Slovenija
33403 ogledov

Vse glasneje se govori o obveznem služenju vojaščine tudi v Sloveniji

Komentarjev 106
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Facja 14:54 04.februar 2024.

    Upam, da se razumemo: če že kdo v vojsko, potem seveda ženske enakopravno z moškimi. "Mee too"..."bee". Kvote, majstri, kvote. Kamor se obrneš buzerirajo z enakopravnostjo. Za kanon futer bo tudi baba dobra.

    • Facja 16:40 04.februar 2024.

      Fentilčki, poglejte si zakonodajo nove bodoče članice NATA Švedske, ima od 2016 zakon, da služijo tako moški kot ženske, popolnoma enakopravno, za ženske so naročili krajše puške. Sicer pa Tanja Fajon, Sophie Wilmès, Ann Linde ter Analena Baerbock zunanje ministrice ...prikaži več in obrambne ministrice Ludivine Dedonder, Jana Černochová, Kajsa Ollongren...niso nič naredile, da bi povečale stabilnost in mir v mednarodnih odnosih...še več, hujskačice so za vojno. Jaz sem svoje že odslužil, sedaj ste vi na vrsti

    • Facja 16:42 04.februar 2024.

      ...na vrsti da rečete NE ali pa pojdite v vojno, če vam je všeč. V vojni umirajo revni, bogati se vedno izvečejo,,,

  • SlavkoKrizman 22:05 04.februar 2024.

    Ugovor vesti bo zelo popularen.

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 11:48 04.februar 2024.

    Mamice in mamini sinčki pa v jok.

    • Avatar jate
      jate 15:11 04.februar 2024.

      maš sinove?kar pošlji jih,le kdo ti brani

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 18:47 04.februar 2024.

      So prostovoljno služili vojsko. Nisem jih vzgojil v mevze.

    • Avatar jate
      jate 04:11 05.februar 2024.

      ne gre za to da so mevže,treba širše gledat,o tem bi se dalo razgljabljat,dolga zgodba

  • da 22:33 04.februar 2024.

    a bojo lahko mamice zraven svojih sončkov služile, da ne bo kaj narobe?

  • miho 07:34 05.februar 2024.

    Nobeno kupovanje orožja in druge vojaške opreme na mednarodnem trgu ni brez tveganj. Orožje in vojaško opremo bi morali v celoti izdelovati in pridobivati na domačem trgu. Si predstavljate scenarij, da EU razpade in pride do državljanske vojne med vsemi ...prikaži več članicami EU (tj. podobno, kot se je zgodilo ob razpadu Jugoslavije)? Nič več uvoza iz Finske, Avstrije,... vojna pa z vsemi sosednjimi državami...

    • bi_ba 10:04 05.februar 2024.

      Točno to je v resnici planirano.

  • Jurij Bavdaž 14:04 06.februar 2024.

    Za bojevanje proti Rusiji in eventualno Srbiji, bo potrebno zbrati veliko vojsko. Vojna bo pokazala, kdo je močnejši in boljši in temu bodo pripadla bogastva Rusije. EU jih itak nima razen ljudi, zato Rusom ta vojna ni velikem interesu v ...prikaži več našem pa (oz. v interesu stricev t j. kapitala) iz ozadja.

  • bobubob 12:47 04.februar 2024.

    Tej naši zaležani mladini res ne bi škodilo malce povohati disciplino, vzdržljivost ter zdrav način sodelovanja in pomoči v nevsakdanjih okoliščinah. Ker pa bi Vojska poleg utrjenih inštruktorjev rabila še kup dobrih odvetnikov, ki bi jo branila pred ovadbami staršev ...prikaži večv glede neprimerne barve in kroja naborniških oblačil, glede neprimerne temperature postrežene juhe in vrste krompirja in ker vojska (še) nima činov, ki bi označevala (spol/tip) vojaka...ne bo iz tega najbrž nič. Bodo pa Varde.

  • pravičnik77 21:57 04.februar 2024.

    podpiram, ampak uvest za vse,za moške in ženske, pod enakimi pogoji.

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 01:22 05.februar 2024.

    Ga ni denarja na svetu, da bi otroku pustila vojsko služit, posebej v taki posrani državo, kot je naša.ne.

  • hondaNT 07:56 05.februar 2024.

    Zadnji čas da se mladiče prevzgojin iz........v dedca. Mamice uboge pa solzice točile.......uboge revce

  • rd2dmk2 21:30 04.februar 2024.

    dokler bomo v NATU in EU ni govora o kakršni koli naborništvu. dajemo tolk procentov, pa naj nas branijo. če in ko bomo pa samostojni, takrat pa ja za vse fante in punce, može in žene. vsakemu puško na dom ...prikaži več pa armbeust, ma če komu pride na misel kakšna neumna misel. pa naj bo od zunaj al znotraj.

  • crniovcar 12:15 04.februar 2024.

    Vsaj eno leto in čim dlje od mame !!!!!!!!!-Prekomanda vsaj Đevđelija..

    • bi_ba 15:58 04.februar 2024.

      Prekomanda ne more biti v tuji državi, ki še v EU ni.

  • Pierre 13:42 04.februar 2024.

    Jaz bi naše sinčke nateral v hrib z mitraljezom na hrbtu, pa ubogat komande!!!!

    • bi_ba 15:59 04.februar 2024.

      Ti že bi mogoče, ampak sinčki ne bi šli nikamor, tudi brez mitraljeza ne. Zato ti in tebi podobni ne sanjajte.

    • rd2dmk2 21:27 04.februar 2024.

      ma kaj mitraljez , ašovčič pa koplji prsobran- na krasu.

    • SlavkoKrizman 22:07 04.februar 2024.

      @Pierre Če imaš sinčka, ga pa poženi po najbljižnjem hribu, kar veselo na delo. pa javi nam kako ti je šlo

    • zdrej 10:25 05.februar 2024.

      Vojaški rok je prava zadeva za tiste, ki se/jih najbolj branite. Tu je zdaj manjšina glasno proti, ampak po parih mesecih bi marsikateri mladič rekel, da je zanimiva izkušnja. Ne vsi. Da vidi življenje tudi malo drugače. Vojaški rok ni ...prikaži večni samo neki dril, pa orožje. Iz mojih izkušenj dela z mladimi se mi je potrdilo tisto da človek mora občasno iz cone udobja. In vojaški rok je točno to kar mladi rabijo. Pa pred tem hočejo iti v hrib ali ne, sploh ni pomembno!

    • SlavkoKrizman 15:55 05.februar 2024.

      @zdrej si upam stavit, da 99% mladih si ne želi nikakršnega zgubljanja časa v vojski z orožjem in bodo vsi uporabili ugovor vesti. In dam jim prav....zakaj bi se učili ubijati druge ljudi? Zakaj? Za tisti zgornji 1% parazitov, ki ...prikaži več krojijo naša življenja, ker jim mi to dopuščamo?

    • SlavkoKrizman 15:56 05.februar 2024.

      In vojaški rok je točno dril, orožje in pranje možganov. Pa 0,1%, da si gate sam opere.

    • rd2dmk2 17:50 05.februar 2024.

      hm, slavko ene dva ducata slovenskih sportnikov je zaposlenih v slo vojski in morajo en teden na leto "odslužit" vojaščome. če ti lahko , potem bi tud mamine maze in očkve punčice. pa saj jim ni treba puške dat. lahko ...prikaži več se učijo z motorko delat, pa preživet v naravi , pa kakšen pošten tečaj reševanja. v stili trennga gasilcev. pa knof zašit in srajco speglat, pa mogoče konzervo odpret in pogret na tabornem ognju, če pa znajo še krompir spečt v žerjavc juhuhu.

    • zdrej 10:12 06.februar 2024.

      @Slavko, ravno zaradi takih bi si želel, da se naborništvo uvede nazaj, saj bo to marsikomu pomagalo dobiti novi pogled. V naborniški vojski bo najverjetneje ubil samo muho. Bo pa dobil določene izkušnje. Strogo nad alkohol in droge, kar je ...prikaži več v preteklem naborništvo bil problem. Zato pa intenziven program in dobro preštudiran program. Ugovor vesti bi naredil, da se tudi služi v vojašnici. Pač brez orožja. Ter dodaj @rd2dmk2 .

    • SlavkoKrizman 15:14 06.februar 2024.

      @rd2dmk2 : vse kar si napisal lahko opravijo pri gasilcih, ni nobene potrebe po vojaščini

    • SlavkoKrizman 15:16 06.februar 2024.

      @zdrej : vse izkušnje, ki naj bi jih dobil v vojski brez orožja jih lahko dobi tudi brez vojske. Če seveda želi. Mamini sinčki so pa zaradi staršev in ne zato, ker ni obveznega služenja vosjke...

    • zdrej 16:01 06.februar 2024.

      Še vedno ti ni jasno kaj pišem. Točno za mamine sinčke in očetove hčere bi bilo to najbolj primerno. Bilo bi kar nekaj problemov s takimi ampak potem bi manj jamrali, pa kašno stvar več naredili. Seveda če bi bil ...prikaži več program dovolj oster. Pa tako kot je napisal nekdo prej, kakega odvetnika bi morali imeti zaposlenega.

    • zdrej 16:04 06.februar 2024.

      Ti starši so sedaj že v določenem delu, ko vojske niti niso videli. In od tod tudi toliko jamranja in nasprotovanja. Ne rabimo se iti hard variante. Neki drill pa tudi ni tako slab. V takšnih variantah vojaki umirajo na ...prikaži več usposabljanjih. Tisto je potem za profesionalni del.

    • SlavkoKrizman 17:00 06.februar 2024.

      Razloži mi zakaj bi poslal otroka naj se uči kako ubijat druge ljudi? Točno to se počne v vojski. Vse ostalo kar pišete se da naučit tudi na drugačen način. Nikoli nisem bil za vojsko in nikoli nebom. Reda se ...prikaži več lahko naučijo tudi drugje kjer ni pušk in ni treba ubijat drugih ljudi. Pa imejte se fajn.

    • zdrej 09:27 07.februar 2024.

      Slavko, saj si povedal zakaj nasprotuješ zadevi. A se naučijo? A si ti kdaj prespal v hotelu "pod tisočerimi zvezdami" na -2? A si si kdaj poiskal vodo v naravi? Takih stvari večina ljudi ne izkusi. Zato preveč ljudi nikdar ...prikaži več ne zna ceniti narave. Mogoče si streljal v tarčo, Ali pa si se udeležil paintballa. To je tisti približek. Da učiš se za ubijanje ljudi - v samoobrambi, saj s tem braniš svoje. 70 let miru nas je polenilo.

    • rd2dmk2 10:59 07.februar 2024.

      slavko, vojska hodi v hribe reševat zabluzene planince, ki mislijo da je gora en peskovnik v . vojska rešuje ljudi ko so poplave, rešuje ko je potres. in nekako je takrat treba imet ljudi , ki so sposobni nekaj potrpet. ...prikaži več sicer pa slavko vsak mladinec se pri 18 letih nauči ubijat- S AVTOM. raje se nad tem zamisli. kolk prtegnenih mulcev so goni po cestah in nimajo niti trohe pameti, dokler ne poči. in je kakšna razlika a koga povozi , al ubije vse kar je peljal sabo.

    • SlavkoKrizman 11:32 07.februar 2024.

      In kdo je kriv za 99% problemov, ki sta jih napisala? STARŠI. Ne primerjat avto z avtomatsko puško ali raketo lepo prosim. In zdrej: bil sem v JNA/izvidnica...to ti lahko pove vse o tem kaj sem dal skozi in kaj ...prikaži več ne.In še vedno sem proti jebeni vojski, ki ni nič drugega, kot futranje proizvajalcev orožja.

    • SlavkoKrizman 11:34 07.februar 2024.

      Razlika je v tem, da namerno ubijanje s puško je ena stvar...čisto nekaj drugega je pa nesreča z avtomobilom. Pod pogojem, da šofer ni pod vplivom substanc ...ko pa pridejo substance vmes, se pa strinjam, je isto, kot puška.

    • rd2dmk2 20:38 07.februar 2024.

      slavko- daj povej si bil za nato ko je bil referendum ? in ne mi govort da je razlika med avtom in puško. NE NIJE. pizda , kajti ni jasno človeka UBIJEŠ. super bil si v JLA jest tud. v ...prikaži več 14 mesecih sem ustrelil 9 metkov. ko sem se prijavil za težaj varnega rokovanja z orožjem ( pazi rabi trener biatloncev- športnikov ) ne samo varnostniki sem jih več sprožil. pa še neki kaj pa jagri. veseli pivci . kako pa te učijo ubijanja nedložnih živali. lahko je tačaj nekih spretnosti - čist brez orožja

    • SlavkoKrizman 15:04 08.februar 2024.

      Ne, nisem bil za kurčev nato. In ja je razlika, če se zgodi nesreča ali, če je nekdo pod vplivom substanc in zraven še prepotenten mulc. Na drugi strani imaš pa puške pa rakete. Zakaj mešaš športnike in šport v ...prikaži več ubijanje? Jagri pa tudi niso več taki, kot so bili včasih.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.