Slovenija

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Občan poklical policijo: "Na cesti ležita dva mopedista"

mopedist PU Novo mesto
Kaj se je zgodilo, policisti še ugotavljajo.

"Ob 16.47 nas je poklical očividec in povedal, da na cesti med Dolnjimi Ležečami in Famljami, pri letališču, ležita dva poškodovana mopedista s Tomosi," so sporočili s koprske policijske uprave. 

Cesto so zaprli. Policisti so opravili ogled kraja in ugotovili, da sta oba peljala v isti smeri, in sicer od Dolnjih ležeč proti Vremskemu britofu. Prvi je peljal 51-letni državljan Hrvaške z mopedom Tomos, za njim pa je peljal 34-letni državljan Hrvaške, prav tako z mopedom Tomos. Prvi je po prvih podatkih opravljal premik iz desnega na levo smerno vozišče. Drugi ni peljal na zadostni varnostni razdalji, zato je naletno trčil v voznika pred seboj.

"Oba sta izgubila oblast nad vozilom, 51-letnik je padel na desni bok in na nasprotno smerno vozišče, kjer je obležal hudo poškodovan. Prav tako je huje poškodovan obležal 34-letnik. Cesta je bila ponovno odprta ob 21.20. Policisti vse okoliščine in vzrok še ugotavljajo, za oba voznika je bil odrejen strokovni pregled. Obravnava se sum storitve kaznivega dejanja. Odrejen je bil tudi izvedeniški pregled za oba mopeda," so sporočili policisti. 

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 9
  • Toma 17:41 31.maj 2026.

    Kolesa in mopedi imajo prvo zavoro bolj za reklamo. Motorji pa zadnjo, ker prva dosti bolj prime. Torej kolesa in mopedi zelo slabo zavirajo!

  • 4krogci 14:55 31.maj 2026.

    Udeleženca Tomosijade na Kalu.....lansko leto blo isto par "obnemoglih" v obcestnem jarku....

  • vzev 12:31 31.maj 2026.

    Nesreča dveh mopedistov se je zgodila ob 16;47. Cesto so pa odprli ob 21:20? Pa kaj ti se delajo norca?