Predobravnavni narok na novomeškem okrožnem sodišču zoper 20-letnega Samirja Šiljića, ki naj bi bil kriv za smrt Aleša Šutarja, se je 8. maja končala po dobrih desetih minutah. Višji tožilec Igor Vertuš in okrožna tožilka Nada Črnugelj sta sodnika Petra Žnidaršiča namreč obvestila, da z Šiljićevim zagovornikom Dušanom Medvedom začenjajo pogajanja o priznanju krivde.
Glede na sklenitev sporazuma lahko sklepamo, da kazen ne bo najnižja, a tudi daleč od najvišje mogoče, nekje med petimi in verjetno manj kot desetimi leti zapora.
Šutar se je v noči na lanski 25. oktober odzval na sinov klic, naj pride ponj, ker se pred novomeškim klubom LokalPatriot pretepajo. Ko je prišel do vhoda in rekel nekaj Romom, naj odidejo, naj bi ga Šiljić udaril tako močno, da je padel, z glavo močno udaril ob tlakovana tla in obležal. Po dveh oživljanjih je zaradi hude poškodbe možganov umrl v bolnišnici.
Tako kot so bili ob smrti komentarji, tresla se je gora, rodila se ni niti miš. Tožilstvo se ''pogaja'', da jim ni treba delati.... Bo pa tožilstvo napelo vse sile da bo voznika reševalnega vozila obsodilo na največjo možno kazen.… ...prikaži več Ja tako je v naši državi, ker delovni ljudje niso zaščiteni po posebnem zakonu s posebnimi pravicami že od 2007 leta, kajne?
lahko bi zadevo oklasificirali tudi kot delovna nesreča med dilerji ,
Ko morilci postavljajo pogoje.samo v Sloveniji.