Minister Boris Koprivnikar je na Facebooku zapisal, da mu KPK očita nasprotje interesov, ker je glasoval za Bulčevo. "Tudi sam sem bil blagoslovljen z dopisom Komisije za preprečevanje korupcije (KPK) , v katerem mi očitajo nasprotje interesov zaradi pridobitve nepremoženjskih osebnih koristi, ker sem glasoval za Violeto Bulc, saj sva v političnih stikih oz. isti stranki," je zapisal Koprivnikar.
"Kaj naj rečem ... Upam si trditi, da sva somišljenika, celo prijatelja, spoznala pa sva se ravno zato, ker sva v okviru SMC videla možnost storiti nekaj dobrega za Slovenijo," piše minister za javno upravo.
"Sporočilo, ki se mi poraja iz omenjenega dopisa, je predpostavka, da nihče ni sposoben postaviti interese države pred ozke zasebne interese. Predpostavka je napačna!" poudarja Koprivnikar.
Končnih ugotovitev še ni
Dopis KPK v zvezi s predlaganjem Bulčeve sta prejela že Cerar in Györkös Žnidarjeva. KPK je predsednika vlade spomnila, da je na dopisni seji vlade aktivno sodeloval pri sprejemanju odločitve o Bulčevi, s katero pa ima politične stike. To bi "po trenutni oceni dejanskega stanja lahko kazalo na kršitev določb zakona o integriteti in preprečevanju korupcije o dolžnem izogibanju nasprotju interesov".
KPK je sicer pojasnila, da v postopku preverjanja predlaganja Bulčeve za evropsko komisarko še niso sprejete končne ugotovitve, a da so v okviru postopka stopili v stik z določenimi osebami.
Györkös Žnidarjeva meni, da poročilo nima pravne podlage, Cerar pa je vodstvu KPK poslal pisno stališče v zvezi s prijavo domnevnih nepravilnosti. Premier je med drugim zatrdil, da v celotni zadevi ni zagrešil nobene zlorabe ali protipravnega, koruptivnega ali drugega neprimernega dejanja. Sama Bulčeva je postopek KPK označila za legitimen.
Upam, da ne veljajo enaka pravila tudi za imenovanja ministrov v vladi. Potem so bile vse slovenske vlade korupcijsko obremenjene, saj jih v parlamentu potrdijo člani koalicije (drugače nobena vlada nebi bila potrjena).