Slovenija

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Huda nesreča, avtobus s turisti zdrsnil s ceste, enega odpeljali s helikopterjem

policijski helikopter
1/2
Saša Despot
Na cesti proti Predjami v občini Postojna je danes dopoldne s cestišča zdrsnil manjši avtobus, na katerem je bilo 14 potnikov.

Po prvih informacijah sta se v nesreči hudo poškodovali dve osebi, eno so na zdravljenje v bolnišnico odpeljali s helikopterjem. Vzrok nesreče pristojni še ugotavljajo. Kot so za STA pojasnili na Policijski upravi Koper, so bili policisti o nesreči obveščeni okoli 11. ure. Trenutno opravljajo ogled kraja nesreče.

Med udeleženci nesreče so tuji državljani, po zaenkrat znanih podatkih gre za državljane Turčije. Voznik mini avtobusa je bil hrvaški državljan.

"OKC PU Koper je bil ob 10.58 obveščen o prometni nesreči, ki se je pripetila pri Predjamskem gradu, v kateri je bilo več oseb telesno poškodovanih. Po trenutno zbranih obvestilih je v nesreči udeležen minibus hrvaških registrskih številk, v njem pa je bilo 13 potnikov. Ugotovljeno je bilo, da je minibus zdrsnil preko škarpe v globel na travnato površino. V nesreči so bili lažje poškodovani voznik minibusa - državljan Hrvaške in 11 potnikov (državljanov Turčije), dva državljana Turčije pa huje in sta bila eden s helikopterjem, drugi pa z reševalnim vozilom odpeljana v UKC Ljubljana. Policisti še vedno opravljajo ogled kraja nesreče," so nekaj pred drugo uro sporočili s koprske policijske uprave. 

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 6
  • realmadrid4 12:23 31.maj 2026.

    Državljan Turčije pomeni šiptar na poti v Nemčijo ali Švico ali Italijo in da to nikakor ni 'turist' ampak gastarbeiter.

  • matjaz958 12:19 31.maj 2026.

    Voznik je bil star 71 let. Kaj 71letnik dala za volanom avtobusa namesto da bi že užival v zasluženi penziji. Kam smo prišli. Še malo pa nas bodo vozili vozniki v plenicah.

  • Avatar mahatma2
    mahatma2 10:15 31.maj 2026.

    Videl na slikah in rešitev pa je banalno preprosta . Na rob te ceste se naredi ograja. Vendar šele ko pride do nesreče ,se potem morda kaj takega uresniči , prej pa ne. Sicer pa hvala bogu , da se ...prikaži več ni zgodila tragedija,. Nič pa ne bi bilo narobe , če bi nekoga , ki je za to postavitev ograje odgovoren , ker bi vsekakor po vseh predpisih ,že zdavnaj morala stati tam , bi to osebo morali postaviti na sodišče in tudi voznik minibusa menim , da je tule delno upravičen do odškodnine.