Slovenija

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Golobova vlada tik pred zdajci z uredbo o mobilnih telefonih

moški mobilni telefon Profimedia
Vlada, ki opravlja tekoče posle, je na dopisni seji odločala o spremembi uredbe o uporabi službenih mobilnih telefonov in storitvah mobilne telefonije v organih državne uprave. Seznanila se je tudi z odstopi državnih sekretarjev.

Vlada je na dopisni seji izdala Uredbo o spremembi Uredbe o uporabi službenih mobilnih telefonov in storitvah mobilne telefonije v organih državne uprave. Trenutno veljavna uredba namreč po navedbah ministrstva za javno upravo pomanjkljivo ureja vprašanje odkupa službenega mobilnega telefona. Uredba določa le, da se plača odškodnina, če uporabnik službenega telefona ne vrne, ne ureja pa višine nadomestila niti možnosti odkupa zaradi varstva različnih podatkov, ki so na službenih mobilnih telefonih.

"Zaradi specifike mobilnih telefonov, ki se ne uporabljajo zgolj za pogovore, ampak se na njih nahajajo različne aplikacije in programi z različnimi podatki, je uredbo nujno dopolniti tako, da se po koncu funkcije uporabnikom omogoča odkup aparata. Mobilni telefoni, ki so jih uporabljali funkcionarji, iz varnostnih razlogov niti niso primerni za dodelitev drugemu uporabniku, zato se tak telefon, če ga funkcionar vrne, praviloma uniči. Spremenjena uredba pa daje možnost, da funkcionar telefon odkupi. Takšna rešitev je tudi bolj trajnostna, saj se aparat ne uniči, pač pa uporablja naprej," so pojasnili na ministrstvu za javno upravo.

Višino nadomestila ob odkupu bodo določili glede na ceno, ki je bila plačana za posamezen mobilni telefon, in starost aparata. Če je službeni mobilni telefon star do šest mesecev, bo nadomestilo znašalo 75 % nabavne cene aparata. Če je aparat star od šest mesecev do enega leta, bo nadomestilo 50 % nabavne cene, če je telefon star od enega do dveh let, bo nadomestilo 30 % nabavne cene, za aparate, starejše od dveh let, pa bo nadomestilo znašalo 20 % nabavne cene. 

Odstopili še trije državni sekretarji

Vlada, ki opravlja tekoče posle, se je seznanila z odstopom državnega sekretarja na ministrstvu za obrambo Boštjana Pavlina, ki mu bo funkcija državnega sekretarja na ministrstvu za obrambo prenehala v sredo. 

S položaja generalne sekretarke na ministrstvu za vzgojo in izobraževanje odhaja Darinka Cankar, ki je podala odstopno izjavo s četrtkom. 

Istega dne položaj zapušča tudi Tjaša Pureber, ki je bila na mestu generalne direktorice direktorata za razvoj kulturnih politik na ministrstvu za kulturo.

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 13
  • Avatar Old Boss
    StarMačk 11:40 03.junij 2026.

    Po koncu Janševe vlade l.2022 je bil v Žurnalu članek iz katerega je razvidno, da sta dva ministra in nekateri vladni funkcionarji obdržali prenosne službene naprave. Ni pa povsem jasno ali so naprave odkupili ali le dobili dovoljenje za nadaljnjo ...prikaži več uporabo!? Po dopolnitvi te uredbe pa je razvidno, da imajo na izbiro dve možnosti ali se službene naprave vrne ali pa odkupi po določeni tarifi... zurnal24.si/slovenija/na-racunalnikih-in-mobilnih-telefonih-funkcionarjev-se-je-pobrisalo-podatke-387725

  • Dieta 10:58 03.junij 2026.

    ZDAJ se bo SLO srečala s pravim obrazom mafijske vlade. Prejšnji Janšev mandat med Covidom je bil katastrofa, tokratni pa bo mafijski obračun z vsemi , ki so bili proti Janši.- Za pomoč je Janša najel pravnega strokovnjaka, ker se ...prikaži večse Hojs ni obnesel s primitivizmom.

  • Dieta 10:54 03.junij 2026.

    Celo odkuoiti morajo.... Janša je na zaključku predzadnjega vladanja spremenil zakon, da so njegovi člani SDS ostali po ministrstvih kot javni uslužbenci in tako slabo sene namestil ....Posledice bo SLO občutila dokler bodo tam "delali"