Slovenija
16872 ogledov

V slovenskih cerkvah kmalu župniki iz Afrike in Azije

Komentarjev 67
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • lojs 13:28 08.april 2023.

    dobili bomo zapečene župnike, oz. jih bodo dobili, ofer ali v pušca bodo pa spet namakal zapečenci ali pa vse mogoči rižeki ... ta računica se ne izide ... če nimaš za burek , nimaš za južno ... sledi nam ...prikaži več leta skromnega živlenja ... jest sem tega že navajen, ker sem živel v taki družbi, da je bilo treba gnoj kidat in mlek vozit v bližnjo vas, ba v vrsti čakat za socilani kruh ... jebiga ... in tak človek ne more biti komunajzer ... pa dejte me razumet

    • leonardo 18:25 08.april 2023.

      lojs no pa smo tam. Prav zato me čudi, da nisi komunajzer. Saj današnja gospoda veliko več pobere od rrevežev kot so komunajzerji. Ti so nam dali vsaj pošteno jesti. Nikoli ni bil problem dobiti službo. Nikoli nismo v vrstah ...prikaži več stali za bogove v belem, nasprotno prišli so na dom. In še bi lahko našteval......

    • lojs 18:49 08.april 2023.

      leonardo di kaprio , kje ti žviš? bluziš do daske! vsak je imel službu in plačo za burek, ki ga niti ni bilo v naših štacunah ... in ravno zato je tak spomin v beticah kako je blo super, ker ...prikaži več nisi mogle nič kupit in zapravit ... halo, malo se zresni ... šolstvo je blo NULA, zdravstvo NULA, gospodarstvo NULA ... komunizem VRHUNSKO ... pošteno si pa lahko jedel doma na kmetiji, če si mel svojo, al so ti pa dali kaj za po zob ... bili smo siromaki

  • Boschtjan Zupanchich 07:06 08.april 2023.

    Dokler jim bodo fuzbalske igre blodile po bučah, tako dolgo še ne bodo sprejemljivi za Božjo Milost in Božjo Besedo, kajti Bog je Resen , in se ne gre nekih igric , ker je tudi Življenje Resna stvar, ne pa ...prikaži več igra nekih zdolgočasenih zlobnih umov. Če pa že duhovnikom življenje postaja fuzbalska igra, kako nizko morajo potem šele ostali ljudje bloditi v življenju ....

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 07:52 08.april 2023.

      https://ibb.co/t8rhC3v

    • SlavkoKrizman 08:30 08.april 2023.

      bog v letu 2023...japajade...

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 11:28 08.april 2023.

      Boschtjan, kaj pa je bog? Da te malo sprobam.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 11:35 08.april 2023.

      Izgovor za realne in pokvarjene in upanje za neuke ter šibke...:D

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 11:38 08.april 2023.

      Ni nujno. Jaz prave vere ne podcenjujem. Zaničujem pa "vero" kot formo brez vsebine, ker to ni nobena vera. Kvečjemu sredstvo za opravičevanje lastnih grehov ali v najboljšem primeru fasada.

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 11:40 08.april 2023.

      P.S. recimo tale iz naslova "Premalo duhovnikov za blagoslov vseh jedi" je že brez veze. Kaj pa ima prenažiranje skupnega z vero. A zdaj bomo pa vsi jedli šunko, al kaj. Kaj pa ma to z Jezusom? On sploh ni ...prikaži več jedel šunke, ker je bil žid, židi pa ne jejo prašičev.

    • leonardo 13:08 08.april 2023.

      Gaborone, iz tvojega zadnjega komentarja sem razbral, da res nisi podkovan v verskih zadevah. Veš tudi jaz sem tako pravijo " brezverec". Pa ni ravno tako. Vse tvoje komentarje sem prebral in sem precej podoben tebi. Tudi jaz nisem cerkveno ...prikaži več poročen. Torej brezverec. Jok.

    • leonardo 13:12 08.april 2023.

      Da nadaljujem: To " žegnanje" kot mu pravijo ni zaradi prenažiranja. To me je moj brezbožni sopotnik naučil. Torej vse ima svoj namen: Potica (kovač) pomeni Kristusovo krono iz trnja. Jajca ( rdeča) tri kaplje njegove krvi. Hren predstavlja žeblje( ...prikaži več na križu je bil pribit, kajne). Mogoče sem kaj spustil, ne vem. Sicer pa, če pošteno živiš ne potrebuješ fajmoštra, kajne?

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 13:21 08.april 2023.

      Nekaj te simbolike poznam. Za potico nisem vedel. Sicer pa bi pravi vernik bolj pokazal svojo vero, če bi namesto tega, da si kupi potico v Hoferju, rajsi kupil sendvič za brezdomca, ki prodaja kralje pred trgovino. To je smisel ...prikaži več vere. Vera v delati dobro. Ne plehka simbolika.

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 13:23 08.april 2023.

      P.S. Ta simbolika je sicer verjetno lokalno pogojena, ker je potica, kolikor vem, slovenska posebnost.

    • leonardo 13:36 08.april 2023.

      Gaborone, ne vem ali imajo povsod potico v cekarju ( košarici) ko nesejo v cerkev ampak mislim, da mora potem biti notri kaj kar predstavlja trnovo krono????

    • leonardo 13:46 08.april 2023.

      Če pogledaš stare fotografije, so imele ženske velike "jerbase", da so dale notri celo potico. Torej okroglo, ki je predstavljala krono. Danes v cekar dajo samo konec potice. Verjetno zaradi tega nisi vedel zakaj potica in to samo štrukel. Naj ...prikaži več neham, saj nimam namena soliti pameti, ampak ker sva ravno začela......

    • Boris 13:57 08.april 2023.

      Koliko plačaš za gram ?

    • Boschtjan Zupanchich 08:05 09.april 2023.

      Gaborone : Bog je Prasila, tehnično gledano : Praenergija z Superinteligenco , natančneje opisano : Največji in Neustvarjeni Večni Duh, in je Stvaritelj Vseh ostalih energij z inteligneco - duhov kot smo mi, ki smo duše z Njegovim Duhom v ...prikaži več naših dušah. Toliko pojasnila za začetek. Kaj pa je zate Bog, da te malo povprašam ?

    • Boschtjan Zupanchich 08:09 09.april 2023.

      Gaborone in Leon, vidim, da imata kar nekaj vedenja o teh zadevah, napram nepoučenemu Borčeku, ki očitno nima nikakršnega pojma o višjih zadevah.

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 08:40 09.april 2023.

      Boschtjan, na enem drugem mestu pti tej temi sem zapisal, da ne verjamem v bogove.

    • Boschtjan Zupanchich 08:53 09.april 2023.

      Gaborone, raznorazne "bogove" so si izmislili poganski slepci, in sicer Samo Zato, da so opravičevali svoja grešenja !!! ! !!! Za skoraj vsak greh so si izmislili kakega "boga", in se nato sklicevali nanj, ter še naprej veselo grešili z ...prikaži več takimi izgovori !!! ! !!! Vendar "bogov" Nikoli ne moreta biti niti Dva, kaj šele več kakih "bogov" eden poleg drugega !!! ! !!! Kajti Vsko takšno Razdeljeno "kraljestvo" Ne more obstajati trajno !!! ! !!! Zato Je lahko Edinole Eden Večni Bog, ki je Stvarnik ...

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 09:03 09.april 2023.

      No, ne verjamem niti v tega "edinega". Sem ateist. Verjamem pa v načela, ki so v precejšnji meri enaka, kot ta, na katerih temelji vera. Vendar za to ne rabim boga. Na ostale stvari pa daje odgovore znanost. Ne vse ...prikaži več odgovore, vendar vedno več.

  • lojs 13:50 08.april 2023.

    mi imamo v tej družbi polno enih starih prdcev, ki se enostavno ne skidajo ... to se dogaja po družinah, stari so nardili bajto ko grad z neomejnimi krediti in hočejo biti carji ... , je naslednja generacija nekako diskriminatorna ...prikaži več ... kao vi pa niste še nič nardil ... ja kako če ste pa firme prodal ... ti stari so večni in ne spustijo iz rok svojega nagrabljenega premoženja, ne sicer vsi, ampak situacija je zajebana ... tele cerkve so pa itak samo še zarad ta starih

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.