V nadaljevanju preberite:
- Ponoči se je na štajerski avtocesti zgodila huda prometna nesreča.
- Čelno sta trčili dve osebni vozili.
- Ena oseba je umrla.
S PU Maribor so sporočili, da so zgodaj zjutraj obravnavali prometno nesrečo IV. kategorije. Nesreča se je zgodila na avtocesti A1 iz smeri Šentilja proti Mariboru. V nesreči je ena oseba umrla.
Policija je naknadno sporočila, da je voznik nemških registrskih označb, sicer 86-letni hrvaški državljan, vozil po avtocesti A1 iz smeri Spodnjega Dobrenja proti Šentilju. 86-letnik je nato trčil v osebno vozilo voznika z območja PU Maribor, ki je pravilno pripeljal iz smeri Šentilja. Zaradi silovitega čelnega trčenja je tuji državljan na kraju umrl, drugi udeleženec pa se je v nesreči lažje telesno poškodoval.
Regijski center za obveščanje je poročal, da se je nesreča zgodila okoli 2.40 v bližini Spodnjega Dobrenja v občini Pesnica. Čelno sta trčili osebni vozili, eno na električni pogon. Voznik enega od vozil je ostal ukleščen v vozilu in je umrl, drugi voznik pa se je iz vozila, ki je bilo prevrnjeno na streho, uspel rešiti sam. Gasilci so zavarovali kraj nesreče. Prav tako so v električno vozilo vstavili varnostni čep, pri drugem vozilu pa so odklopili akumulator in nevtralizirali razlite motorne tekočine.
Gre za peto prometno nesrečo s smrtnim izidom letos na območju PU Maribor, v katerih je umrlo sedem udeležencev prometnih nesreč. V enakem obdobju lanskega leta so se na območju PU Maribor zgodile tri prometne nesreče s smrtnim izidom, v katerih so umrli trije udeleženci.
Ob pol treh zjutraj in 86 let ... ni ravno optimalno za vožnjo.
Verjetno je tudi EMŠO pripomogel k situaciji.
Zožanje je ... in vmes so samo količki ...