Slovenija
114 ogledov

Sanacija bo trajala nekaj mesecev

Komentarjev 31
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • drmr1980 18:17 03.februar 2014.

    Vsa večja Evropska mesta imajo dalnovode vkopane, npr. Pariz, London, Berlin...Ne govorim o največjih daljnovodih, je pa tudi res, da ob njih ni dreves, ker pristojne službe zadeve vzdržujejo, torej sekajo drevesa in podobno. Samo to stane, naši pa šparajo...

  • drmr1980 18:23 03.februar 2014.

    Sicer pa Stojči in Skeptik, očitno vama je vseeno, da imajo na ELESu najvišje regrese v vsej javni upravi, prav tako tudi nagrade na 'uspešnost', hkrati pa ukinjajo delovna mesta v vzdrževalnih službah, klestijo sredstva za vzdrževanje dalnovodov in podobno...<br ...prikaži večr />Samo poglejta, kakšno sušilnico sadja si je zgradil na primorskem bivši direktor, gospod Turk...

  • zlatopolc 20:41 03.februar 2014.

    V Sloveniji imamo kablovode vkopane, dalnovode pa ne ker ni izvedljivo - kako bi pa zgledalo če bi bil dalnovod vkopan bi samo pokalo. Pri nas imamo po Ljubljani praktično vse kablovode vkopane govorim o 10, 20, in nekaj 110 ...prikaži več kV. Nekaj malega 10, 20, in vso 35 ter večino 110kV pa je prostozračno oz dalnovodno po tvoje. Namenoma pišem tako da boš razumel, da sem energetik in stvari poznam bolje kot ti, poznam solidarnost in še kaj. Ob trasi 110kV Center Žale in Center Toplarna se dnevno hodi in preverja kako in kaj (če kdo koplje) obsekov pa ni potrebno ker veje v tla ne rastejo. Glede obsekavanja je pa tako, da upravljalec najprej dobi mnenje gozdarja šele nato pa sledi obsek. Trase so pa široke toliko kot določa tehnična zakonodaja - a še kaj razložim.Bi te pa rad videl, da bi bil ti bil lastnik gozda in bi ti malo posekali verjetno bi bil zelo zadovoljen pa še zahvalil bi se jim za posek ali ne. ker ni potrebno šparati bi bil tudi zadovoljen in tiho kot plačnik položnic da kot lastnik

  • Barbatus 21:57 03.februar 2014.

    Franke tako je, 30 let niso naredili nič na daljnovodih razen osnovnih barvanj stebrov,...in bla, bla, bla...predsednik uprave prejšnji ima super vilo katera še stoji na črno, imajo predsednike z super plačami in sistem z dobički, delavci elektra so v ...prikaži več večini veliki frajerji (res je ko je potrebno delati sedaj, so pripravljeni). SKRATKA SISTEM NE DELA, NIMAMO GENERATORJEV, LETOS PA KUPUJEMO 8 BREZPILOTNI LETAL 8VERJETNO DA BOMO GLEDALI, KJE JE PADLO KAKŠNO DREVO). Poglejti si samo Ljubljano, kablovja da te glava peče, pa je mesto z manj kot 500.000 ljudmi. Ljudje a ste bili v svetu na severu, Nizozemski,..peljite se na Dunaj in glejte kako je kaj vzdrževano, kako napeljavo, pri nas pa drevo napo votlo stoji in ga zavod za kulturo ne pusti podreti..TAKO JE ČE JE CELOTNA DRŽAVA IN SISTEM GNILI! Vsi samo čakajo, da bo, vsi si zameglujejo dejanska stanja ali so to poplave, druge naravne katastrofe, res pa je da najbolj nastrade navaden človek, katerega mi je pa malo žal!

  • drmr1980 22:18 03.februar 2014.

    @zlatopoljcče je pri tebi tako kot govoriš, potem resnično ne razumem, zakaj se pizdiš. V bistvu ti hočem dobro. Tudi jaz sem bil do malce prej brez elektrike. In ločim eles in distributerje, kaj ima to veze in kje ...prikaži več sem to omenjal?@kojakelektriko imamo drago, med dražjimi v EU. Glede na dobičke energetskih podjetji vkop ne bi smel biti problem. Tudi cena ni odvisna od tega, cene vkopa pa so javno dostopne. Malce poguglaj, pa ne pri elesu...Sicer pa upam, da eles ne bo več varčeval pri vzdrževanju na naš, na MOJ račun. In naj nameni miljonske presežke v to, da zaposlijo vojsko brezposellnih v odpravo posledic katastrofe.Kje je problem v tem, kar govorim????

  • Avatar skeptik
    skeptik 12:10 03.februar 2014.

    drmr, koliko držav v razvitem svetu ima to vkopano? Jaz vem samo za ravninski del Nemčije. Italija, Avstrija, Švica in še kar nekaj "alpskih" pa o tem lahko samo sanja. Tako kot žal tudi mi.

  • drmr1980 19:14 03.februar 2014.

    Pa nič nisem dobil zastojn kr€ten zarukan, imeli smo najdražjo elektriko v EU!!!

  • depresija 19:15 03.februar 2014.

    Pa dej človk, sej večinoma je bla p izdarija zaradi transformatorskih postaj in ne zaradi vkopanih al pa nevkopanih daljnovodov! Tko da ne bluzi kr ke v 3 dni.

  • zlatopolc 20:17 03.februar 2014.

    Teb bi jih bilo zamenjat jedel jih itak nebi noben

  • zlatopolc 20:49 03.februar 2014.

    Cena je odvisna od dostopnosti in vrste terena od trga barvnih kovin in še kaj. Povprečna projektska ocena je 10x dražje in ne niha bistveno navzdol temveč navzgor

  • drmr1980 21:27 03.februar 2014.

    Glede na tvojo slovnico si še osnovnošolček, ne pa energetik. Kar se naše energetske zakonodaje tiče, imamo poleg Romunov in Bolgarov najbol zastarelo v EU. Drugače pa, za informacijo, v zemljo se lahko vkopavajo tudi 400 KV in tudi močnejši ...prikaži veči daljnovodi.Kar se energetskih tras tiče, pa velja za takšne dajlnovode minimalno 40 meterski varnostni pas, kjer nihče drugi, razen ELESa nima besede!In pokajo zunanji daljnovodi, postavi se danes pod katerega, pa boš slišal. Poleg tega zunanji daljnovodi gorijo in se rušijo, vkopani pa ne. Proti temu so samo energetski lobiji, ki jim je škoda denarja za vkope.Sicer pa ne vem, zakaj se pizdiš, kje je problem? Vem da je sranje, ampak zakaj to vsaj ne poskušamo preprečiti tam, kjer je to mogoče?Zakaj ne zaščitimo človeških življenj, ta so najbolj dragocena!!!!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.