"Mi bomo zdaj ugotavljali zlorabe in se mogoče še srečali na sodišču, prepričan sem namreč, da je uprava, ki je nasledila Roberta Časarja, naredila precej škode ter namerno blokirala naložbe in razvoj Luke Koper, ki se je ravno pod Časarjevim vodstvom najbolj razcvetela, promet pa najbolj povečal, in ne, kot kdo misli, pod vodstvom Bruna Koreliča," je danes na koprskem okrožnem sodišču napovedal koprski župan Boris Popovič.
Z njegovim nastopom kot priče obrambe se končuje glavna obravnava v tožbi proti Časarjevi upravi, ki je obtožena zlorabe položaja pri poslih v Romuniji. Toženi so sicer vsi štirje člani uprave, poleg Časarja še Boris Marzi ter Aldo Babič in Marjan Babič. Proti slednjima se bo proces nadaljeval posebej, saj se Aldo Babič zdravi v beograjskem kliničnem centru zaradi vnetja trebušne slinavke, Marjan Babič pa je imel julija težko prometno nesrečo.
Kaj očita tožilstvo
Tožilstvo trdi, da Časar in člani njegove uprave niso opravili svojih dolžnosti in da so prekoračili svoje pristojnosti s tem, ko pred odločanjem o dokapitalizaciji luških hčerinskih družb v Romuniji Railport Arad in SC Trad Trans Terminal (TTT) niso pridobili obveznega soglasja nadzornega sveta. Januarja 2009 je tako uprava samovoljno potrdila dokapitalizacijo. Na račun družbe Railport Arad je nato tri tedne pozneje nakazala 1,5 milijona evrov, na račun TTT pa bi se junija moralo steči še 1,3 milijona evrov, če se ne bi prej vmešala policija in takoj nato sodišče, ki je plačilo preprečilo. Transakcijam pa je nasprotovala tudi luška finančna služba.
Spet o terminalih
Popovič, ki je o Luki Koper danes govoril v prvi osebi množine, je napovedal, da se bo Luka znova posvetila zemljiščem, na katerih so bili med Časarjevo upravo zamišljeni zaledni terminali v Sežani in Beltincih, pa tudi da bodo preverili romunske posle, ki jih je ustavila uprava Gregorja Veselka.
Premierka je tajnica
Na vprašanje, ali je nadzorni svet, ko ga je vodil še on, odobril dokapitalizacijo v Aradu, ni znal odgovoriti, češ da se ne spomni. "Za to so v Luki pravni strokovnjaki in oni bi nas morali opozoriti, ali je soglasje nadzornikov potrebno ali ne. S svetovalko tedanje uprave Kajo Špiler, ki je skrbela tudi za gradiva za nadzorni svet, nisem bil zadovoljen, lahko pa rečem, da je imela v Luki pomembno vlogo, pomembnejšo od Alenke Bratušek, ki igra vlogo tajnice. Sicer pa sem bil nadzornik Luke Koper še, ko jo je vodil Korelič, nadzornikom pa predsedoval Miha Kozinc, in lahko povem, da se je redno dogajalo, da smo vse investicije nadzorniki potrjevali za nazaj. Ko smo nato po Koreličevem odhodu gledali, ali se bi dalo za to tožiti, mi je odvetnik Franci Matoz to odsvetoval, ker so se nadzorniki s takšnim potrjevanjem za nazaj pač strinjali," je med drugim povedal koprski župan.
Do osem let zapora
Ker naj bi Časar, Aldo Babič, Marjan Babič in Boris Marzi s svojimi dejanji Luki povzročili ogromno škodo in obema romunskima podjetjema protipravno pridobili premoženjsko korist, jim grozi od enega do osem let zapora.
kje da prijavim???
Kapitalistične fantazije in nujne iluzijePravkar poteka gospodarski in politični forum na Bledu. Na njem pripadniki elite razmišljajo o naši prihodnosti, o prihodnosti velikanske večine ljudi, zlasti pa razmišljajo o prihodnosti kapitalizma. Čudaško. Toda če bi jih (pa jih ne… ...prikaži več boste) povprašali, ali so za demokracijo, bi vsi v en glas, kot v zboru, odgovorili, da itak. Demokracijo si namreč predstavljajo …http://za-misli.si/kolumne/dusan-rutar/1149-kapitalisticne-fantazije-in-nujne-iluzije
kdo so to "oni", ki kradejo... dejte vse prijavit!