Predsednik vlade Janez Janša je bil danes na povabilo britanskega premierja Borisa Johnsona na delovnem obisku v Londonu. Osrednje teme pogovora premierjev so bile povezane s poglobitvijo političnega sodelovanja med državama, spopadanjem z epidemijo covida-19 in odnosi med EU in Združenim kraljestvom, so sporočili iz kabineta predsednika vlade.
Premier se je na Twitterju odzval tudi na odločitev ustavnih sodnikov; zapisal je: "Za vsakega, ki bo v Sloveniji v prihodnje za posledicami okužbe s covid19 zbolel ali umrl - zaradi nadaljnjega širjenja virusa, ki je v glavnem posledica prenizke precepljenosti prebivalstva, nosi soodgovornost večina na ustavnem sodišču, ki bbolj varuje lik JBTita kot zdravje Slovencev".
Za vsakega, ki bo v 🇸🇮 v prihodnje za posledicami okužbe s #Covid19 zbolel ali umrl - zaradi nadaljnjega širjenja virusa, ki je v glavnem posledica prenizke precepljenosti prebivalstva, nosi soodgovornost večina na @UstavnoSodisce, ki bolj varuje lik JBTita kot zdravje Slovencev. https://t.co/w9sMByLWJC
— Janez Janša (@JJansaSDS) September 30, 2021
Podrobnosti obiska
Janša se je sicer na obisku po poročanju STA najprej srečal z novoimenovano ministrico za zunanje zadeve Elizabeth Truss. Spregovorila sta predvsem o bilateralnih odnosih med državama, aktualnih zunanjepolitičnih temah in epidemiološki situaciji v zvezi s covidom-19. Prav tako sta pozornost namenila krepitvi gospodarskih povezav, boju proti kibernetskim grožnjam in poglabljanju kulturnih vezi.
V spremstvu državnega sekretarja ministrstva za zunanje zadeve Jamesa Cleverlyja je premier nato obiskal Nacionalni center za kibernetsko varnost in se srečal z njegovim vodstvom. Mednarodno sodelovanje pri vprašanjih kibernetske varnosti je namreč ključnega pomena za zaščito vseh pred hibridnimi grožnjami.
Janša se je na delovnem kosilu srečal tudi z Joaom Vale de Almeido, vodjo delegacije EU pri Združenem kraljestvu Velike Britanije in Severne Irske.
V premierjevem kabinetu ocenjujejo, da so dvostranski odnosi med državama zelo dobri in prijateljski, tokratni obisk pa da je pomenil intenziviranje političnega dialoga na najvišji ravni.
Vsakdo ima svoje šibke točke. Tudi PV. A da zato žrtvuje psihično in fizično zdravje naroda, je res malce bolno. Narod pa ima seveda prav tako kolektivno šibko točko - recimo popoln prenos odgovornosti za svoje življenje na vlado in… ...prikaži več državne organe. Potem pa v jok, če krediti v švicarjih zrastejo, če kovid kljub ukrepom valovi, če sodstvo ni učinkovito, policija neodzivna, zdravnik nedosegljiv, davki vedno višji, korupcija dnevna praksa... A kaj, samo da predsedujemo. In cepujemo....
Mislim, da je čas, da psihiatri o tem človeku povedo svoje.
Slovenski pacient je šel v London k Johnsonovem frizerju .