Uprava za zaščito in reševanje je zjutraj sporočila, da je na Mlaki pri Kranju nekaj minut pred osmo prišlo do eksplozije v stanovanjski hiši. Ruševine so pod seboj pokopale eno osebo.
Kot jepojasnil vodja kranjske izpostave Uprave RS za zaščito in reševanje Robert Skrinjar, je zjutraj prišlo do eksplozije v stanovanjski hiši, v kateri je bila takrat ena oseba. Posredovalo je 27 poklicnih gasilcev Gasilsko reševalne službe Kranj in prostovoljnih gasilcev iz Kokrice ter Britofa z 12 vozili. Pri reševanju so sodelovali kinologi z dvema reševalnima psoma, saj niso vedeli, koliko oseb je v hiši.
Po približno 45 minutah so starejšo gospo rešili izpod ruševin in jo z reševalnim vozilom odpeljali v Univerzitetni klinični center Ljubljana, je v izjavi za medije pojasnil vodja intervencije Andraž Šifrer. Ob prihodu gasilcev ni gorelo, je pa eksplozija pretrgala vodovodne cevi in v objekt je začela vdirati voda.
Ko so gospo, ki je bila med reševanjem ves čas odzivna, našli, je bila ta že delno v vodi, zato je bilo ključno, da so čas reševanja čim bolj skrajšali. Kot je poudaril Šifrer, je šlo za tehnično izredno zahtevno reševanje - poleg podpiranja porušenega objekta so gasilci morali uporabiti tudi motorne žage in hidravlično orodje. Pok ob eksploziji so slišali tudi gasilci v približno tri kilometre oddaljenem Kranju, čez manj kot pol minute pa so prejeli že prvi klic.
Dodatnih nevarnosti ni
Šifrer je še zagotovil, da nevarnosti za zdravje ljudi ni. So pa takoj po prijavi na ožjem območju od eksplozije evakuirali sedem oseb iz štirih stanovanjskih hiš, saj še niso vedeli, zakaj je prišlo do eksplozije, je pojasnil predstavnik za odnose z javnostmi Policijske uprave Kranj Bojan Kos. Kriminalistična preiskava sicer še poteka, a vse kaže, da je šlo za eksplozijo plina.
V eksploziji se je porušila polovica hiše, gasilci pa bodo nepoškodovani del pokrili s folijo. Poškodovane so bile še tri stanovanjske hiše v bližini, so sporočili s kranjske občine, ki bo stanovalkama hiše, kjer je nastala eksplozija, po potrebi uredila bivanje v občinskem stanovanju.
Prav tako bo naročila statično presojo delno porušenega objekta, nabavila zaščitno plastično folijo in za potrebe forenzične preiskave uredila dostavo bagra, ker bo potrebno dele porušene hiše odstraniti. Če bo treba, bo občina nudila tudi logistično podporo za preselitev osebnih in vrednejših stvari iz porušene hiše ter organizirala hrambo predmetov. Predstavniki civilne zaščite so v stiku z zavarovalnico, da bi čim prej izvedla postopke ocene škode in bi stanovalci poškodovanih hiš v najkrajšem času lahko svoje domove popravili ter vzpostavili normalne bivalne razmer, so še sporočili z Mestne občine Kranj.
Z tehnični plini imajo probleme ljudje ,ki nimajo tri cele,kaj je plin.
Buzerirajo nas z dimnikarji , pa kalorimetri , pa odlaganje smeti pa ne vem še vse s čim , da bi pa napravili ZAKON , da vsak , ki ima plin v hiši - pa ni važen kakšnega - mora… ...prikaži veča imeti ob porabnikih INDIKATORJE plina !
Naši se ne ukvarjajo z malenkostmi