Slovenija /slovenija/komentarji-in-kolumne
11896 ogledov

Slovenija Ukrajini dala 10 milijard

Komentarjev 103
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • andrija 06:13 29.maj 2024.

    slovenija je bogata,samo ne za slovence

  • sokol7 15:53 28.maj 2024.

    S to vojno se brani Europa in svoboda in naj stane kolikor bo potrebno. Primite se pa za denarnice, ko bo s priznanje Palestine potrebno odvezat mošnjiček za Hamas.

  • Avatar Leon
    Leon 14:49 28.junij 2024.

    Vse se okoli vere vrti ...tokrat krščanskih fundamentalistov iz Bruslja .

  • dare326 18:55 05.junij 2024.

    Vprašanje, koliko tega se je prilepilo Zelenskemu in nacijem iz zahodne Ukrajine? Ker to pravijo tudi na zahodu. Nič ni zastonj, tudi vojna ne.

  • MirNaSvetu 16:08 28.maj 2024.

    Mislim, da je bolj ali manj vsakemu jasno, da je Rusija že februarja 2014 napadla Ukrajino in tako začela spopade, prav tako je večini jasno, da so spopade v Donbasu sprovocirali agentje ruske tajne službe (Girkin). Je pa tudi res, ...prikaži večs, da marsikomu od komentatorjev resnica ne diši ravno, ker se ne ujema z njihovim pogledom na svet, kjer so ruskj fašisti good guys, vsi, ki se zavzemajo za demokracijo in človekove pravice, pa bad guys, ker pač pogrešajo totalitarne režime.

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 13:52 28.maj 2024.

    Tale vojna je kar kar scary, ker je tako blizu nas, pa oba glavna akterja sta moteni osebnosti, za njima stojijo države z denarjem, ki imajo tudi velike lastne interese, na sredini pa ena uboga EU, ki trepeta, kdaj se ...prikaži več bo Putinu do konca odpeljalo. Eu je od vseh vpletenih verjetno edina, ki ima od te vojne samo izgubo, vsi ostale vpletene države ala ZDA, Kitajska,... pa dobiček. Drugače pa vsa ta predvidevanja so meni totalno brezvezna.

  • MirNaSvetu 12:48 28.maj 2024.

    avtor Matjaž Gams se na koncu članka sprašuje, če je zaradi tega, ker se zavzema za priznanje ruske okupacije in predajo Ukrajine, strahopetec in Putinov vazal. Naj razmisli - če bi se leta 1941 zavzemal, da Gorenjska in Štajerska ostaneta ...prikaži veča del Hitlerjevega "tisočletnega rajha", Ljubljana pa del Italije - bi zaradi tega veljal za strahopetca ter Hitlerjevega in Mussolinijevega vazala ali za "razmišljujočega pacifista"?

  • Avatar MK_NSFW
    MK_NSFW 09:11 28.maj 2024.

    mogoče bi se Gams držal svoje znanosti ne pa geo-strateško-političnih razmerij in vojaške ekonomike. Kako mi poveš, da si Rusofil, ne da mi poveš, da si Rusofil...

    • ico8 09:18 28.maj 2024.

      Hehe, si preprican, da so te rdece mravljice razumele? Komsomoljske sole, pa to…

    • Avatar MK_NSFW
      MK_NSFW 12:02 28.maj 2024.

      niso, mogoče pa še bodo.

  • Pepe007 10:09 28.maj 2024.

    Če bi tako razmišljali zavezniki pred 80-imi leti, ne bi bilo invazije v Normandiji in bi Hitler v "miru" pokoril celinsko Evropo. Ja, dejansko tako razmišljanje kaže na Putinove vazale in prav nič drugega. Jasno je, da je premirje možno ...prikaži več takoj in Rusija ima čisto vse niti v svojih rokah tako, da se umakne za meje, ki so veljale pred vojno in zavzetjem Krima. Zaenkrat nič ne kaže na to, da bi bila Ukrajina zadnja tarča Rusije.

    • popokatopetl 11:46 28.maj 2024.

      Glej avtor ni zagovornik Rusije in v dani situaciji smo praktično prisiljeni pomagat UA. Ampak vprašanje je kako je do tega prišlo. Ob razpadu SZ je zaradi desetletij rusifikacije bilo v UA praktično tretjina ruskogovorečih. Problem je da de-rusifikacije ni ...prikaži več mogoče izvest v kratkem času brez konfliktov. Konflikte so kuhali tako RU kot UA nacionalisti. Od zunaj pa so jih poleg RU podpihovali tudi Ameri, obljubljali pomoč in članstvo v NATO. Namesto da bi zunanje sile delovale za mirno rešitev.

    • popokatopetl 11:49 28.maj 2024.

      .. Nas v EU bi moralo bolj skrbet za mir v naši bližini in bi morali takrat bolj aktivno za to delovat. Ker Ameri imajo drugačne interese, UA jim je dovolj daleč, vojaška industrija je poleg Hollywooda še edino kar ...prikaži več jih drži pokonci. In se jim seveda kar reži ko vojaška naročila dežujejo, medtem ko se dve bivši sovjetski plemeni medsebojno obmetavata z bombami.

    • smoljo 11:57 28.maj 2024.

      Pepc,prvo je da se zahod spuca domov,usa domov iz evrope ,kjer so ze krepkih 70 let,iz bližnjega vzhoda ....itd ,no pol se lahko o rusih sploh menimo ....dokler nebo tako pol pa psssst....očitno bi ti dovolil da mož tvoje hčerke ...prikaži več ,pretepa njo in otroke ...bi a

    • Pepe007 12:41 28.maj 2024.

      @smoljo: kakorkoli gledaš, iz ZDA prihaja napredek zadnjih desetletij. Ubogi Rusi so bili sposobni producirati samo orožje. A imaš v hiši kak produkt masovne potrošnje, ki so ga izumili in po možnosti še naredili v Rusiji? Enega se res spomnim, ...prikaži več kdaj pa kdaj sem imel kako rusko vodko. To je to, kar so Rusi sposobni. Zato pač države po razpadu SZ bežijo v naročje zahoda.

    • smoljo 12:50 28.maj 2024.

      Hahaha,kaka nora primerjava....brez balkana bi bli zda v temi,brez nemcev zda neb meli nuklearne energije,ne ostalih zadev,ti mi o zda napredku ,ja pa ja da ....sicer kdo je bil prvi v vesolju ,američani ...ja pa ja da .....zda so navadni ...prikaži veči lopovi z židam vred ...o kakem naročju ti to,prej prisila kot kaj drugega ,p.s Tehnologija ti je na dalnem vzhodu ,

    • Pepe007 13:20 28.maj 2024.

      @smoljo, napiši prosim, kaj imaš v splošni uporabi in je nastalo na ruskih tleh. Rusi so šli v vesolje samo zaradi tega, ker so računali, da bo to novo orožje. Zakaj Nikola Tesla ni šel v Rusijo? Ker bi tam ...prikaži več inovativnost ubili, ne pa nagradili in omogočili razvoj.

    • smoljo 13:23 28.maj 2024.

      Daj ne klamfaj neumosti

    • smoljo 13:33 28.maj 2024.

      Ka pa te mas ti tolko ameriškega doma ,da ti je tejko fajn,kapitalizem ....waw ,kr mej ga ....a ka mam ruskega,razmisljanje in način življenja ....

    • Pepe007 13:52 28.maj 2024.

      Argumenti, ne floskule ... Rusija je imela vse možnosti in začetno prednost, da zadrži bivše države SZ in varšavskega pakta v svojem zavezništvu, ampak ji očitno to ni uspelo. Zaradi napak in nesposobnosti Rusije in ne zaradi ZDA in zahoda. ...prikaži več Verjetno sicer nimaš pojma, kaj pomeni ruski način življenja. Zelo dobro poznam Rusinjo, ki živi ~10 let v Sloveniji. Ne želi si ruskega načina življenja.

    • smoljo 14:08 28.maj 2024.

      Hahaja haa haha ti z argumenti ....ja pa ja da,vprasi pa americane,ki so spizdi iz zda a hocejo tam zivet....totalno neverodostojn argument ...slo ,pa ni amerika ampak evropa ,tk da ne enaci tega ,...

  • MirNaSvetu 09:54 28.maj 2024.

    ojoj, kakšne bedarije pa to pišete, Žurnal? Po kakšni logiki je Sloveniji dala Ukrajini 10 milijard €? Če že računate stroške vojne, potem jih pripišite tistemu, ki je vojno sprožil - Rusiji - ne pa državi, ki je žrtev fašistične ...prikaži več invazije in se samo bori za svoj obstoj... Imate pa delno prav - tudi ta vojna je namenjena služenju vojaško-industrijskega kompleksa agresorja, zato pa je Putin nikakor noče končati, saj na provizijah iz te vojne bogato služi - vile in jahte pač niso zastonj...

    • Avatar Andrej42
      Andrej42 10:09 28.maj 2024.

      Vojno je začela Ukrajina. Donbas se je želel odcepiti od Ukrajine in je Ukrajina vojaško terorizirala regijo 10 let in ubila 14.000 rusko-govorečih Ukrajincev. Če smo se Slovenci lahko odcepili od Jugoslavije in priključili EU, zakaj se Donbas ne bi ...prikaži več smel odcepiti od Ukrajine in priključiti Rusiji???? ... UKRAJINCI SO TERORISTI

    • Jernej65 10:18 28.maj 2024.

      Andrej42, ne seri bedarij. Meje suverene Ukrajine je prestopila Rusija in začela tudi vojno. Prvič slišim, da je po tvoji logiki tudi Poljska začela vojno in napadla Hitlerja. Težko je dojeti rusofilske blodnje tvojega kalibra.

    • Idioti 10:31 28.maj 2024.

      8miljonov Rusov , ki so naenkrat postali Ukrajinci s potezo svinčnika, ima absolutno pravico , da si in so na referendumu pred letom izglasovali spajanje z RF ! Pa ne samo Donbas ampak še Harkov - tam živi 80% Rusov ...prikaži večsov , in še tri regije UA . Če je imelo 2 miljona Slovencev ali pa 900.000 Črnogorcev pravico izbire , jo ima tudi 8 miljonov UA Rusov , da so ZOPET Rusija ! In mirna Bosna !!!!!!!!!!!!!!!

    • Jernej65 10:39 28.maj 2024.

      Idioti, Sovjetska zveza se je sama razpadla. Ukrajina se je bila prisiljena osamosvojiti. Rusija je priznala njene meje in suverenost. Ko je prišel na oblast morilski, agresorski Putin se je z njegove strani začelo insceniranje, provociranje skoraj vseh bivših republik ...prikaži več Sovjetske zveze, ki so tako rekoč bile prisiljene v samostojnost. Ker morilski, poblazneli, agresorski Putin bi pač rad imel nazaj Veliko Rusijo.

    • MirNaSvetu 10:42 28.maj 2024.

      Kot prvo so bili v Donbasu Ukrajinci vedno večinsko prebivalstvo, res pa je bila ruskifikacija po drugi svetovni vojni zelo močna in je bila uporaba ukrajinskega jezika bolj ali manj prepovedana. Kot drugo pa so vojno v Donbasu začeli pripadniki ...prikaži več ruske tajne službe (npr. Girkin), pred tem ni bilo nobenih žrtev. In tudi po tem ni bilo "14.000 ubiti Rusov", 14.000 je bilo vseh žrtev v 8letih na obeh straneh skupaj (tako vojaških kot civilnih), med njimi tudi potniki letala, ki so ga sestrelili Rusi

    • MirNaSvetu 10:47 28.maj 2024.

      @idioti v Harkovu živi 80% Rusov?!? Eni pa res verjamete čisto vsemu, kar vam servira ruska propaganda - ste kdaj pomislili, da bi za spremembo malo razmišljali s svojo glavo in preveril resničnost medijskih zapisov? Če bi si vzel samo ...prikaži več 2 min bi namreč hitro ugotovil, kako so te mediji potegnili za nos in videl, da je bilo bo zadnjem popisu prebivalstva leta 2001 v Harkovu v resnici Rusov le 33,2% od vseh prebivalcev

  • Ogledalce 10:14 28.maj 2024.

    Kako bedast članek. Želel sem videti izračun in predpostavke tega človeka pa je cel članek ano samo brezvezno klobasanje. Znesek ne zdrži osnovnošolske matematike,

  • Jernej65 09:42 28.maj 2024.

    Članek nima ne riti ne glave. Operirati z nekimi milijardami na populistični način, je kar nekaj. Je pa popolna neznanka, koliko bi nas pa na dolgi rok stalo, če bi tega morilskega Putlerja samo gledali, kako hara po Evropi. Trenutno ...prikaži več bi bila vsa Ukrajina pod njegovim nadzorom, že pri nas bi najbrž nastajala vlada, ki bi jo izbral on. Železna zavesa bi nastajala nekje na mejah Italije in Nemčije. Zopet bi dolga leta tolkli revščino in sanjali o zahodnem svetu. Hvala Ukrajini, da ga je zaustavila.

    • Jernej65 09:43 28.maj 2024.

      Sedaj pa čakam na rusofilsko, trolsko kanonado.

    • BenX 09:47 28.maj 2024.

      Ukrajina ga je zaustavila? Kako? Trenutno se ruska vojska malodane sprehaja proti zahodu. Zelenko je v smrt poslal več kot pol miljona ljudi. Zakaj, če bi lahko vse rešili na papirju?? Ukrajina je dobesedno preprečila premirje ti bučman...

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 09:51 28.maj 2024.

      Evo ga,Bilko Debilko se spet repenči,da se ne boš razpočil!!!

    • MirNaSvetu 09:59 28.maj 2024.

      Prav to, da so Ukrajinci ustavili rusko vojsko, je tudi glavni razlog, zakaj so Slovenski oboževalci fašističnega diktatorja Putina tako jezni na Zelenskega in Ukrajino na splošno. V njihovih sanjah smo pač že bili ruska kolonija in del fašističnega sveta, ...prikaži več saj najbolj od vsega sovražijo demokracijo, kjer morajo razmišljati s svojo glavo, in hrepenijo po diktaturi, kjer jim bo veliko vodja povedal, kaj lahko počnejo.

    • Jernej65 10:10 28.maj 2024.

      BenX, Rusija je napadla suvereno državo, kot je to naredil Hitler. Putin ima odkrite ambicije po veliki Rusiji. Putin je agresor, ki si prisvaja tuje ozemlje. Agresorja je potrebno zaustaviti, pika.

    • Idioti 10:22 28.maj 2024.

      JERNEJ 65@ Za tebe sem pa prepričan 100% da rit imaš , za glavo pa ne bi dal roko v ogenj !

    • Jernej65 10:29 28.maj 2024.

      Idioti, spizdi v Rusijo in ne trosi idiotizmov po Sloveniji. Usrane riti ima rad morilski Putler, glave pa pri njem itak ne potrebuješ.

    • smoljo 12:01 28.maj 2024.

      Jernejcko je spet spustilo ko je en bedast člank o njegovi ukri....brezjajčnik pošilja druge v rusijo,sam pa bevska izpod mize...spizdi v ukraino se strelat že enkrat ...cepec

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 12:02 28.maj 2024.

      Pedo št. 2, z MS si lahko najameta hotelsko sobo in se ovohavata kot dva psa!!!

    • Jernej65 14:02 28.maj 2024.

      smoljo in podganar, sem zaveden Slovenec, zadovoljen z politiko Slovenije okrog Ukrajine. Sem zadovoljen s svojim življenjem v Sloveniji in EU. Vidva sta jamrača, ki vama ničesar ne paše, nezadovoljna s svojim življenjem, poveličujeta morilce, agresorje, zaničujeta svojo domovino. Če ...prikaži več že, se vidva spucajta v Rusijo, slavit svojega morilskega Boga. Ne vem kaj delata v Sloveniji in jo sramotita, fuj izdajalca.

    • smoljo 14:06 28.maj 2024.

      Jernej pssssst ko te bo kap ....pol pa drži lape,če ti je fajn tu ...politika je pa kurba,narod pač ne sledi politiki,razn vas par ,ko nimate kaj drugega za počet v življenju....p.s. jebe se se meni zate ,ta ruse za ...prikaži več ukraince ,a ti je jasn ....tk da mi ga vah sam potegnes,idiot

    • MirNaSvetu 14:21 28.maj 2024.

      takim kot je @smoljo se vedo jebe za vse druge in gledajo izključno na lastno rit, pa tudi če to pomeni zatiskati oči napadi fašističnih diktatorjev in širjenjem propagande za avtokratske režime. Potem pa se enkrat zbudijo v vojni ali ...prikaži več revščini zaradi zatiskanja oči pred problemi in so spet vsi drugi krivi, le oni nikoli nič.

    • Jernej65 14:30 28.maj 2024.

      smoljo, sem nekaj ustvaril v življenju, sem dal skozi bivšo Jugo in njeno revščino, takrat sem hodil v Avstrijo si past oči v polne trgovine, pri nas še barvnega TV nisi mogel kupit, ker ga ni bilo. Sarajevskega Golfa si ...prikaži več moral plačati z devizami, ker ničvreden dinar ni veljal nič. Ne želim si ponovitve tega. Če si ti želiš se spucaj v Rusijo, kot sem že napisal in nehaj srat po forumih, če si nesposobna zguba.

    • Ender3 15:00 28.maj 2024.

      Madona, spet nov kletni profil, kateri že po vrsti.? Tem je težko slediti, ker drugega ne znajo početi

    • smoljo 17:50 28.maj 2024.

      Jernejcek ,kolk laples,si ocitno v jugi bil lulek ,no zdaj si pa luli buli....jes ti pa nism kriv ,ce si mogo jt v avstrijo sam oke past....mi smo iz avstrije jugi brez blema vozli cez ,kar si hotel ....tut barvne ...prikaži večne tv ....tk da pac ,kot sm rekel ,luli buli,pa bi gvadko dov visi za tbe ,lulek za tto drzavo boš se mogo vlko naredit,da se se ma sploh lah kaj menla ....

    • smoljo 17:52 28.maj 2024.

      Ender ,to pc je kako navidezni %,lulekov ,da jih je več,pac po pisanjo se pac izdajajo ...tele baj seki

    • smoljo 17:55 28.maj 2024.

      Ta kao mirni,vda se mi jebe ,se posebej za take luleke kot si ti,bos mogo malo si zgodovino pogledat te vaše ukre,pa bos vido kdo je fašist pa naci ....samo oddaje Kepm Rossa si poglej,pol pa trobi v rog ...se ...prikaži več mi zdi pa da vidva luleka bi prva spizdla iz drzave ko bi zapokal ...tk da fuck off

    • Jernej65 18:35 28.maj 2024.

      smoljo, glede na to kako cviliš, si največji siromak v Sloveniji. Glede na to kako pišeš, imaš kakih 6 let osnovne šole. Morilski Putler ima take najraje za kanon futer. Sem že dovolj časa na tem svetu, da prepoznam nesposobne ...prikaži več luzerje, ki za vse krivijo državo in bi za kos kruha še lastno mater prodali morilskemu, naci Putlerju.

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 20:00 28.maj 2024.

      On ima vsaj 6. let OŠ,ti še tega nimaš,verjetno še Levca nisi uspel naredit!!! Si se pa opisal kot klošar,mi smo iz Avstrije ali Italije vse prinesli,ti si bil pa verjetno tako reven in nesposoben,da si lahko stvari samo skozi ...prikaži več okensko polico gledatl,krele jadno!!!

    • Jernej65 23:02 28.maj 2024.

      Pantani2, gledal sem jih kot otrok, ker nisem imel bogatih staršev, kot si jih izgleda imel ti. Jaz sem si kot odrasel nekaj ustvaril in sem ponosen ter zadovoljen s svojim življenjim in nisem na minimalcu, kot si ti. Ti ...prikaži več si pa postal luzer, ki samo jamra in išče uteho v morilskem Putlerju, kot svoji odrešitvi. Tvoji starši se te gotovo sramujejo, saj so vzgojili totalno nesposobnega sina, podganarja.

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 06:51 29.maj 2024.

      Bogi si!!!

  • Grof 09:39 28.maj 2024.

    Deset milijard česa, nas je golob očistil bolh, uši in jih s Fakonom poslal Zelenskemu, halooo, pa kdo je tu nor, poplavljenci, za Goloba ste podgane, ne ljudje, …

    • Ender3 15:03 28.maj 2024.

      Mlade podgane🐁🐀 so navadno v kleti in se množijo z uporabniškimi imeni..

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.