Slovenija
6121 ogledov

Uporabnik kalvarijo opisal kot nočno moro, ministrstvo se sklicuje na strategijo

Komentarjev 28
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • andrija 06:53 05.avgust 2024.

    zanič računalniki.večina jih je še v skladišču ker jih nihče noče.mimogrede ti računalniki za najšibkejše so dani samo na izposojo,tako da jih morajo reveži sami usposobiti in nadgraditi,potem pa jih morajo vrniti stojmenovi

    • jazalen 08:54 05.avgust 2024.

      Prav imaš, žalostno vse skupaj.

    • popokatopetl 09:31 05.avgust 2024.

      Če je tole z izposojo res, je res brez veze, amortizacijska doba računalnikov je relativno kratka in ne vem kaj bi z njimi ob vrnitvi, a jih skrbi ustrezna reciklaža ali kaj ;)

  • Avatar luckyss1
    luckyss1 08:22 05.avgust 2024.

    Edina napaka s temi računalniki je v tem, da ne preidejo v last, ampak so na izposojo...To je neumnost...kot bi posodil prazen zvezek..

    • Enzgg4 08:59 05.avgust 2024.

      Zakaj. Nima veze. Stvari shranjujes na zunanji disk in/ali v oblak. Saj ni bistveno, da ni tvoj. Vazno, da ga lahko uporabljas.

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 09:16 05.avgust 2024.

      Ja, ampak je treba upoštevati slovensko psiho....moje, moje moje ...;)

    • Enzgg4 09:17 05.avgust 2024.

      Podarjenemu compu se ne gleda na procesor 😁

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 09:21 05.avgust 2024.

      posojenemu :D

    • popokatopetl 09:32 05.avgust 2024.

      Mogoče je ideja v tem da ne bi bili naslednji dan na bolhi za 50€ al pa da jih ne more odnest rubežnik?

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 09:36 05.avgust 2024.

      Hja, @popoko, na to pa nisem pomislil ;)

  • Rim 08:21 05.avgust 2024.

    Tole pač ne bo dvignilo računalnipke opismenjenosti med revnimi, zato ni čudno da med njimi ni zanimanja. Stara oprema z neuporabnim sistemom, ko ga hočejo uporabljati na najbolj pogostih in splošno uporabljanih programih, pa nimajo osnovnioh znanj kako to narediti. ...prikaži več Kaj ti pomaga stroj, ki ga ne znaš in nemoreš uporabljati. Pa se ven vlečejo, kako da so ljudje neumni, ne oni.

    • Enzgg4 08:37 05.avgust 2024.

      Če ga ne znaš, se pa naučiš, a ne? Kako smo pa mi? Ko sem prižgal škatlo, mi je na monitorju utripal kurzor na črni podlagi. Potem sem nekje izvedel, da je treba vtipkat win in tako smo začeli. Katere ...prikaži več windowse sem gonil na tisti škatli pa sam pogruntaj. Vsega smo se naučili, brez interneta. Takrat ga sploh še bilo ni. Danes rešit problem je fumis vaginalis, ko maš praktično vse na netu. In stara oprema menda ni, ne? Bi rad videl specifikacijo teh compov, ampak glede na to, da so stari cca ....

    • Enzgg4 08:41 05.avgust 2024.

      ... 1 leto, tako slabi že ne morejo biti. Moj comp je star menda ene 5 let, pa še vedno dela ko šus. Je pa res, da nisem šparal, ko sem ga kupoval in sem že takrat dal noter i7 ...prikaži več in 16 ram-a. Za povprečnega userja, ki ne rabi neke hude grafike, so imo tisti prenosniki vrh glave dovolj dobri.

    • pravičnik77 09:58 05.avgust 2024.

      naj ga dajo meni... mam 7 let star prenosnik, vse dela kot bi moralo, bi pa imel novega in novejšega

    • Rim 10:00 05.avgust 2024.

      Čestitam za obvladovanje računalnika in znanje pridobljeno z leti uporabe. A to pomeni tudi, da nisi ciljna skupina razdeljevanja teh računalnikov

  • Enzgg4 07:24 05.avgust 2024.

    Kakšen iOS??? To je za ajfone, ne pa pcje.

  • popokatopetl 08:25 05.avgust 2024.

    Stay calm and switch to Linux.

  • Avatar Garancija
    Garancija 06:48 05.avgust 2024.

    Odpihnilo Marjanovo samo štiri ure staro streho

  • Luksi 07:37 05.avgust 2024.

    Jaz ga z veseljem vzamem, ampak ne izpolnjujem pogojev. Linux ni noben bavbav, dejansko je android, ki ga uporabljamo takorekoč vsi samo močno dodelan linux. Socialec, ki se je pritožil, je pa naštel software za nekaj tisoč evrov, ki da ...prikaži več ga uporablja, kar pomeni, da ne spada med socialne probleme, ali pa je vse spiratiziral in spada v zapor...

  • Enzgg4 08:09 05.avgust 2024.

    Ne vem, kaj stoka ta model. Dobil je comp zastonj in joka. Če ne mara linexa, naj comp nese sosedovemu mulcu, ki mu bo gor našravfal original piratske windowse in original piratski office pa se program za aktivacijo in to ...prikaži več je to. Ko bo moral comp vrnit, naj pa sformatira disk in vrne prazen comp.

    • Enzgg4 09:11 05.avgust 2024.

      In še: nisem prepričan, da drži tisto, da se ne da gor inštalirat windowsov. Kot berem na https://www.gov.si/novice/2023-10-23-pojasnilo-glede-javnega-narocila-za-nakup-prenosnih-racunalnikov/, je gor možno namestit katerikoli OS, ki gre na navaden PC z Intelovim procesorjem. Torej tudi win. In glede na to, da ...prikaži več gre za HP, Lenovo, Acer in Dell laptope 12. generacije, je notri, kolikor gledam, kaj se tega zdaj prodaja, verjetno i5 CPU in 8 RAM-a. Dovolj za povprečnega userja.

    • popokatopetl 09:35 05.avgust 2024.

      Najbrž tisti domnevni znalec ni znal zaobit za lase privlečenih zahtev Win11 po kao nujnem hardveru.

    • Enzgg4 09:39 05.avgust 2024.

      Bi dal pa desetko gor. Jaz jo mam še vedno in nimam nobene pretirane želje po 11-ki.

    • Enzgg4 09:41 05.avgust 2024.

      P.S. Navadno vedno pizdim, ko dam gor nove windowse, ker vedno vse zdrkajo. Rabim en čas, da se navadim na nove.

  • Avatar luckyss1
    luckyss1 08:20 05.avgust 2024.

    Sam imam na enem od starejših prenosnikov nameščen Ubuntu in poleg njega še vzporedno windows 11 pro -lite...Vse deluje brezhibno, za windovse pa sem legalno plačal 7 evrov (ključ)...Sklepam torej, da je jamrajoči uporabnik član SDS, ki se bolj slabo ...prikaži večo znajdejo že s svinčnikom, kaj šele z računalnikom..

  • Avatar Leon
    Leon 07:20 05.avgust 2024.

    Predvidevam ,da so prenosniki namenjeni uporabnikom ,ki se prvič srečajo z računalniki zato je vseeno kakšen program je nameščen . Trgovci ponavadi ponujajo Linux kot vgrajeni program ob nakupu PC .

    • popokatopetl 09:43 05.avgust 2024.

      Mogoče ne bi bilo slabo, če bi prednamestili linux in nekaj odprtokodnega programja primernega za neznalce in dodali podrobna spletna navodila za potrebno osebno prilagoditev.

  • Pepe007 08:41 05.avgust 2024.

    Zanimivo razmišljanje odgovornih, za železje ministrstvo plača brez da se vpraša, koliko je realno vredno, za SW pa se išče zastonjska možnost. V SW je več dodane vrednosti kot v HW.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.