Slovenija

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Na Primorskem silovito počilo, umrl motorist

motorist nesreča Profimedia Fotografija je simbolična.
Državljan Avstrije je umrl na kraju nesreče.

V nadaljevanju preberite:

  • Okoli 10. ure se je na stari cesti med Divačo in Senožečami zgodila huda prometna nesreča med motoristom in tovornim vozilom.
  • 37-letni avstrijski motorist je med prehitevanjem ustavljenega tovornjaka trčil v zadnji del tovornjaka, ki je zavijal levo.
  • Motorist je po trku utrpel hude poškodbe in poškodbam podlegel; smrt so potrdili ob 11.47.

Okoli 10. ure so bili policisti PU Koper obveščeni o hujši prometni nesreči na stari cesti med Divačo in Senožečami. Trčila sta motorist in voznik tovornega vozila. Policisti so opravili ogled in ugotovili, da je 55-letni voznik tovornega vozila iz Sežane vozil od Divače proti Senožečam. Ko je pripeljal do deponije, je začel zavijati levo, za njim pa se je ustavil 41-letni voznik tovornega vozila s priklopnikom iz Postojne.

Ko je bilo prvo tovorno vozilo že v zaključni fazi zavijanja, 37-letni voznik motornega kolesa, državljan Avstrije, začel prehitevati ustavljen tovornjak. Z motorjem je trčil v levi zadnji del tovornega vozila, ki je zavijalo. Zatem ga je odbilo v levo, kjer je padel po vozišču in obležal.

Voznik motornega kolesa se pri trčenju huje poškodoval, ob 11.47 je zdravnik zanj potrdil smrt. Odrejena je bila sanitarna obdukcija.

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 3
  • eeee 16:22 25.maj 2026.

    Nekoč je v naši mali ulici padel motorist. Miličniki so poiskali krivca. Takrat je Lačni Franc postal sadist.....

  • atamama 15:18 25.maj 2026.

    Tragično. Ja, pa ravno danes ko je AVP imela akcijo za ''ranljivo kategorijo'' voznikov... in spet je eden iz te kategorije samomorilcev izkoristil ''prednost'' enoslednega vozila... Res je tragično in neumno, da se tem norcem ne dopove in prepove vožnje ...prikaži veče mimo v koloni, vožnje po sredini, itd.... pa na koncu koncev ostro kaznuje. Ne, AVP in njeni ''strokovnjaki'' so v živo prepričani, da mora biti tako. Pa naj bo ampak ne, da se potem zagreni življenje nič hudega slutečim, kajne?