta denar takoj zapravili. Ker potem ob drugem obroku ne bi bilo več denarja bi našli edino možno rešitev zanja- ...prikaži več dvig NUSZ. Če torej že plačati obe položnici naenkrat potem takrat, ko je drugi obrok. Izvržbe se ni treba bati saj so levaki preko poletja na dopustih, jeseni pa itak plačaš. Imamo pa svobodo in levaki- a še plešete?

    • Enzgg4 20:17 21.junij 2024.

      Odjebi, idiot. Pleši dalje

    • oneh 21:02 21.junij 2024.

      Oh, očitno brez spremeb. Ne obupaj, me bo zanimalo tvoje stanje še naprej. Do takrat pa imejmo svobodo in levaki- a še plešete?

    • Enzgg4 21:44 21.junij 2024.

      Pridi in se pozanimaj v živo, pička skrivaška.

  • Avatar Garancija
    Garancija 07:52 21.junij 2024.

    Vprašanje je ,če je srečen

  • jakec1575 15:45 21.junij 2024.

    ta nekdo je zagotovo lobist in dosega to, da mladi v tej drzavi nimajo prihodnosti. vecina parcel za socialno gradnjo ni vec na voljo. torej z gradnjo ne moremo urediti slovenskega problema. jajc v tej drzavi ni, ki bi premogla ...prikaži več jajca tina ko je obnacvljal razsuto dkupno drzavo po 2 svetovni vojni.

    • Nevica 05:41 22.junij 2024.

      To, da ne vidiš jajc, je stvar pretežno levih vlad, ki probleme raje ustvarjajo kot pa rešujejo. Desne vlade so veliko bolj usmerjene v praktične pristope, ki ljudem lajšajo življenje, zmanjšujejo birokracijo in finančno ne izčrpavajo ljudi. So države tudi ...prikaži več z visokimi davki, vendar tam cel kup zadev potem ureja država sama in so ljudje razbremenjeni organizacije in stroškov. Žalost je tam, kjer denar jemljejo, ljudje pa nazaj ne dobijo ničesar. Tako kot v Sloveniji.

    • luccifer 16:32 22.junij 2024.

      Pernati levak jakec1575 ne vidi jajc, ker su mu pernata levaška jajca naslonjena na učke. jakec si želi večja jajca, zato pa pernati levaki uvažajo doktorje, znanstvenike itd iz tretjih držav ker vedo, da ti pa imajo muda do kolena.

  • Nevica 05:35 22.junij 2024.

    Večina ljudi bi celoten znesek naenkrat veliko težje plačala. Če bo golob še dolgo na oblasti, bo položnic šest in bistveno višji zneski.

  • kapibara1 15:37 21.junij 2024.

    100% to NI Pirkmajer..

  • dare326 14:26 21.junij 2024.

    Odmera za uporabo stavbnega zemljišča, piše novinar iz FDV ali pa še to ne, kot vidimo na RTV. Če je nekdo lastnik stavbnega zemljišča je gor lahko blok, stolpnica. Ljudje investirajo v stanovanjsko gradnjo, kupovali so stanovanja po Jazbinškovem zakonu, ...prikaži več novinar pa preračuna vse na hiše, ker si drugače ne zna predstavljati. Nihče nima toliko hiš. Janković bi lahko kasiral veliko več, pa ne more, ker uradno ne more dostopati do katastra. Lj. občina ima to področje zelo neurejeno.

  • atamama 10:09 21.junij 2024.

    Foušija deluje....

    • munja 10:21 21.junij 2024.

      ne vem, če je to faušija. Jaz nočem toliko hiš!

  • Stane Adamič 14:13 21.junij 2024.

    Ja in???? In ravno to bi radi tovariši ukradli.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.