Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
21763 ogledov

Novi izračuni: Doba vračila naložbe v sončno elektrarno brez net meteringa

Komentarjev 19
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Toma 07:43 24.junij 2024.

    Trošim 60€ na mesec. V 7-ih letih je to 5 jurjev. Sranje na strehi pa pride najmanj 10! Koliko sem vrgel proč? Bi rekel vsaj 8 jurjev! Pa toča na 5 let, pa težko pogasljivi požar…

    • BenX 07:55 24.junij 2024.

      To z točo je tako... Ko bo toča lomila panele se lahko posloviš tudi od navadne strehe. Zdaj pa, kaj je boljše? Met luknasto streho ali 5 panelov menjat? Sicer pa še nisem slišal, da bi jih toča kje polomila ...prikaži več - ne pravim, da ni možno.

    • 4krogci 08:31 24.junij 2024.

      BenX..ja toca panelov ne unici v celoti, jih pa kr dosti poskoduje ma tko minimalno,neopazno….pol pa par mesecev al pa leto kasneje panel zagori sredi lepega…no to je tezava.

    • Toma 09:01 24.junij 2024.

      Mislil sem na novodobno točo premera najmanj 10 cm. Zato moraš obvezno zavarovati panele kar še podraži vse skupaj.

  • dr3k 09:32 24.junij 2024.

    Torej se investicija povrne ravno ob času, ko bo potrebno počasi že menjati baterijo in celice. Fantastično!

    • Avatar NickMason
      NickMason 13:21 24.junij 2024.

      Vsak zna sam izračunat ,če le hoče,ampak si ne priznajo da je temu tako,pa ker ima sosed mora imeti tudi on,oz. če je to v modi,pa koliko koristi ima to ,nima nič veze.

  • becar 11:09 24.junij 2024.

    Že prej se ni splačalo oziroma preveliko tveganje, da ostaneš nekje na nuli, zdaj si pa krepko v minusu.

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 16:16 24.junij 2024.

    Prosim vas nehajte lagati narodu!! Brez netometinga se elektrarna ne izplača saj sama elektrarna stane skoraj 12000 evrov za 16 Kw baterijo pa imam predračun 13500 evrov brez subvencije!! Toraj,če bi hotel ,da se mi v 10 letih povrne investicija ...prikaži več bi moral plačevati 170 evrov mesečno!! Ne smemo pa pozabiti,da ti omrežnina ostane kar pa znese slabih 12 evrov mesečno!!

  • Seba41 18:35 24.junij 2024.

    Danes 5 let kasneje plačuje za kW elektrike 19 centov. Cena litra olja pa je še zmerom enaka kot pred 5 leti. Zraven tega, pa je letos spomladi crknil še kompresor, popravilo je stalo skoraj 2000 eurov. Ob vsem napisanem ...prikaži več je jasno, da se investicija ne bo povrnila nikoli. Sedaj pa že sanjata o sončni elektrarni, bateriji in e avtomobilu.....😂😂😂😂

  • 4krogci 08:29 24.junij 2024.

    10jurjev stane SE z montazo…poloznico imam 100€ (500kWh) in ker se vsi dobro zavedamo, da je na poloznici cena same elektrike max 50% nam nanese da prisparam na mesec cca 50€ z SE….10000 :(50x12)= dobimo odplacilno dobo 16let….ampak vseh teh ...prikaži več 16 let rabim ravn doplacvat se davke za omrezje,drzavi,… se po cca 600€ na leto…..skratka po 16letih sm direkt na istem, kot ce nebi mel nic na strehi! Pa v to ni vracunana visja zavarovalna premija,ciscenje panelov, menjava razsmernikov,…

    • timja 09:23 24.junij 2024.

      omrežnine je samo 13 evro tako za info....ostalo pa ti plačuješ k elektriki, jaz pa ne ker imam se....lahko pa ti položnico pošljem

  • Avatar NickMason
    NickMason 13:24 24.junij 2024.

    Panel je koristen za kakšno kočo sredi gozda,to je edino smiselno,kolega ima tako,ima vso elektriko ki jo potrebuje ,vse lepo na akumulator priklopljeno in panel lepo to polni.Doma na strehi je pa to denar vržen proč.

  • Seba41 18:30 24.junij 2024.

    Vse kar je povezano z elektriko in subvencijami je samo način kako od ljudi zvabiti še zadnji euro, svoje potem naredi še čredni nagon. Starša sta imela do leta 2019 v hiši vrhunski Rotex-ov oljni kondenzacijski kotel. Potem sta slišala ...prikaži več za toplotne črpalke in subvencije. Seveda, sta takoj zamenjala, ker je pač to pametno, sosed je že menjal in tudi subvencijo je dobil itd...oče je izračunal, da se tako imenovana investicija povrne v 7 letih, ob upoštevanju cene kW elektrike 6 centov. Fffffffffff

  • GarBollo001 13:20 24.junij 2024.

    Investicija se ne povrne nikoli. Na žalost.

  • dare326 15:23 24.junij 2024.

    Toplotna se mi je izplačala po 8 letih, pa sem jo predimenzioniral, vzel najdražjo in brez subvencije. Tudi SE net metering se mi bo izplačala po 8-10 letih, ker moram menjati omarico in bo precej dela, baterija je s subvencijo. ...prikaži več Za SE velja samo v primeru, da boste nehali plesati in nevladnike nagnali delati.

  • slopubec 06:56 25.junij 2024.

    Najbolj pametni ste tisti, ki nimate SE in toplotne, zame ste kavč strokovnjaki. Zakaj trdim to, ker sem imel stroške pri bajti pred montažo ; elektrike na mesec med 145-160 €, za kurjavo sem dal cca.1600 €. Tudi dimnikarja je ...prikaži več potrebno plačat, servisiral oljno peč itd....

  • Toma 13:52 24.junij 2024.

    Torej se vsi strinjamo: ob svetem nikoli!

  • Toma 12:35 24.junij 2024.

    Le en scenarij je ki govori v prid prehoda na elektriko: konec sveta! In še to le v primeru, da bo sonce lahko sijalo na zemljo!

  • popokatopetl 14:04 24.junij 2024.

    Dejansko se male hišne sončnice slabi izplačajo. Je pa precej bolje z velikimi, s katerimi večji igralci lahko prodajajo direktno na trg in so zaradi ekonomije obsega na MWh pol cenejše. Zaenkrat, ko je elektrika podnevi zaradi majhnega deleža SE ...prikaži več še poceni. Rabili bi investicijske sheme, da bi ljudje lahko ugodneje vlagali v velike SE namesto na svoje strehe.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.