Slovenija
192975 ogledov

Nikar ne počnite tega, ko v trgovini tehtate sadje ali zelenjavo!

Komentarjev 19
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • optimist11 07:25 14.julij 2024.

    Jaz bi bolj apeliral na trgovce , da poostrijo nadzor pri izbiri sadja, zelenjave, pa tudi kruha. Eni z veseljem prestiskajo in prešlatajo brez rokavic vse kar vidijo.

    • rd2dmk2 09:11 14.julij 2024.

      tukaj pa ti dam popolno podporo. ni problem samo šlatanje. problem da s tem otipavanjem nekatei tudi preverjajo sadeže kaj jim je všeč in ne. torej stiskajo paradižnike na primer. tako sadje in zelenjava je za moje pojme precej manj ...prikaži večj trajno in se prej pokvari. jest bi uvedel tako kot pri šahu- taknuto maknuto. primeš , marš v košarico. kdor nima zadost dovolj oči, naj ne kupuje tu ampak naj gre k šiptarju pa mu bo tam oni nametal željeno v žakelj.

    • Avatar NickMason
      NickMason 09:56 14.julij 2024.

      Pa menda doma kaj opereta sadje in zelenjavo,sadje brez otipavanje se ga ne da niti nabrati,v kaj se spotikate nekateri ,dolgčas nekaterim razjeda možgane a ne.

    • Avatar Zoran
      StarMačk 10:23 14.julij 2024.

      Na žalost je takšnih čedalje več! Sem včeraj v trgovini nabiral nektarine, seveda s PVC rokavicami, pa pride gospa - gospodična okoli štiridesetih in začne nabirat brez rokavic. Bi še toleriral, če bi sadež prijela, ga dala v vrečko. Ampak ...prikaži več ne, ona otipava vse, izbira kar ji odgovarja! Ko ji na svoji strani "zmanjka robe", v vrečki pa le 4-5 nektarin, začne "taktiko" še na moji strani kot, da me ni in jo vprašam, če v njeni vukojebini ne poznajo rokavic. Me le cinično pogleda in se ne pusti motit

    • Avatar Zoran
      StarMačk 10:24 14.julij 2024.

      @NickMason klada butasta, ni problem samo otipavanje, ampak otipavanje brez rokavic. To delaj doma na svojem vrtu ali sadovnjaku!!!

    • Avatar NickMason
      NickMason 10:37 14.julij 2024.

      Iz inata uporabljal rokavic več ne bom,do zdaj sem ,zdaj pa ne bom,da boste imeli nekateri materijala za obirat v izobilju

    • Avatar Suli
      Suli 10:53 14.julij 2024.

      Problem ni toliko prijemanje sadja brez rokavic, kot pritiskanje s prsti in premetavanja s tem poškodujemo sadež, ki nato tam začne gniti. Kruha pa se ne da prati tako, da brez rokavice ni higienično in pove vse o kulturi kupca.🤔

    • rd2dmk2 11:22 14.julij 2024.

      izgleda da ste eni še bolj butasti kot oni ki šlatajo brez rokavic. naj vam povem primer obiranja jabolk. carjeviče ne more obirat dama z dolgimi nohti, tam se sadeži obirajo na poseben način, če želite imet sadež shranjen dolgo ...prikaži več v zimo kajti že napravilno stiskanje pri trganju tako poškoduje sadež da ni uporaben za ozimnico. tukaj pa premetavate in stiskate sam še mečete jih ne. ostali za vami pa naj kupijo kaj ? škart. nič ne pomaga prat, če je sadež pritisnjen in tam začne gnit.

    • optimist11 14:08 14.julij 2024.

      Nick, pa še prej si potisni prst nekam...kjer ti najbolj paše.

  • Avatar Zoran
    StarMačk 09:46 14.julij 2024.

    Tipična kura, ki dela doktorat pri seštevanju 2+2! Če bi avtor napisal še, da je bralka, ki izpostavlja problem, ki ga ni blond, bi marsikaj pojasnilo...

  • Avatar Metod Kvargl
    metod1 10:56 14.julij 2024.

    Optimist11, se strinjam s teboj. Sem zadnjič stal ob dveh babah, ki sta "testirali" kakovost marelic. Bila so mehke, tako kot tudi morajo biti, da imajo tisto žlahtno apricot aromo. Za babi je bilo to vse hin, ker sta v ...prikaži več sadje z lahkoto zabadali prste. Eni sem rekel, da si pri uničevanju sadja naj najprej vsaj nadene rokavice. Dobil sem pogled z dvema laserjema iz oči. Bila je moja mama...

  • sonja80 19:45 14.julij 2024.

    Tehtnica je nastavljena na 0 tako, da je plastika na njej že upoštevana. Saj imamo take tehtnice tudi v gospodinjstvu, kjer jo lahko nastavimo tako, da nanjo postavimo krožnik in pritisnemo tipko. Takrat se na tehtnici pokaže 0, kar pomeni, ...prikaži več da krožnik pri tehtanju ne bo upoštevan. Vsebino stehtanega lahko vsak preveri doma in se prepriča, ali je pravilno.

  • Avatar Zala
    Zala 15:55 14.julij 2024.

    Bolj zanimiva je prodaja na kos. Kos solate, kos avokada, kos manga ... itd.. Na kose se prodajajo izdelki, ki so enaki, in cena za kos ni odvisna od teže izdelka. Obleka, torbica, posoda, ... s tovrstno prakso so začeli ...prikaži več tujci. Prednjačita Hofer in Lidl. Sledijo jim v Šparu in Mercatorju. To je evidentno goljufanje potrošnika. Takoj za mejo v Šparu stehtate žemljo kajzarco, makovko, ... itd.. Pri nas je praksa prodaja na kos. Tudi to bi bilo potrebno spremeniti.

    • dare326 21:13 16.julij 2024.

      Avokado, mango, ananas... pridelovalci jih prodajajo na kos in enako posredniki in končni trgovci. Pekovski izdelki se tehtajo, samo nekateri so prebutasti oz. ne razumejo slovensko in potem se obračuna pavšal.

  • Pierre 16:28 14.julij 2024.

    Naš mesar je nekoč položil na vago najprej papir, potem šele meso in je vozil Mercedesa...

  • Avatar luckyss1
    luckyss1 19:05 14.julij 2024.

    Tiste svinjarije itak nihče normalen ne bi jedell.Ubogi tisti, ki ste v to primorani...Morali bi tožiti državo, ki vas zastruplja

  • Kmodri_ 19:33 14.julij 2024.

    Še Pravi, da trgovine legalno lupijo kupce? Priceless!

  • andrej084 12:59 14.julij 2024.

    Vsi kradejo, pri koritu največ,... se spomnim mesarja in tehtnice in njegovega prsta na tehtnici...

  • pacioti 23:22 14.julij 2024.

    kako pa tehtnica ve kdaj je v embalaži in kdaj ne?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.