Slovenija
27 ogledov

Od povprečne plače še 240 evrov davka

Komentarjev 21
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • franke 20:54 07.maj 2013.

    MASTEN GOBCAT JE LAŽJE KOT KAJ PAMETNEGA NAREDITI. POJDI V VLADO IN POKAŽI.

  • axl 21:26 07.maj 2013.

    Takrat je bilo govora o enotni davčni stopnji, zato ne mešati hrušk in jabolk. Drugače mi gredo pa na kozlanje "falirani ekonomisti", ki poleg vsega živijo na naš račun, tipa Masten, Lahovnk. Ni mi pa jasno kaj vedno sprašujejo Grahka ...prikaži več (predvsem mislim POPTV), who the fu** is Grahek.

  • Boschtjan Zupanchich 22:21 07.maj 2013.

    Slepi zelenci vodijo preostale slepe : vseskupaj v Prepad-Propad !!!

  • jzzzze 07:45 08.maj 2013.

    Od povprečne plače še 240 EUR:- krizni davek 20 EUR- DDV 30 EUR... z veliko domišlije mi ne rata tega izračunat! :)

  • puys 08:43 08.maj 2013.

    Pa dobro kaj misli kdo obdavčit cerkev ali morem kandidirati na naslednjih volitev, kjer bo moj edini cilj obdavčitev cerkve!?

  • rogixl 10:28 08.maj 2013.

    Kako bodo ta davek plačevali tisti, ki si ne izplačujejo plač. Razni s.p. in podobni, ki že sedaj ničesar ne plačujejo. Vse bo zopet padlo na tiste, ki že sedaj plačujejo največ.

  • dragec 14:41 09.maj 2013.

    kaj si videl pingvine????

  • mph 21:02 07.maj 2013.

    Ravno to sem imel v mislih. Pa velja tudi tu pa tam za kakšno kritiko Janše, ki se mi je zdela neutemeljena. Res pa, da je tam bilo prej izjema. Tukaj pa žal zdaj ne bo druge, je duo Janša ...prikaži več in Šuštaršič preveč zašuštral v enem samem letu. Ta ukrep bi bil dodatno pozitiven, če bi ga sprejeli na začetku.

  • mr.big 21:11 07.maj 2013.

    mph....kaj pa ti gobcaš ???' Dvig ddv-ja in davek na plače je največja neumnost kar je možna, saj bodo gospodarstvo zadušili do konca. Javni sektor pa pustili na miru. Čista logika levičarjev.Sicer pa, leta 2007 je Janševa vlada razmišljala ...prikaži več o dvigu ddv-ja (pa bi bilo takrat to smiselno !!!) vendar se je takratna opozicija dvignila na noge, vključno z sindikati in predsednikom držav in vsi skupaj so na ulice spravili 50.000 ljudi. Danes se bo očitno ddv pa res dvignil, pa bo šel kdo na ulice ??? Se bo oglasil ex predsednik Turčin,pa sindikalisti ?!?!?!?

  • mia 01:34 08.maj 2013.

    če bi bila Thatcherjeva v redu se raja ne bi veselila njene smrti.

  • pikijakob 08:04 08.maj 2013.

    prav, naj nabijejo davek, jaz se bom pa s šefom zmenil da me da na minimalca, ostalo pa na roke v naslednjem letu in pol. pa naj vzamejo od 500€ "svojga" davka. dolga leta so kradli, mi naj pa zdaj ...prikaži več plačujemo s kriznim davkom? Malo morgen. Naj začnejo preganjat, te ki so bili na funkcijah in ki so kradli in si po bankah sposojali keš.

  • d 08:13 08.maj 2013.

    Jaz sem že zdaj zmanjšal potrošnjo za vsaj 20% napram času pred krizo, v kolikor bodo povečali ddv oz davek na plačo bom še bolj zategnil pas. Ni se mi problem odpovedat sladkarijam in drugim razvadam, bom vsaj bolj zdravo ...prikaži več živel, od mene pa država ne bo imela niti ficka več kot pred zvišanjem različnih davkov. Pušite mi.

  • Sonja53 08:23 08.maj 2013.

    Pa kaj pomaga, če jih preganjajo?... Sedaj bi gospoda, ki so jim dokazali masovni kriminal - krajo in prevare, delala v "javno dobro" in ne bi odsedela v zaporu! Kot Tolšakova in Zidar in podobni...Za koga imamo potem zapore? Kdaj ...prikaži večj bodo čistke tudi v sodstvu?

  • siesta 08:33 08.maj 2013.

    Ah prosim lepo, Thatcherjeva nni ničesar rešila, ampak samo potopila. Danes praktično nimajo industrije, sociala jim je na psu vse kar je kaj vrednega v VB je tisti skorumpiran London City.

  • sivka 09:13 08.maj 2013.

    si predstavljate kaj bi bilo, če bi tako delal Janša? Mislim, da ga mnogi že pogrešajo.

  • sivka 09:13 08.maj 2013.

    si predstavljate kaj bi bilo, če bi tako delal Janša? Mislim, da ga mnogi že pogrešajo.

  • Stolp 09:26 08.maj 2013.

    Tudi Schröderja niso marali in so bili veseli ko je moral odstopiti. Tudi norčevali so se iz njega(vtipkaj na Youtubu: Steuersong ali pa GerdShow). No, danes mu priznavajo, da je rešil Nemčijo.

  • vegetsvn 11:01 08.maj 2013.

    Še dobro da sem zapustil Slovenijo in šel na sever. Glede na dogananje v naši ljubi državi, se verjetno ne bom vrnil prav kmalu :)

  • Stolp 22:05 07.maj 2013.

    Hmmm, ne vem. Dva sta bila ki sta svoji državi reševala iz najhujše krize teh dveh držav po drugi svetovni vojni. Prva desničarka, drugi levičar. Oba uspešna a z diametralno davčno logiko. Poleg seveda drugih ukrepov.Prva, seveda, uganili ...prikaži več ste: Thatcherjeva! Ona je znižala davke, tako za podjetja kot za plače in dobrine. Logika: razbremeniti poslovne subjekte pa tudi pripomoči da bodo ljudje več trošili in tako zopet zagnati gospodarstvo.Drugi, Gerhard Schröder, ki pa je imel ravno obratno logiko: s povišanjem davkov zbrati denar in ga usmeriti v pomoč gospodarstvu, infrastrukturne projekte...Kot rečeno sta bila oba uspešna in sta rešila svoji državi pred gospodarskim zlomom.

  • sash77 22:14 07.maj 2013.

    Plačali bomo tisto s čim se je okoristila elita, ki še naprej drži vse niti v rokah, lepo lepo ja grrrr. kaj čmo. Ampak to bomo plačevali še na njen način tako da bo eliti vse ostalo.Pa pustimo to. ...prikaži več Najprej je treba davek pobrat. Naj uvedejo davčne blagajne, naj se da cesarju kaj je cesarjevega, me zanima če bi bilo potem potrebno zviševanje ddv-a.Ne mi zamerit če sem zamorjen, občutek imam da v bistvu še ni krize in ta šele prihaja.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.