Slovenija
15812 ogledov

Je čas za uvedbo obveznega cepljenja?

Komentarjev 58
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • popokatopetl 16:35 09.december 2021.

    Cepivo je par mesecev preprečuje okužbo. Je pa še kar učinkovito proti težjim potekom, do katerih prihaja v veliki večini v ogroženih skupinah, jih zmanjša za NEKAJKRAT. Bistveno je cepit ogrožene skupine, ki so preplavile bolnice, npr 60+, sem za ...prikaži več obvezno cepljenje zanje (ali mesečni dodatni prispevek 100€ oz. lestvica glede na tveganje, dokler nismo "zeleni"), ostali po lastni presoji, otroke in mlade bi lahko izpustili. Glede učinka proti težjim potekom poživitveni špik menda še ni potreben.

    • miha91 17:19 09.december 2021.

      Cepivo nekaj mesecev preprečuje okužbo? Ne govori takih, prosim. Okužbo prepreči samo imunski sistem. Prisotnost virusa nakazuje samo vročina. Vse asimptomatske definicije, vsa kvazi cepiva, vsa statistika v odstotkih, vse to je laž.

    • popokatopetl 22:19 09.december 2021.

      Se seveda strinjam da okužbo prepreči imunski sistem, in pri tistih ki imajo slabega ne pomaga. Ampak po cepljenju večina dobi protitelesa, ki nekaj časa varujejo pred okužbo. Ne verjamem da je čisto vse laž, je precej očitno da se ...prikaži več starostniki te dni zelo pospešeno selijo na britof, pejd preverit v krematorij če ne verjameš.

  • Avatar MS
    MS 16:53 09.december 2021.

    Če bi bilo cepljenje marca 2020 obvezno bi se danes komaj spominjali covida! Nebi imeli milijardne gospodarske škode in več kot 5000 življenj bi bilo ohranjenih! Odgovornost za neustrezno ukrepanje nosijo tisti ki so ves čas z raznimi odloki in ...prikaži več mimo stroke le eksperimentirali! Velik delež današnjem stanju so prispevali tudi arogantni in agresivni anticepilci! Obvezno cepljenje? DA pod nujno!

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 17:11 09.december 2021.

      testno cepivo je ,kaj tebi treba da zakapiraš,nihče nima blage veze kaj bo po cepljenju ,pa ti ne vidiš svojega prsta kamoli kaj drugega.Kar naprej neumno brezglavo zagovarjaš cepljenje

    • Slavko Krizman 17:31 09.december 2021.

      z obveznim cepljenjem pride tudi obvezen prevzem odgovornosti za posledice....zato so pa dali vrednost 10000 eur za človeško življenje...20000 za otroka...pljunem v obraz vsem,ki zagovarjate tako sranje...

    • Avatar MS
      MS 17:37 09.december 2021.

      Med hospitaliziranimi po slovenskih bolnišnicah je kar 75 % covidnih bolnikov NECEPLJENIH, na intenzivni negi pa delež NECEPLJENIH covidnih bolnikov presega 80 %. Ob zadostni precepljenosti bi bilo stanje v bolnišnicah veliko znosnejše. Tudi smrtnih žrtev bolezni covid-19 bi bilo ...prikaži večo veliko manj. Izbira je: S "testnim" cepivom v življenje ali brez cepiva onkraj mavrice! Pa ti ne vidiš svojega prsta kamoli kaj drugega.Kar naprej neumno brezglavo zagovarjaš agresivno anticepilsko gibanje!

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 17:46 09.december 2021.

      smrtno bolanim z drugimi bolezni ,pa najdejo z testom še korono,te pravljice pa ti verjemi ,da je covid kriv in tudi 20% bolanih cepljenih je preveč,ampak tebe to ne moti ,pa tudi cepljeni se zdravijo za hudimi bolezni in le ...prikaži veče z testom potrjen covid .

    • Avatar MS
      MS 17:52 09.december 2021.

      Slavko, spominjaš me na tisti vic ko je Janez Petru trdil da je v družbi kar 50% pedrov! Ta je temu oporekal! Nato Janez Petra vpraša "A bi dal za 500 eur"? Peter se zgraža! "A bi dal za 1000 ...prikaži več eur"? vztraja Janez! Peter se še kar zgraža! Pri ponudbi 5000 eur peter nekoliko omahuje in reče hmm no ja za ta denar pa mogoče! In Janez nato pravi: "Vidiš Peter, pedri so sam gnarja ni! Iz tvojega komentarja je očitno da bi tudi ti Slavc nastavil rit za primerno ceno, a žal gnarja ni!

    • Avatar MS
      MS 18:00 09.december 2021.

      krucijeva beseda zoper svetovno medicinsko znanost? Kakšna domišljavost! No stroka pravi da je domišljavost lastnost praznih glav!

    • Avatar jate
      jate 18:19 09.december 2021.

      MS kake mastne"pare" prejemaš?kdo te plačuje....daj povej,da grem še jaz lajat

    • Slavko Krizman 18:23 09.december 2021.

      @ ms ker sem stvar prebolel ... jo ni cene,da se cepim,žal.....to pa ne pomeni,da se ukrepov ne držim ali da sem proti njim...dej mal razločt stvari..poanta je bla:cepili bodo vse ampak,ker še sami ne verjamejo v cepivo so se ...prikaži več pripravli z mizernimi zneski za primere smrti

    • vzev 18:48 09.december 2021.

      MS, in koliko od teh 75% necepljenih je mladih ljudi?. Naj se cepijo starejši in tisti, ki se počutijo ogroženi, druge pa pustijo že enkrat pri miru. Če se cepi mlad, se za njega nič ne spremeni. Še vedno lahko ...prikaži več prenese okužbo na druge.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 22:41 09.december 2021.

      jate ne vem kako je z MSje, mene noben ne plačuje pa se tokrat pridružujem njegovemu mnenju.

    • Avatar pantani
      pantani 07:36 10.december 2021.

      MS tebe bom osebno cepil,ampak tako,kot se cepi drva!!! Razumeš?!!!

    • Avatar MS
      MS 09:52 10.december 2021.

      pantani reva uboga! Tvoj komentar je tipična reakcija primitivnih antivaxerskih luzerjev! Ko jih z argumenti stisneš v kot izgubijo kontrolo in postanejo agresivni!

    • Avatar MS
      MS 09:56 10.december 2021.

      jate (teja), le kdo bi plačal tvoje prazno lajanje!

    • Avatar jate
      jate 11:02 10.december 2021.

      ms važno da tebi plačajo ,kajne.....???? si pa res bogi s čim si služiš denar,najbrž v kaki kovidnodonosni "medicini,farmaciji,zavarovalnici",al pa kaj podobnega sam da šoldki laufajo

    • Avatar MS
      MS 11:30 10.december 2021.

      1) teja, nimam te namena žaliti, vendar tvoje dve repliki govorita veliko o tebi! Zapisala si: "kake mastne"pare" prejemaš? kdo te plačuje....daj povej, da grem še jaz lajat" ==> in kmalu zatem: "ms važno da tebi plačajo ,si pa res ...prikaži več bogi s čim si služiš denar...." Pohlepna disociirana osebnost si! Za plačilo si pripravljena "lajati" karkoli in komurkoli le plačnika ne najdeš! Ko ti ne uspe najti plačnika pa se greš hinavskega moraliziranja!

    • Avatar MS
      MS 11:38 10.december 2021.

      2) in še teja: moje edino plačilo je zavest da mi je uspelo odpreti oči prenekaterem neukem antivaxerju in mu v skranjem premeru celo rešiti življenje! Pri tebi je pač "odpiranje oči" misija nemogoče saj so te teoretiki zarot zabetonirali! ...prikaži več! Žal! Škoda te je, ker razen da si nasedla tem teorijam, deluješ kot dokaj inteligentno moderno dekle!

    • Avatar jate
      jate 11:43 10.december 2021.

      ms...ne, ne ni bilo to dobro veš kaj sem mislila...pa še kako sakramensko dobro veš kaj sem mislila...in ja ne nisi me užalil...in dobro veš da ne bi šla za keš lajat laži,sem zvesta svojim načelom ,včasih moraš vreči vabo,da ...prikaži večda ugotoviš s kom imaš opravka...ugotovila sem da se skrivaš za nekimi organizacijami ki niso za dobrobit človeka ampak kovid šoldke...ja vem resnica boli...

    • Avatar jate
      jate 11:45 10.december 2021.

      a se tebi zdi normalno da se vsake 3-4 mesece cepiš????

    • Avatar MS
      MS 11:59 10.december 2021.

      jate, a se tebi to zdi normalno ? ==> Svet je do danes presegel "tragični mejnik" štirih milijonov zabeleženih smrti zaradi covida-19, je sporočila Svetovna zdravstvena organizacija (WHO). Kot je dodala, je bil dejanski davek pandemije še višji, saj vse ...prikaži več države ne zabeležijo in ne poročajo o vseh okužbah z novim koronavirusom in smrtih zaradi covida.

    • Avatar jate
      jate 14:19 10.december 2021.

      ms glej tu sploh ni vprašanje smrti ,ker je to relativno...ampak o prepričanju nečesa...eno je nekoga v nekaj prepričevati ali SILITI ,drugo pa je PUSTIT ČLOVEKU PROSTO IZBIRO...strinjam se in prav je,da se pove obe plati glede cepljena in necepljenja,potlej ...prikaži več naj se človek sam odloči...tu je poanta....jaz nobenemu ne branim cepljenja in niti nobenemu ne silim da se cepi...

    • Slavko Krizman 15:22 10.december 2021.

      tole dejte raj porihtat...imamo zdravilo,ki preverjeno 100% deluje : https://www.worldhunger.org/world-child-hunger-facts/

    • Avatar MS
      MS 16:18 10.december 2021.

      teja, kaj je tu kaj relativnega? Štirje milijoni zabeleženih smrti zaradi covida-19, je zelo, zelo absolutna količina! Količina nepotrebnih smrti, ki so deloma posledica zmotnega prepričanja da virusa ni, da je cepivo strup za redukcijo svetovne populacije, in da so ...prikaži večso vsi zaščitni ukrepi (maske , distance, prepoved druženja i.t.d,) nepotrebni in služijo le svetovnim vladam da si totalno podredijo svoja ljudstva)!

    • Avatar MS
      MS 16:25 10.december 2021.

      2) In ko gre za globalno zdravje razna mnenja marginalnih skupin BREZ ZNANSTVENE PODLAGE in DOKAZOV, pač ne morejo in ne smejo biti ovira naporom za obvladovanje pandemije! In ko vsi poskusi prepričevanja trdobučnih antivaxerjev propadejo, ostane samo še prisila! ...prikaži več! Ukrep je nedemokratičen nepopularen a žal edina metoda ki še lahko ustavi to svetovno kataklizmo!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.