Matoz je za zurnal24.si dejal, da ga je murskosoboški župan Anton Štihec zaprosil, če bi lahko zastopal delavce nekdanje Mure. Slednji imajo tako do konca tega tedna čas, da se izrečejo o tej možnosti.
Delavci so namreč šest mesecev pred stečajem matične družbe Mura d.d. morali podpisati dokumente, s katerim so jih prerazporedili na hčerinske družbe.
Ko pa so ti po stečaju Mure zahtevali plačilo neplačanih obveznosti družbe do njih, pa jim stečajni upravitelj tega ni odobril, saj niso bili več zaposleni v matični družbi.
Oškodovanih prek 1800 delavcev
˝Preko 1800 delavcev je sedaj z odločitvijo stečajnega upravitelja ostalo brez svojih terjatev, ki so jih želeli uveljavljati prek stečajne mase,˝ je za zurnal24.si povedal župan Štihec in dodal, da se je stečajni upravitelj tako odločil, ˝čeprav je rekel, da je kar nekaj nejasnosti˝.
˝Mislim, da je čas, da nekdo to podrobno preuči, ker so delavci že drugič ostali na cedilu in mi jim preprosto skupaj z odvetniško pisarno Francija Matoza ponujamo, naj se sami odločijo, ali jih bo zastopal stečajni upravitelj ali pa Matoz,˝ pravi Štihec.
Spomnimo, da so družba Mura in hčerinske družbe v začetku oktobra lani razglasile insolventnost in pristojnemu sodišču predlagale začetek stečajnih postopkov. Brez dela je takrat ostalo 2635 ljudi.