Slovenija
100 ogledov

To so ukrepi, s katerimi bi spodbudili ljudi, da bi delali dlje

Komentarjev 46
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • jakec1575 11:59 03.september 2016.

    se strinjam. za 170 000 ljudi gre 3,7 mrd na leto. to je vec kot tretjina proracuna. nekaj ne štima. denar izginja. elite so skrile svoje potomce v agencije in tam velcejo po 2-3 čuke neto za nic dela. ker ...prikaži večr policaji nimajo opreme, gasilci furajo stare, vojska je obsoletna. kam izginja denar??? slovenska inteligenca se skriva v JS. kjer je udobno in mastno in pametuje gospodarstvu, ceprav niso okusili krize. razen tistih 80€ manj pri placi. velika placa je se vedno velika. hocem rezultate. kaj so naredili. samo par ministrstev. mladi kolegi povedo, da popravke zakona spisejo s pregledom v manj kot tednu dni. ministrtva pa pacajo 2 leti. toliko, kot je pri nas skritega nesposobnega kadra, je malo kje.

  • antitrust 13:26 03.september 2016.

    Slovenija ima problem, ker 500.000 delavcev v gospodarstvu vzdržuje 1.600.000 ostalih.S tem, da ima delavec 600€ plače, polovica JS pa nad 900€

  • mph 13:49 03.september 2016.

    In pri tem pozabljaš, da bodo ti mladi dobil pol plače, ker bo toliko več penzionerjev. Zadeve niso ravno tako poenostavljene. Dejstvo je, če ne bi bilo uvoza delovne sile, bi bilo dela dovolj za oboje v isti državi. No, ...prikaži več še vedno bodo poklici, ki bodo domačinom izpod časti in podobno, vendar bi morale kvote imigrantov dosledno upoštevat stanje na domačem trgu dela.Tako ali drugače pa je zadeva zelo kompleksna, morda na daljši rok skoraj nerešljiva. S podobnim se ukvarjajo v vseh državah. Za državo bi bilo sicer idealno, da me, ko se bom enkrat upokojil, še isti dan pobere :-).

  • MihaMB 16:08 03.september 2016.

    Slovenija nima nobenega problema...iz ustave izbrisati pojem socialne države, ukiniti socialno pomoč dela sposobnim, ukiniti otroške dodatke - vsak ima lahko samo toliko otrok, kot jim lahko zagotovi dostojno življenje...in je problem vsega v tej državi rešen. Ni mi jasno ...prikaži več zakaj moram jaz delati za penzijo nekoga, ki ga ne poznam, za otroke nekoga ki ga poznam in vem, da doma leži in uživa, medtem, ko jaz delam...

  • jakec1575 16:27 03.september 2016.

    jaz vidim resitev. vsak mora najprej izgubiti da bi cenil. Vse tiste se od osamosvojitve naprej...če bi izgubili sluzbo za nekaj mesec, se nikoli ne bi vec pritozevali. Anomalije so znotraj JS zato naj med sabo to resijo. in minister ...prikaži več za javno upravo je naredil super zadevo. naj sedaj med sabo spijonirajo kdo ima koliko. minister bo rekel tole je znesek, ki ga damo, zdaj pa se stepite. In prav je tako. ker s figo v zepu stalno poslusamo na pogajanjih o tistih z najnizjo osnovno placo. nihce pa ne govori o vseh ostalih, ki se mastijo, da o dodatkih sploh ne govorimo. Kdor dela dobro in veliko, se nima kaj bati.

  • maresem 17:59 03.september 2016.

    Res si trust.... v nedelujočih možganih

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.