Magazin > VIP

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Urška Klakočar Zupančič se je poklonila sinu: "Hvaležna sem, da sem tvoja mama"

urška klakočar zupančič Podkast Popolitiki/YouTube
Deček je imel hude zdravstvene težave.

V nadaljevanju preberite:

  • Nekdanja predsednica DZ Urška Klakočar Zupančič se je na Facebooku poklonila sinu, ki se je v otroštvu soočal z epilepsijo.
  • Razkrila je, da je njen sin pred desetimi leti vsakodnevno doživljal epileptične napade.
  • Političarka je že prej javno spregovorila o sinovi bolezni, da bi pomagala staršem otrok s podobnimi težavami.

Nekdanja predsednica Državnega zbora Slovenije Urška Klakočar Zupančič je ponosna mama dveh najstnikov, Davida in Filipa. O sinovih v javnosti ne govori veliko, prav tako na družbenih omrežjih še ni pokazala njunih obrazov.

Je pa pred časom povedala, da ima eden od njenih fantov epilepsijo. "Večkrat sem bila v slabi koži, v najslabši pa takrat, ko sem se morala soočiti s sinovo boleznijo," je povedala v podkastu Osebno s Sonjo Javornik in razkrila, zakaj tega ni skrivala: "Ljudem, ki imajo podobne izkušnje, vem, da je teh staršev kar nekaj, sem želela povedati, da niso sami in da lahko obstaja rešitev. Eno pot sem sama našla. Zdravljenje v tujini. To sem želela deliti z drugimi starši, ker vem, kako je bilo nam težko, ker nismo več vedeli, na koga se lahko obrnemo. Epilepsija je najbolj razširjena nevrološka bolezen, ampak epilepsij je ogromno. Nekatere zdravimo z zdravili, druge operativno, nekatere pa se na zdravljenje ne odzivajo dobro. Želela sem povedati, da po svetu obstajajo strokovnjaki, ki se samo s tem ukvarjajo in lahko dajo več kot nevrologi, ki pokrivajo cel spekter nevroloških motenj. Tisti, ki se ukvarja samo s tem, bo verjetno lažje prepoznal neko redko obliko in bo morda tudi lahko svetoval pravilno terapijo. Tako je bilo pri nas." 

Dečku se je sedaj poklonila na Facebooku. "Pred desetimi leti si se vsak dan boril z epileptičnimi napadi. Vse bi takrat dala, da bi vedela, da bo nekoč bolje in da boš zrasel v fanta, na katerega bom vsak dan bolj ponosna. Tvoja posebnost je tvoja enkratnost. Naučil si me, kaj je pomembno v življenju. Hvaležna sem, da sem tvoja mama," je zapisala.

Njen sin se danes počuti bolje in živi dokaj normalno življenje.

Komentarjev 4
  • Toma 12:47 25.junij 2026.

    Sinko pa malce manj…

  • Ender3 11:35 25.junij 2026.

    Vse spoštovanje in globok priklon Urški.K.Z.