Slovenija
44786 ogledov

Revolucija pri dohodnini, adijo neobdavčen prevoz, malica in regres

Komentarjev 148
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar jezeran
    jezeran 15:47 14.marec 2023.

    Golob je izgubil pamet in smer. Zanimivo da to podpirajo ostale kvazi sredinske stranke, ker za Levico vem da vse to podpira in še kaj hujšega. Se sprašujem kdo zdaj vodi vlado, Golob ali Mesec.

    • Avatar R_D
      R_D 17:34 14.marec 2023.

      Mesec že ves čas

    • Ender3 18:12 14.marec 2023.

      jezeran👎 po tvoje bi moral vlado voditi Janez. A, je hudo popušil na volitvah. Sedaj mu nihče noče pustiti puško v koruzi in čaka samo, če mu po Savi priplava kakšno politično truplo. Kot opomin, da tudi sam ni večen.

    • Avatar jezeran
      jezeran 19:19 14.marec 2023.

      Ender3 tudi temu je že močno padla podpora, folk je naveličan praznih obljub in večanje javnega sektorja

    • Avatar torolino
      torolino 20:55 14.marec 2023.

      Učiteljem 16% plačo gor. To so sposobni vladniki. Ostalim pa davke.🤮

  • Avatar jezeran
    jezeran 15:50 14.marec 2023.

    In namesto da bi zmanjšal vlado in javno upravo, on zaposluje vse ki so mu pomagali h koritu. Poleg tega jim dviguje plače, mimogrede pa izda cel kup državnih obveznic, da lahko pokrije pufe. Bolj smo zapufani kot cela Jugoslavija

    • 033ee9c57dd3055546d4adfeef03617566a2dc68 15:51 14.marec 2023.

      Pa ne zaradi Goloba, zapufale so nas prejšnje vlade, on bo končno zmanjšal primankljaj.

    • mina6 16:26 14.marec 2023.

      In Sava teče iz Ljubljane v Bohinj in KG

    • Avatar R_D
      R_D 17:36 14.marec 2023.

      Hahaha Rile, dobra🤣

    • Ender3 18:28 14.marec 2023.

      mina6 za vas prikletne je, Sava mleko, Šmarna gora pa, puter. Tako si stvar od tam predstavljate. Bog vas nima rad, Janez pa, vas samo izkorišča.

    • robi2107 18:43 14.marec 2023.

      Rile, plus za prvi del, od druge vejice naprej se pa krepko motiš. Pufi bodo poleteli. Že samo plačna reforma bo zahtevala xy denarja. Znano je, da je po Virantovi plačni reformi masa plač v JS poskočila za 20%. Pa ...prikaži več je to fumis vaginalis v primerjavi s tem, kar se nam dogaja sedaj in kar se nam še obeta.

  • Avatar Minovak
    Minovak 16:03 14.marec 2023.

    Ne kradi! Vlada ne mara konkurence.

    • Ender3 18:16 14.marec 2023.

      Nasproti prejšnji pa, še dolgo ne bodo konkurenčni..Janez je v tem, pravi profi. Vsaka čast in za nagrado še kot obsojenec sedi v DZ.. Nepredstavljivo za pravo demokracijo.

  • jakec42 19:37 14.marec 2023.

    Ja davke je treba dvigniti da bodo PODPLAČANI javni uslužbenci imeli večje plače da so podplačani izjavil Golob!

  • matija0 17:27 14.marec 2023.

    Golobček, še malo, pa boš brez perja ostal. Ti se kr zajebavaj!!!!!!

    • Ender3 18:08 14.marec 2023.

      Oni drugi brez perja to počne že 30 let. In kje si bil ti do sedaj ?. Na imaniku prikletnih up.imen..Še en ubog, neuporaben nick iz kletne valilnice..

    • Avatar torolino
      torolino 21:00 14.marec 2023.

      Endrek golobov batler, sluga, adjutant, portir...Kaj imaš od vsajanja na korektne komentarje?

  • srecnii 22:12 14.marec 2023.

    Ja vsi zahtevajo višje plače in nekje je treba vzet. Tud upokojenci zahtevajo več, in bodo dobil zato bodo moral obdavčt nekje,.

  • robi2107 20:58 14.marec 2023.

    Zna biti, da iz vsega skupaj na koncu ne bo nic. Taubi veliko govori in zdaj Véliko reformo napoveduje za konec leta 2025. Ampak 2026 so volitve, znano pa je, da leto pred volitvami nobena vlada ne sprejema nepopularnih ukrepov, ...prikaži več če bi rada ostala na oblasti.

  • satir 14:40 14.marec 2023.

    kaj ste vsi ki navijate za turbo kapitalizem tukaj kaiptalisti? Ne verjamem, ker tisti ne vidijo tu gor in pisarijo kot jaz in ostali. Torej ste precej kratke pameti, ker ste navadni revni delavci in navijate za tiste, ki vas ...prikaži več izkoriščajo. To je samo pri nas možno. V Franciji gre folk na ulico če revščino stiskajo, pri nas pa greste na ulico ko začnejo stiskat bogate... res IQ od sile.

    • 033ee9c57dd3055546d4adfeef03617566a2dc68 15:54 14.marec 2023.

      Saj vidite, kdo se oglaša proti tem davkom, sami neki ultra bogataši

    • mina6 16:14 14.marec 2023.

      Zloben bedak, sat!! Vse gre v smer dela Bratušek: zagonila Adrio, Boštjančiča: zagonil Elan, Golob pod ceno vnaprej prodal sploh neobstoječo elektriko, zdaj poceni elektriko uporabniki drago plačujemo in nosimo še injekcijo elektr. trgovcem 500 mio., sebi pa milijonske nagrade. ...prikaži več In razsipanje in podmazovanje Balkancev na vseh koncih Z NAŠIM DENARJEM...!!! Na O2 in CO2 nič ne lavfa. Brez nič ni nič. PODJETJA BODO PROPADLA ALI SE PRESELILA!! SUPER ZA DELAVCE IN TVOJO KRATKO PAMET

    • 033ee9c57dd3055546d4adfeef03617566a2dc68 16:18 14.marec 2023.

      Zakaj podjetja saj se bo povečal le davek na nepremicnine pa kapitalske dobicke, od tiste prehrane ne bo nevem kaj vec.

    • Ender3 18:05 14.marec 2023.

      mina6 in zakaj pišeš v smer tistih imenovanih, ko so stvar zafurali. Nič pa o tistih, ki so ob tem napravili veliko bančno luknjo in bili za nič krivi in obsojani. In prav takrat je, nekomu kapnilo nekaj denarja na ...prikaži več osbni račun neznanega izvora...In omenjena šivilja je morala potem luknjo krpati medtem, ko so to hoteli luknjači z EU trojko.

    • satir 11:40 17.marec 2023.

      mina6. Kaj ne razumeš da levi kot desni kradejo narodu. Kako smatraš, da držim z levimi? Z našimi ne morem, ker niso levi, ker podpirajo liberalni kapitalizem. Jaz pa sem, ker mi gre za delavski narod. In desni, ki se ...prikaži več z imenom deklarirajo kot demokrati in ljudski? Njihova imena in načela so leva, dejanja pa desna. Kako lahko podpiraš desne in napadaš leve, ki so v bistvu desni? Se ne vprašaš, kdo je kdo in kdo se pretvarja? Imaš dobro plačo? Če nimaš...potem imaš slab IQ.

  • Avatar pantani
    pantani 06:26 15.marec 2023.

    Čakam na replay sindikalistov iz gospodarstva!!!

  • Toma 07:13 15.marec 2023.

    Drek od govna!

  • marko345 14:42 14.marec 2023.

    Obdabčitev nepremičnin. Narod ima v tujini 1000000

    • marko345 14:51 14.marec 2023.

      Narod ima v tujini 1000000 nepremičnin iveliko lastnikov le teh so v Sloveniji socialni reveži. Njim Slovenija nepremičninskeva davka nikakor ne bo mogla zaračunat. Zato Golob, ni važno koliko nepremičnin kdo ima, saj je za vse že plačal vse davke, ...prikaži več razen za črne gradnje. Če te nepremičnine uporabljaš samo za sebe in svoje družinske člane nobega davka ne more biti. Če pa se oddaja, je pa možno uvesti davek, enak tistemu, ki ga plačaš za denar ki ga imaš na banki, gre torej za pribitek k dohodnini

    • Erik Krivec 15:01 14.marec 2023.

      Davek iz oddajanja nepremičnine v najem, NUSZ, kapitalski davek že imamo. Le tega redno večajo in grobo rečeno znaša dobro tretjino, ki jo dajo v žep. Za to sicer niso rabli nič narediti, kot pa prisloniti svoj lonec. Ne jamčijo ...prikaži več za nič, le imeli bi. Vseeno če imaš ti še 25 let kredita. Kakorkoli, na koncu bo to podražitev plačal najemojemalec. Sedaj pa plešite!

    • marko345 15:45 14.marec 2023.

      Vem za ta davek, ampak razumi že, da je to davek na dejavnost. Davek na neprečnino, ki je ne uporabljaš za svoje potrebe je pa nekaj drugega in o tem sem napisal.lp

    • robi2107 17:44 14.marec 2023.

      Marko, po drugi strani je bilo to vse že obdavčeno. Najprej, ko si zaslužil denar in plačal dohodnino in potem še ko si gradil (kupil) in si plačal DDV oz. DPN. Zdaj boš pa kaznovan, ker nisi vsega takoj spičkal ...prikaži več in uspel nekaj spraviti na kup?? Ma koji kurac, vse skupaj prodam šiptarjem in dam denar v štumf, sebe pa prijavim na socialo, pa je stvar rešena. Pa naj mi pride taubi po štumfih brskat.

    • robi2107 17:48 14.marec 2023.

      Še to: pa kaj potem, če tam ne stanujem in tisto oddajam, iz tega pa preživljam sebe in svojo familijo? A to niso moje potrebe? In za povrhu plačam masten davek, po drugi strani pa mi ne dovolijo, da uveljavljam ...prikaži več osebno olajšavo niti vzdrževane družinske člane.

    • marko345 20:09 14.marec 2023.

      Robi saj se s tabo strinjam, vse nepremičnine so bile že obdavčene, zato je davek neustaven Ker tistega kar ima narod v štumfih pa tudi hudič ne more obdavčit, ker ne ve kje so štumfi. Golob tole bo tvojo vlado ...prikaži več 1000% odpihnilo, premisli in ne zajebavaj ta pridnih, lene naredi delavne, ukini subvencije za ta lene, ne za bolane, ta lene, če razumeš.

    • robi2107 20:21 14.marec 2023.

      Se strinjam, ja. Še ena stvar je zdaj aktualna: šipci izdatno izkoriščajo sistem socialnih transferjev. Saj nimam nič proti njim. So mirni in pridni. Ampak vse kar je prav. Kakor je zdaj, pridejo gor, čez 1 teden ma že familijo ...prikaži več tle. Baba visi doma, zato se nikoli ne nauči jezika. Seveda potem niti v službo ne more, tudi če bi hotela. In glede na to, da potem mož s svojo delavsko plačo živi 4, 5 ljudi, seveda vlečejo otroške dodatke in imajo vse zastonj. Še hujši primer pa je, ko grejo vsi skupaj

    • robi2107 20:26 14.marec 2023.

      .. celo naprej, tukaj imajo pa samo fiktivno prijavo in potem prihajajo sem 1x mesečno po denar. O tem govori obširen članek v sobotnem Delu. Nisem proti sociali, hudo mi je, ko vidim lačne otroke, sem pa proti TAKI sociali. ...prikaži več To je navadna zloraba sistema. In za tako socialo ne bo nikoli dovolj denarja, pa če davke še 100x povečamo. Naj najprej porihtajo korupcijo in zlorabo javnih sredstev, potem bomo pa videli, koliko zares manjka. Brez tega pa je vsako dviganje davkov neupravičeno in na pamet.

  • vzev 19:38 14.marec 2023.

    In zakaj bi moral tisti, ki ima več tudi več plačevati? Zato ker sem priden, ker delam in imam zato tudi lepo plačo. Si nekaj ustvarim in tudi nekaj prihranim, moram zato živeti neke lenuhe, ki ne želijo delati. Lenuhe ...prikaži več naj spravijo delati in ukiniti socialo. Potem pa ni potrebe po nobeni dodatni obdavčitvi. In pa vsekakor ukiniti nevladne organizacije, ki požirajo ogromno denarja.

    • Avatar torolino
      torolino 21:14 14.marec 2023.

      Delaj, ker si hotel socializem, pridno delaj🤩

    • vzev 16:31 15.marec 2023.

      Kdaj sem pa hotel socializem?

    • Avatar torolino
      torolino 19:35 15.marec 2023.

      Goloba, svobodo, davke, socializem...to je sprega nove koalicije. Če malo pogledaš iz množice jih boš dobil po buči..hehe

    • vzev 18:35 16.marec 2023.

      In kdaj sem jaz želel kaj od tega?

  • Avatar Minovak
    Minovak 09:23 15.marec 2023.

    Z davki doseči blaginjo je isto, kot dvigniti vedro vode, v katerem stojiš. (Winston Churchill)

  • dani5 18:51 14.marec 2023.

    Po moje se na koncu ne bo nič bistveno spremenilo. Bogati bodo zlobirali, tako kot so do zdaj. Vlada, pa potem pospravi v predal, ker jim politično preveč škodi, pa naj bo to leva ali desna.

  • 033ee9c57dd3055546d4adfeef03617566a2dc68 20:30 14.marec 2023.

    Golob! Nujno moraš odvzeti subvencije firmam, ki imajo veliko kmetijskih zemljišč in dobivajo bajne zneske. Na primer: Panvita je rekorder med slovenskimi prejemniki kmetijskih subvencij, saj jih je v zadnjih desetih letih prejela kar 30 milijonov evrov. V lanskem letu ...prikaži več je ustvarila 600 tisoč evrov čistega dobička in zaposlovala 84 ljudi.

  • optimist11 21:15 14.marec 2023.

    Vsaka predstavitev, bilo katerega predloga bi morala biti podkrepljena z podatki , analizami...In seveda to z podatki ki nas najbolj zanimajo: Komu bo kaj prinesla in komu kaj odnesla. Šele potem se lahko začne resna razprava. Glede na to, da ...prikaži več Golob prihaja iz gospodarstva , pričakujem od njega malo drugačen pristop kot pa od Fajonove ali Meseca. Glede na izobrazbeno strukturo vseh vladnih svetovalcev in danes vsemogočne IT bi morali te podatke iztresti iz rokava.

    • Avatar R_D
      R_D 22:13 14.marec 2023.

      Evo analiza. 1. Odnesla bo vsem, ki niso zaposleni v javnem sektorju in prinesla vsem, ki so v JS. 2. golob ne prihaja iz gospodarstva, zato ne pričakuj od njega nikakršnega pristopa. Je milijonar na naš račun in navaden kriminalec. ...prikaži več 3. Izobrazbena struktura je nikakva in ničvredna. Velika večina je družboslovcev in ti lahko tresajo samo govno in nič drugega. Zadovoljen?

  • 033ee9c57dd3055546d4adfeef03617566a2dc68 21:03 14.marec 2023.

    Golob je slovenski Robin Hood.

  • 033ee9c57dd3055546d4adfeef03617566a2dc68 15:47 14.marec 2023.

    Bravo. Do zdaj so bili preveč obdavčeni delavci, zdaj bojo pa taki, so na čuden način do nepremičnin prišli ali z dedovanjem. Komur kaj ne paše, naj gre kar v tujino, tam vas komaj čakajo balkance ja.

    • Avatar R_D
      R_D 17:32 14.marec 2023.

      A ti bi tudi od dediščine delež zase? Na kak čuden način pa so prišli do nepremičnin?

  • satir 14:36 14.marec 2023.

    To da se bogatejše obdavči več kotrevne je čisto ok, saj so obogateli na račun podcenjenega dela revnih v njihovih podjetjih. če pa bo zaradi tega zmanjšan razvoj in nenehno povečevanje in rast proizvodnje, še toliko boljše, saj je skrajni ...prikaži več čas da se neha z rastjo. Edino tako bomo ohranili planet. "Nisem še videl kmeta, ki bi za lastno prehrano posadil preveč krompirja in ga potem stran metal" Posadiš kolikor poješ in konec. in potem te tudi z davki ne garbajo, saj nimaš preveč.

    • zdrej 14:39 14.marec 2023.

      Če je je obdavčenje v deležu, je to res že pri enaki stopnji obdavčenja. Jaz bi obdavčil neplačevanje računov - dolgove. Če na koncu leta nimaš plačanih računov, ki so starejši od meseca dni, plačanih prispevkov, fašeš dodaten davek.

    • oneh 14:50 14.marec 2023.

      Če je davek za vse enak npr. 10 % potem bo tisti, kateri zasluži 10 plačal 1 davka, tosti, kateri pa zasluži 100 bo plačal 10 davka. Ali plača več? Sam prodajam svoje delo delodajalcu in on me za to ...prikaži več plačuje. Če on ni zadovoljen z mojim delom me odpusti in najde drugega. Če jaz nisem zadovoljen s plačilom, me nihče ne ovira, da grem delati drugam ali odprem neko pravno obliko in delam sam zase. Lahko pa se jokaš in govoriš, kako nepravičen je svet, kot ti ne da tisto kar si želiš. Vzemi si sam!

    • Friderik1950 15:20 14.marec 2023.

      Kaj te jaz vejm. Ko to gledam in poslušam, kaj se vse dogodavle v Ljubljanagradu, se mi pri maj duši niti Štajerska več ne dopade.

    • rd2dmk2 15:26 14.marec 2023.

      oneh , ti in tvojih 100 kamerdaov delajo pri IJ in vsak zasluži 10 in plača davek 1. vaš šef IJ pa od ostanka prihodka zasluži 100 in plača 10. vam ostane 9 njemu 90. tioneh in vsi tvoji kameradi ...prikaži več morate na mesec za vse stroške zapravt 9, prav tako vaš šefzapravi za vse stroške 9.komu kaj ostane za priboljšek ? za nov avto, novo stanovanje, vikend, za v štumf za stara leta ?

    • Gandi123 15:37 14.marec 2023.

      Oneh, 🕊 ti bo še kletno poli in pingo obdavčil.🤣

    • zdrej 15:52 14.marec 2023.

      rd2, če je lastnik (šef je v razdredu 20) vse poplačal tako kot se spodobi (delavcu več kot minimalno plačo - tudi čistilki, državi davke, elektriko, vodo, sredstva, materiale) in mu potem ostane 90 enot, si jih zasluži. Če pa ...prikaži večpa je karkoli od tega zmanjkalo, pa mora od teh 90 to pokriti. pa tudi če to postane potem -10.

    • rd2dmk2 16:08 14.marec 2023.

      zdrej malo sizgrešil, jest sem dal oneh-u primer, če bi bilo po njegovem da smo čist vsi enako obdavčeni, glede na primer, kiga je oneh v svojem komentarju podal. gre se kaj komu ostane in kaj si potem kdo lahko ...prikaži večko privošči. in ker zmanjka od davkov dnarja, se potem lahko vprašamo od kje denar da bo ONEH šolal svoje otroke pa recimo da jim bo omogočil športno udejstvovanje ali pa učenje glasbila ali pa sebi nove zobe. ker enim za to ostane drugim pa ne., država pa nima za to, ker pač ni davkov.

    • oneh 16:53 14.marec 2023.

      Glej @rd2dmk2- sam zase trdiš, da si pameten in hkrati trdiš, da sem jaz bedak. Sedaj pa hipotetično ti postaneš lastnik firme ker si pameten in zaposliš mene, ker sem bedak. Boš potem meni plačal isto 100 kot sebi? Pa ...prikaži več boš meni dal 50% dobička firme? Nenazadnje, ti si pameten, jaz pa bedak. Pa kje danes država plača športno udejstvovanje otrok ali nove zobe? Mogoče za levake, kateri so na socialni, mi kateri delamo, to plačamo iz svoje plače. Tudi v svobodi in ko levaki plešete.

    • Ender3 18:38 14.marec 2023.

      Madona kok je, tem prikletnim imenom vse enostavno in rešljivo. Zakaj hudiča niso maksimalno izkoristili svojo oblast ker, sedaj samo jokcajo, kritizirajo in nekoristno pametujejo.

    • rd2dmk2 20:48 14.marec 2023.

      oneh spet zavajaš! ne nebite plačal tako kot sebe- prevsem zato ker si bedak . ampak ker biimeli različno obdavčitev, bi se zaradi tega od moje plače nabralo več davkov in bi se v socialni državi to porazdelilo med vse ...prikaži več občane in bi tako lahko recimo imeli dovolj denarja , da bi se recimo tvoji otroci lahko šli zastonj smučat ali pa igrat namizni tenis, moji pa ne ker bi - pazi malo prišel v lestvico za večje davke. danes , priznam je marsikaj narobe, ampak ni od včeraj je par let staro.

    • rd2dmk2 20:50 14.marec 2023.

      R_D upam da boš danes lahko mirno spal ob misli da je lahk čist bliz tebe en totalni psihopat. buuuuuu!!

    • zdrej 09:39 15.marec 2023.

      Stvar je to, da trenutno že kar nekaj vlad starši morajo vložiti veliko, preden ta mladi pridejo do vrhunskega športa. Začetek ok razumem, ko se pa pokaže talent, pa bi moralo iti iz davkov, pa ne gre. Vmes bilo veliko ...prikaži več levih in nekaj desnih vlad. Pa naj bi imeli eno večjih obdavčenj.

    • zdrej 09:39 15.marec 2023.

      Da imaš bazen poln, je treba urediti dovoljšen pritok, in čimbolj zatesniti nepotrebne luknje. To mašenje lukenj je prispodoba za nadzor odhodkov. To bi bilo potrebno narediti pred davčno reformo. Da se ne bo dogajalo, da neki inštituti dobijo 5 ...prikaži več ali 6 mestne vsote, ni pa nobenega učinka.

    • zdrej 09:39 15.marec 2023.

      Potem, predstavništva firm z veliko dodano vrednostjo nam pobegnejo na Hrvaško, ker je naša finančna politika neugodna za njih. Res je, da le te firme izkoristijo za večji dobiček, ampak država pridobi delovna mesta, ljudi z izkušnjami ter nekaj dodatnega ...prikaži več denarja se nakapa. In sedaj ta vlada nadaljuje v tej smeri, da bo verjetno še manj predstavništev ali razvojnih oddelkov v Sloveniji.

    • rd2dmk2 09:55 15.marec 2023.

      zdrej glej, primr avto industrije in slovaška. zakaj se tam sedaj izdelujejo avtui mnogih firm v SLO pa ne. ker imamo problem delovne sile kot prvo . premalo jo je na kupu. kot drugo pa.. naši politiki znajo pripeljat pijavke ...prikaži veče v stilu Uber, ki dejansko uničijo naše podjetnike, od njih pa ima državo malo ali nič. imajo pa trenutni politiki na oblastik, ker dobijo direkt v žep ob lobiranju. še en primer Booking.com. vsi davki gredo v tujino in v SLO nima nič od njega

    • zdrej 13:05 15.marec 2023.

      Kaj pa recimo Nokia, Erricson, IBM (sicre ima nekaj v slo), ... . ?

    • zdrej 13:06 15.marec 2023.

      Da ima, plače ostanejo. Prispevki verjetno tudi.

    • rd2dmk2 14:32 15.marec 2023.

      zdrej ja tudi to je saj je tudi Microsoft predstavništvo v SLO. sam zarad tega nisem ravno srečen, ker če pomislim da v sloveniji v vsej javni upravi se uporablja SW od MS, namesto od Linuksa. tako pa SLo zapravi ...prikaži več za licence vsako leto še pa še. no ja vsaj delovna mesta so, čeravno lahko malo zaideš na en drug članek na tem portalu , ki govori o suženjskih snažilkah pa te mine, da bi imel domačega delodajalca. samo ne si želet kakšen Amazon in njemu podobne sorte. pa ne zaradi izvoza kapitala

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.