“Tadeju Poljaku bi morali glede na pravnomočno obtožnico funkcijo izvršitelja vsaj začasno zamrzniti. Obtožbe so resne, ne gre namreč za primer, ko bi se mu v trenutku nepazljivosti zgodila prometna nesreča. Slabo luč meče na vse nas,” je dejal eden od njegovih kolegov, ki ni želel biti imenovan. Predsednik zbornice izvršiteljev Zoran Kuret Marolt se na našo prošnjo za komentar ni odzval.
Spomnimo, Poljak je eden od obtoženih v primeru Balkanski bojevnik, listine, ki so jih doslej prebrali na sojenju, pa naj bi dokazovale povezanost v mednarodno združbo, ki se je ukvarjala s preprodajo kokaina. Poljak naj bi s še enim Primorcem skrbel za avtomobile Hrvata, ki so ga pred slabima dvema letoma prijeli ob zasegu dveh ton kokaina v Urugvaju. Iz portoroške Marine naj bi pomagal odpeljati vsaj dva avtomobila, v katerih je bilo od dva do tri milijone evrov gotovine iz trgovine z drogo.
“O pobudi za razrešitev ne vem nič, o tem nisem bil obveščen. Neuradno pa sem izvedel, da so nekateri izvršitelji na ministrstvo za pravosodje podali predlog oziroma se potegovali za to, da bi me umaknili oziroma mi odvzeli funkcijo izvršitelja, in to zaradi konkurence. Sicer je v zakonu jasno napisano, da funkcija izvršitelja preneha v primeru pravnomočne obsodbe,” je povedal Poljak. O zadevi Balkanski bojevnik pa, da zaupa v sodišča in je vse od začetka močno optimističen. Že pred časom je sicer dejal, da je izgubil zaupanje v delo kriminalistov, za katere je menil, da je njihovo delo pošteno, in da se ne čudi, da je na sodišču tako malo obsodilnih sodb.
Ministrstvo ne ve nič
S pravosodnega ministrstva so nam sporočili, da so na podlagi našega preverjanja, ali Poljak še izpolnjuje pogoje za funkcijo, Okrožno sodišče v Ljubljani zaprosili za odgovor in tudi zahtevali kopijo obtožnice v delu, ki se nanaša nanj. Nato bodo proučili, ali je treba zoper Poljaka uvesti disciplinski ali razrešitveni postopek in s tem povezan ukrep začasnega suspenza.
Naj se javi tisti pogumen izvršitelj, ki joče na ministrstvu!