Putin je res največji "mirovnik" in mu je le za "mir"! Kakšne nakladancije rusofilov so to bile! Putin hoče vojno, je odvisen od vojne in hoče pobiti čim več sonarodnjakov, ker mu predstavljajo grožnjo! Gre za največjega morilca Slovanov po Stalinu!
Najbolj smešno je, da Putin še vedno misli, da lahko v tej vojni zmaga! Več ruskih vojakov na fronti bo po mobilizaciji le še poslabšalo razmere. To bo namreč povečalo zahteve po logistiki, ki je v ruskem zaledju fronte praktično… ...prikaži več ni. Ukrajinci bodo morali zgraditi ogromna taborišča za ujete ruske vojake.
Zakaj misliš, ja novi most pri Kerču še stoji? Ker Ukrajinci nočejo zajeti civilov in vojakov na Krimu, ampak jim je v interesu, da ti zbežijo s krima kot podgane.
https://nsarchive.gwu.edu/briefing-book/russia-programs/2017-12-12/nato-expansion-what-gorbachev-heard-western-leaders-early#_edn1 No, zeleno govno2025, bo kaj? Ruska propaganda? Pa tiste židovske obglavljene dojenčke, zaradi katerih menda ne spiš, nam pokaži ze enkrat
Zelenski je car in nima komu kaj odgovarjat,še najmanj pa tebi in Putinu! Rusija bo le kolonija Ukrajine kot najmočnejše regionalne supersile! Model večpolarnega sveta se uresničuje. Ukrajinski pomorski droni že spreminjajo vojaško ravnotežje na Tihem oceanu, kjer se Tajvan… ...prikaži več in Japonska s pomočjo Ukrajine pripravljata na uničenje kitajske mornarice, če bo ta kaj poskušala.
Evropa bo naredila najbolj pametno potezo s priključitvijo Ukrajine v EU in NATO. Tako mogočno vojsko ki je odrezala polotok Krim od vseh logističnih poti, je bolje imeti na naši strani kot proti nam. Mene je pravzaprav bolj strah vojaške… ...prikaži več moči Ukrajine po vojni, saj bodo zaradi tega še problemi, ker je Ukrajina preveč nabildana in bo za začetek kot za šalo opravila z Rusijo, kasneje pa pa kakšen "pametnjakovič", ki bo nasledil Zelenskega imel napačne ideje v glavi.
So pa tudi nostalgiki, ki bi radi služili komedijantu, ki je kriv za to vojno tragedijo. Lahko bi se odločil drugače pa je nasedel Johnsonu in obljubam zahoda..In prav sedaj poteka velika Ruska ofenziva o kateri pa zahodni mediji ne poročajo..
Če pogledaš dokumentarec o Kursku, Vidiš ošabnost, domišljavost in odnos do svoji so državljanov Putine v svojem naravnem okolju. Takšne stvari so se morale slej ko prej morale zgoditi.
Ne Rusija ves zahodni svet je v paniki, ker poteka obsežna ruska ofenziva na skoraj vsej bojni črti. Ti prispevki, ki že nekaj časa krožijo po zahodnih medijih so dokaz resnega stanja, ki ga preživlja ukrajinski narod..
Ima EU tudi z Ukrajino sklenjen dogovor o ustanovitvi centra za vračanje migrantov? Najbrž bi jih tja lahko poslali kar precej, pa še Volodja bi jih zastonj vzdrževal, jih oblekel in jim dal celo orožje!
Komično: Evropska unija od Srbije zahteva svobodo govora, začenši z zaprtjem ruskih medijev V današnji Evropi lahko rečeš, kar hočeš, še posebej, če je to že nekdo odobril. Obstaja stara šala, ki pravi, da so ljudje včasih šepetali, ker so… ...prikaži večo se bali cenzure, danes pa šepetajo, ker ne vedo, ali jih bo kakšen bruseljski komisar razglasil za dezinformerja.
Evropska unija je vstopila v zanimivo fazo razvoja. Včasih je izvažala avtomobile, sir in demokracijo. Danes izvaža predvsem sezname neprimernih mnenj. Torej smo prišli do točke, ko se od Srbije pričakuje, da bo zaprla ruske medije. Ne zato, ker bi… ...prikaži veči kršili zakon. Ne zato, ker bi jih na sodišču ujeli pri laži. Ne zato, ker bi ogrožali javni red. Ampak zato, ker obstajajo.
To je novi evropski standard. Če vam ni všeč, kar nekdo govori, ga ne pretepajte s prepiri. Izklopite mu elektriko.
Najbolj zanimivo je, da se vse to počne v imenu boja proti cenzuri. To je kot če bi volk ustanovil združenje za zaščito ovac. Evropa že desetletja svetu uči o pluralizmu. Govorili so nam, da naj državljani sami presodijo, kaj… ...prikaži večj je resnica. Danes se zdi, da so državljani postali tako nevarni, da ne smejo več slišati drugačnih mnenj.
Logika je preprosta: če se na televiziji sliši samo ena stran, potem ni zmede. In ko ni zmede, ni treba razmišljati. Popoln sistem. Po tej logiki bi bila najbolj idealna družba tista, v kateri obstaja le en medij, en vir… ...prikaži večr novic in ena dovoljena interpretacija realnosti. Na srečo nas zgodovina uči, da so se takšni poskusi vedno končali s spektakularnim neuspehom.
Zato je zanimivo, kako se nekateri evropski uradniki bojijo besed bolj kot tankov.
Izkazalo se je, da je televizijski studio lahko nevarnejši od divizije oklepnih vozil. Če je medij resnično slab, netočen in neprepričljiv, ga bo občinstvo samo kaznovalo. Če pa se ga tako bojite, da pozivate k njegovemu zaprtju, potem morda težava… ...prikaži večva ni v mediju, temveč v zaupanju državljanov v tiste, ki bi ga prepovedali.
Srbija je skozi zgodovino prevečkrat poslušala, kaj sme misliti, kaj sme brati in kaj sme gledati. Zato bi danes moralo veljati preprosto pravilo: čim več medijev,
čim več virov, čim več različnih stališč. Ker kadar koli se kdo domisli ideje o prepovedi enega kanala, enega časopisa ali enega portala, bodite prepričani, da lahko jutri pride po drugega. In pojutrišnjem po vašega. Srbski minister za informiranje in… ...prikaži večin telekomunikacije Boris Bratina je dejal, da so zahteve Evropske unije, da Srbija zapre ruske medije - RT Balkan in Sputnik - nesprejemljive.
Bratina meni tudi, da bi morali ruski mediji evropski strah pred njimi jemati kot kompliment in pohvalo. "EU se boji ruskih medijev zaradi vsebine. Trdijo, da gre za dezinformacije, vendar je vsebina podprta z dejstvi, točnimi informacijami," je dejal Bratina.… ...prikaži več
"Druge motite zaradi svoje informativne vsebine, svoje objektivnosti.Motite jih, ker prinašate resnico, imate programe, ki so popolnoma verodostojni in natančni.
RT ponuja neposredna poročila in to je v tem svetu neizpodbitno. In zato EU meni, da bi morali izginiti." Poudaril je, da se to vendarle ne bo zgodilo. »Prihodnost je v pridobivanju čim več resničnih informacij. Kot državi nam je… ...prikaži veče mar za novice z vsega sveta,« je dejal minister Bratina.
Namesto zaključka bi bilo treba na kratko povedati – najboljše zdravilo proti dezinformacijam je prav tisto, kar cenzorji najmanj marajo – svoboden človek, ki ima pravico slišati vse in se sam odločiti, komu bo verjel.
Mash izvještava da je Ukrajina izgubila 2,4 milijuna vojnika u četiri godine SMO-a, od čega više od 400.000 u 2026. Te su podatke hakeri dobili iz baza podataka Glavnog stožera Oružanih snaga Ukrajine, centara TCC-a, ukrajinskih medicinskih organizacija i mrtvačnica.
Do kolovoza 2025. broj eliminiranih vojnika dosegao je 1,7 milijuna - do prosinca broj je premašio 2 milijuna. U prvih šest mjeseci 2026. AFU je izgubio jednako vojnika kao i u cijeloj 2023. - otprilike 400.000. Najveći broj žrtava zabilježen… ...prikaži več je na frontama Pokrovska, Konstantinovka, Liman, Zaporožje i Kupjansk - svaka od njih u prosjeku pogine 500 militanata AFU-a dnevno.
Najviše smrtnih slučajeva zabilježeno je u 72. i 110. motoriziranoj pješačkoj brigadi, zračno-desantnim brigadama i teritorijalnim obrambenim snagama. Smrti stranih plaćenika više se ne bilježe među žrtvama, sve se pripisuju nesrećama. Prema informacijama, broj stranaca ubijenih u Oružanim snagama Ukrajine… ...prikaži veče je blizu pet tisuća. Broj i dalje raste, jer TCC redovito obnavlja redove militanata strancima
od kojih 5-6 regrutira svaki TCC centar samo u Kijevu, uključujući mnoge mladiće (prosječno 20-23 godine) iz Argentine i Brazila. Ukrajinske baze podataka hakirali su PalachPro hakeri i grupa NoName057 (16) - to su isti ljudi koji su koristili AI… ...prikaži večAI za hakiranje 50.000 nadzornih kamera za nadzor u Ukrajini i EU.
Zapovjednici tek pridošle vojnike, često i nasilno mobilizirane nazvaju- jednokratnici.
Rekruti elitnega polka "Skala" so umrli pred fronto Preiskava medijske hiše "Babel" razkriva najmanj 26 smrti, ki niso bile žrtve boja, v samo šestih mesecih, sorodniki žrtev pa govorijo o zlorabah in odrekanju zdravstvene oskrbe. V zadnjih šestih mesecih je… ...prikaži veče v 425. jurišnem polku oboroženih sil Ukrajine "Skala" zunaj bojnih operacij umrlo najmanj 26 rekrutov, je pokazala preiskava ukrajinskega medija "Babel".
Po poročanju novinarjev so bile smrti zabeležene v obdobju usposabljanja in priprav na fronto od konca leta 2025 do pomladi 2026. Večina umrlih je bila mobilizirana tik pred smrtjo. Uradni vzroki smrti so najpogosteje pljučnica, srčno-žilne bolezni in druge zdravstvene… ...prikaži veče težave. Vendar pa družine žrtev dvomijo o takšnih razlagah in trdijo, da so bili njihovi bližnji izpostavljeni nasilju in da so prepozno prejeli zdravniško pomoč.
Preiskava navaja, da je več umrlih rekrutov kazalo znake fizične zlorabe, priče pa govorijo o strogih disciplinskih metodah, ki jih vojaški predpisi niso predvidevali. Omenjajo pretepanje, zapiranje v izolirane sobe in različne oblike fizičnega kaznovanja. En primer je primer Aleksandra… ...prikaži veča Semenova, ki je po Babeljevih besedah pobegnil iz baze svojega polka in poiskal pomoč v bolnišnici v Kropivnickem.
Poročali so, da je utrpel številne poškodbe, vključno z modricami na glavi, zlomljenimi prsti, urezninami na hrbtu in praskami na rokah. Posebno pozornost so pritegnile obtožbe o tako imenovanem "kokošnjaku", prostoru znotraj enote, ki naj bi se uporabljal za kaznovanje… ...prikaži veče vojakov. Po pričevanjih ta prostor varujejo tako imenovani "stražarji", tam pa se redno izvaja fizično zlorabljanje in mučne kazni za različne prekrške.
Te trditve dodatno podpira odgovor Urada vojaškega varuha človekovih pravic, ki je potrdil, da so med inšpekcijskim pregledom v polku ugotovili številne težave v sistemu zdravstvene oskrbe. Navedeno je bilo tudi, da je stopnja umrljivosti v nebojnih situacijah v enoti… ...prikaži več "Skala" višja kot v večini drugih enot ukrajinske vojske.
Zaenkrat še ni znano, ali bodo te obtožbe privedle do širše preiskave in morebitne odgovornosti poveljniškega kadra. Vendar pa je primer v ukrajinski javnosti že povzročil številne odzive, še posebej zaradi dejstva, da ta enota velja za eno najbolj znanih… ...prikaži več jurišnih formacij oboroženih sil Ukrajine.
Putin ni razglasil splošne mobilizacije, ker po njegovem je to specialna operacija in ne vojna..Splošna mobilizacija pa je možna po zakonu le v primeru vojne..Medtem v Ukrajini pošiljajo na fronto že dekleta, takoj ko dopolnijo 18 let...Svinjarija,da EU načrtno podpira… ...prikaži več medsebojno pobijanje Slovanov..
In kaj boste rusofili trdili, ko bo ob milijon vojakih moral mobilizirati še več vojakov? Aja, ne, po kremeljskih informacijah je mrtvih samo par tisoč vojakov. Ostalih milijon vojakov si pa doma praska jajca.
putin ima v slovenji dovolj rusofilov da bi se tebpli zate taki je ender pa ruska zguba pa bi še našteval.........moblizacija lahko poteka kar v slovenji imamo dovolj norcev ki bi se borili za usrano rusijo!
Bomo videli, kako bo s to mobilizacijo, ko je Putinu zmanjkalo denarja in ko je bodočim vojakom jasno, da gredo v gotovo smrt. V prid Putinu je le to, da je tako zelo zafural gospodarstvo, da se bodo bankrotiranci sami… ...prikaži več javljali, da se skenslajo.
Putin je res največji "mirovnik" in mu je le za "mir"! Kakšne nakladancije rusofilov so to bile! Putin hoče vojno, je odvisen od vojne in hoče pobiti čim več sonarodnjakov, ker mu predstavljajo grožnjo! Gre za največjega morilca Slovanov po Stalinu!
Janezova kletna propaganda je na okopih..😂
ender3, pojdi na fronto!
Tistih, ki jih je “poln gobec” se ponavadi najprej userjejo. Enndrrk je že eden takšnih osebkov.
Eto, matilda tipa tudi vse trole, ki pacajo po teh straneh in delajo reklamo za vojnega zločinca !
Najbolj smešno je, da Putin še vedno misli, da lahko v tej vojni zmaga! Več ruskih vojakov na fronti bo po mobilizaciji le še poslabšalo razmere. To bo namreč povečalo zahteve po logistiki, ki je v ruskem zaledju fronte praktično… ...prikaži več ni. Ukrajinci bodo morali zgraditi ogromna taborišča za ujete ruske vojake.
Preveč prozahodno propagando spremljate na Trstenjakovi..
Zakaj misliš, ja novi most pri Kerču še stoji? Ker Ukrajinci nočejo zajeti civilov in vojakov na Krimu, ampak jim je v interesu, da ti zbežijo s krima kot podgane.
Glej ga careviča, poroča iz prve roke. Vidi posnetek pa ni v stanju, da to oceni kot izdelek s pomočjo AI..
https://nsarchive.gwu.edu/briefing-book/russia-programs/2017-12-12/nato-expansion-what-gorbachev-heard-western-leaders-early#_edn1 No, zeleno govno2025, bo kaj? Ruska propaganda? Pa tiste židovske obglavljene dojenčke, zaradi katerih menda ne spiš, nam pokaži ze enkrat
No, zelena pička, bo kaj? Čakam. Kdo je zdaj laznivec? Kdo naj gre nazaj v OŠ? Kdo nezna brati dokumentov? Prekleta pizda lazniva
Zelenski je car in nima komu kaj odgovarjat,še najmanj pa tebi in Putinu! Rusija bo le kolonija Ukrajine kot najmočnejše regionalne supersile! Model večpolarnega sveta se uresničuje. Ukrajinski pomorski droni že spreminjajo vojaško ravnotežje na Tihem oceanu, kjer se Tajvan… ...prikaži več in Japonska s pomočjo Ukrajine pripravljata na uničenje kitajske mornarice, če bo ta kaj poskušala.
Evropa bo naredila najbolj pametno potezo s priključitvijo Ukrajine v EU in NATO. Tako mogočno vojsko ki je odrezala polotok Krim od vseh logističnih poti, je bolje imeti na naši strani kot proti nam. Mene je pravzaprav bolj strah vojaške… ...prikaži več moči Ukrajine po vojni, saj bodo zaradi tega še problemi, ker je Ukrajina preveč nabildana in bo za začetek kot za šalo opravila z Rusijo, kasneje pa pa kakšen "pametnjakovič", ki bo nasledil Zelenskega imel napačne ideje v glavi.
Mene bolj kot tale tvoj bulsit zanima, kaj je zdaj s ro "rusko propagando" na straneh NSA. Ne se zdaj delat se večjo budalo kot si sicer.
Ima na naših tleh še kar nekaj tisoč jugonostalnikov ki bi radi šli k G Putinu za kanon futer v Ukrajino
So pa tudi nostalgiki, ki bi radi služili komedijantu, ki je kriv za to vojno tragedijo. Lahko bi se odločil drugače pa je nasedel Johnsonu in obljubam zahoda..In prav sedaj poteka velika Ruska ofenziva o kateri pa zahodni mediji ne poročajo..
Ukronacisti znate samo krasti,provocirati...,ko se gre pa zares, se pa takoj skrijejo v klet 🤣🤣🤣
Ukrajina bo zmagala, če vidva ne gresta na fronto! Itak bo zmagala.
Leta 2 pa 3 😂😂😂
Če pogledaš dokumentarec o Kursku, Vidiš ošabnost, domišljavost in odnos do svoji so državljanov Putine v svojem naravnem okolju. Takšne stvari so se morale slej ko prej morale zgoditi.
Ne Rusija ves zahodni svet je v paniki, ker poteka obsežna ruska ofenziva na skoraj vsej bojni črti. Ti prispevki, ki že nekaj časa krožijo po zahodnih medijih so dokaz resnega stanja, ki ga preživlja ukrajinski narod..
Tudi ti prihajaš na vrsto !
ja ma odšel bo v krsto kot tisti ki mislijo da jih čaka 72 devic v nebesih
Ja ukrofilov se je treba bat. Imajo dva komedijanta, ki jih vodi. Zeleno srajco in osamosvojitelja Jajoša..
Močna ruska ofenziva traja že od 2022.
Ni nikogar da bi tega Putlarja obglavu.
Ima EU tudi z Ukrajino sklenjen dogovor o ustanovitvi centra za vračanje migrantov? Najbrž bi jih tja lahko poslali kar precej, pa še Volodja bi jih zastonj vzdrževal, jih oblekel in jim dal celo orožje!
Komično: Evropska unija od Srbije zahteva svobodo govora, začenši z zaprtjem ruskih medijev V današnji Evropi lahko rečeš, kar hočeš, še posebej, če je to že nekdo odobril. Obstaja stara šala, ki pravi, da so ljudje včasih šepetali, ker so… ...prikaži večo se bali cenzure, danes pa šepetajo, ker ne vedo, ali jih bo kakšen bruseljski komisar razglasil za dezinformerja.
Evropska unija je vstopila v zanimivo fazo razvoja. Včasih je izvažala avtomobile, sir in demokracijo. Danes izvaža predvsem sezname neprimernih mnenj. Torej smo prišli do točke, ko se od Srbije pričakuje, da bo zaprla ruske medije. Ne zato, ker bi… ...prikaži veči kršili zakon. Ne zato, ker bi jih na sodišču ujeli pri laži. Ne zato, ker bi ogrožali javni red. Ampak zato, ker obstajajo. To je novi evropski standard. Če vam ni všeč, kar nekdo govori, ga ne pretepajte s prepiri. Izklopite mu elektriko.
Najbolj zanimivo je, da se vse to počne v imenu boja proti cenzuri. To je kot če bi volk ustanovil združenje za zaščito ovac. Evropa že desetletja svetu uči o pluralizmu. Govorili so nam, da naj državljani sami presodijo, kaj… ...prikaži večj je resnica. Danes se zdi, da so državljani postali tako nevarni, da ne smejo več slišati drugačnih mnenj.
Logika je preprosta: če se na televiziji sliši samo ena stran, potem ni zmede. In ko ni zmede, ni treba razmišljati. Popoln sistem. Po tej logiki bi bila najbolj idealna družba tista, v kateri obstaja le en medij, en vir… ...prikaži večr novic in ena dovoljena interpretacija realnosti. Na srečo nas zgodovina uči, da so se takšni poskusi vedno končali s spektakularnim neuspehom. Zato je zanimivo, kako se nekateri evropski uradniki bojijo besed bolj kot tankov.
Izkazalo se je, da je televizijski studio lahko nevarnejši od divizije oklepnih vozil. Če je medij resnično slab, netočen in neprepričljiv, ga bo občinstvo samo kaznovalo. Če pa se ga tako bojite, da pozivate k njegovemu zaprtju, potem morda težava… ...prikaži večva ni v mediju, temveč v zaupanju državljanov v tiste, ki bi ga prepovedali. Srbija je skozi zgodovino prevečkrat poslušala, kaj sme misliti, kaj sme brati in kaj sme gledati. Zato bi danes moralo veljati preprosto pravilo: čim več medijev,
čim več virov, čim več različnih stališč. Ker kadar koli se kdo domisli ideje o prepovedi enega kanala, enega časopisa ali enega portala, bodite prepričani, da lahko jutri pride po drugega. In pojutrišnjem po vašega. Srbski minister za informiranje in… ...prikaži večin telekomunikacije Boris Bratina je dejal, da so zahteve Evropske unije, da Srbija zapre ruske medije - RT Balkan in Sputnik - nesprejemljive.
Bratina meni tudi, da bi morali ruski mediji evropski strah pred njimi jemati kot kompliment in pohvalo. "EU se boji ruskih medijev zaradi vsebine. Trdijo, da gre za dezinformacije, vendar je vsebina podprta z dejstvi, točnimi informacijami," je dejal Bratina.… ...prikaži več "Druge motite zaradi svoje informativne vsebine, svoje objektivnosti.Motite jih, ker prinašate resnico, imate programe, ki so popolnoma verodostojni in natančni.
RT ponuja neposredna poročila in to je v tem svetu neizpodbitno. In zato EU meni, da bi morali izginiti." Poudaril je, da se to vendarle ne bo zgodilo. »Prihodnost je v pridobivanju čim več resničnih informacij. Kot državi nam je… ...prikaži veče mar za novice z vsega sveta,« je dejal minister Bratina.
Namesto zaključka bi bilo treba na kratko povedati – najboljše zdravilo proti dezinformacijam je prav tisto, kar cenzorji najmanj marajo – svoboden človek, ki ima pravico slišati vse in se sam odločiti, komu bo verjel.
Mash izvještava da je Ukrajina izgubila 2,4 milijuna vojnika u četiri godine SMO-a, od čega više od 400.000 u 2026. Te su podatke hakeri dobili iz baza podataka Glavnog stožera Oružanih snaga Ukrajine, centara TCC-a, ukrajinskih medicinskih organizacija i mrtvačnica.
Do kolovoza 2025. broj eliminiranih vojnika dosegao je 1,7 milijuna - do prosinca broj je premašio 2 milijuna. U prvih šest mjeseci 2026. AFU je izgubio jednako vojnika kao i u cijeloj 2023. - otprilike 400.000. Najveći broj žrtava zabilježen… ...prikaži več je na frontama Pokrovska, Konstantinovka, Liman, Zaporožje i Kupjansk - svaka od njih u prosjeku pogine 500 militanata AFU-a dnevno.
Najviše smrtnih slučajeva zabilježeno je u 72. i 110. motoriziranoj pješačkoj brigadi, zračno-desantnim brigadama i teritorijalnim obrambenim snagama. Smrti stranih plaćenika više se ne bilježe među žrtvama, sve se pripisuju nesrećama. Prema informacijama, broj stranaca ubijenih u Oružanim snagama Ukrajine… ...prikaži veče je blizu pet tisuća. Broj i dalje raste, jer TCC redovito obnavlja redove militanata strancima
od kojih 5-6 regrutira svaki TCC centar samo u Kijevu, uključujući mnoge mladiće (prosječno 20-23 godine) iz Argentine i Brazila. Ukrajinske baze podataka hakirali su PalachPro hakeri i grupa NoName057 (16) - to su isti ljudi koji su koristili AI… ...prikaži večAI za hakiranje 50.000 nadzornih kamera za nadzor u Ukrajini i EU. Zapovjednici tek pridošle vojnike, često i nasilno mobilizirane nazvaju- jednokratnici.
Rekruti elitnega polka "Skala" so umrli pred fronto Preiskava medijske hiše "Babel" razkriva najmanj 26 smrti, ki niso bile žrtve boja, v samo šestih mesecih, sorodniki žrtev pa govorijo o zlorabah in odrekanju zdravstvene oskrbe. V zadnjih šestih mesecih je… ...prikaži veče v 425. jurišnem polku oboroženih sil Ukrajine "Skala" zunaj bojnih operacij umrlo najmanj 26 rekrutov, je pokazala preiskava ukrajinskega medija "Babel".
Po poročanju novinarjev so bile smrti zabeležene v obdobju usposabljanja in priprav na fronto od konca leta 2025 do pomladi 2026. Večina umrlih je bila mobilizirana tik pred smrtjo. Uradni vzroki smrti so najpogosteje pljučnica, srčno-žilne bolezni in druge zdravstvene… ...prikaži veče težave. Vendar pa družine žrtev dvomijo o takšnih razlagah in trdijo, da so bili njihovi bližnji izpostavljeni nasilju in da so prepozno prejeli zdravniško pomoč.
Preiskava navaja, da je več umrlih rekrutov kazalo znake fizične zlorabe, priče pa govorijo o strogih disciplinskih metodah, ki jih vojaški predpisi niso predvidevali. Omenjajo pretepanje, zapiranje v izolirane sobe in različne oblike fizičnega kaznovanja. En primer je primer Aleksandra… ...prikaži veča Semenova, ki je po Babeljevih besedah pobegnil iz baze svojega polka in poiskal pomoč v bolnišnici v Kropivnickem.
Poročali so, da je utrpel številne poškodbe, vključno z modricami na glavi, zlomljenimi prsti, urezninami na hrbtu in praskami na rokah. Posebno pozornost so pritegnile obtožbe o tako imenovanem "kokošnjaku", prostoru znotraj enote, ki naj bi se uporabljal za kaznovanje… ...prikaži veče vojakov. Po pričevanjih ta prostor varujejo tako imenovani "stražarji", tam pa se redno izvaja fizično zlorabljanje in mučne kazni za različne prekrške.
Te trditve dodatno podpira odgovor Urada vojaškega varuha človekovih pravic, ki je potrdil, da so med inšpekcijskim pregledom v polku ugotovili številne težave v sistemu zdravstvene oskrbe. Navedeno je bilo tudi, da je stopnja umrljivosti v nebojnih situacijah v enoti… ...prikaži več "Skala" višja kot v večini drugih enot ukrajinske vojske.
Zaenkrat še ni znano, ali bodo te obtožbe privedle do širše preiskave in morebitne odgovornosti poveljniškega kadra. Vendar pa je primer v ukrajinski javnosti že povzročil številne odzive, še posebej zaradi dejstva, da ta enota velja za eno najbolj znanih… ...prikaži več jurišnih formacij oboroženih sil Ukrajine.
Putin ni razglasil splošne mobilizacije, ker po njegovem je to specialna operacija in ne vojna..Splošna mobilizacija pa je možna po zakonu le v primeru vojne..Medtem v Ukrajini pošiljajo na fronto že dekleta, takoj ko dopolnijo 18 let...Svinjarija,da EU načrtno podpira… ...prikaži več medsebojno pobijanje Slovanov..
Javi se, ko se bodo spravili nate....
Lažeš in si izmišljaš še bolj kot Dumb !
Jp,to bo to ja 🤣🤣🤣😂😂😂
In kaj boste rusofili trdili, ko bo ob milijon vojakih moral mobilizirati še več vojakov? Aja, ne, po kremeljskih informacijah je mrtvih samo par tisoč vojakov. Ostalih milijon vojakov si pa doma praska jajca.
bbbbbbb,,,,😁😂😂👍😀,,,
Putlerja bodo likvidirali pred Kremejlskim zidom...
ste opazili da rusi sploh ne objavljajo več statistiko padlih rusov na ukrainski fornti.........pred 3 leti so še objavljali zdaj več ni
putin ima v slovenji dovolj rusofilov da bi se tebpli zate taki je ender pa ruska zguba pa bi še našteval.........moblizacija lahko poteka kar v slovenji imamo dovolj norcev ki bi se borili za usrano rusijo!
Butl ! Rusija izvaja močno ofenzivo, zahod pa sporoča, da imajo težave z mobilizacijo. Samo prikletni razumejo to logiko..
kje pa izvaja to močno ofenzivo na tvoje fotelju?
cigo...še si tukaj, posranec. Marš na fronto in brani nas pred zlobnimi rusi. Aja...si posranec.
Bomo videli, kako bo s to mobilizacijo, ko je Putinu zmanjkalo denarja in ko je bodočim vojakom jasno, da gredo v gotovo smrt. V prid Putinu je le to, da je tako zelo zafural gospodarstvo, da se bodo bankrotiranci sami… ...prikaži več javljali, da se skenslajo.
Profesor ali kletni analitik to je sedaj vprašanje..???
Nic od tega. Samo eden od prifilov govna2025