Slovenija
52 ogledov

Prijatelju pet let

Koprsko sodišče je Srečku Prijatelju prisodilo pet let in dva meseca zaporne kaz
1/11
Žurnal24 main
Koprska sodnica je Srečku Prijatelju prisodila pet let in dva meseca zapora, njegovi ženi Aleksandri pa šest mesecev pogojne zaporne kazni. Odvetnika sta že napovedala pritožbo.

Kazni ji ne bo treba prestajati, če v dveh letih po pravnomočnosti sodbe ne bo ponovila novega kaznivega dejanja. Pripor za Srečka Prijatelja so podaljšali do pravnomočnosti sodbe.

Predsednik SNS Zmago Jelinčič je prepričan, da gre pri sojenju za zmontiran proces. "Deluje se v smeri diskreditacije SNS, kajti med ljudmi smo vedno bolj popularni in to nekatere hudičevo boli," je dejal po poročanju STA. "Če bo obsodba Srečka Prijatelja obveljala tudi po obravnavi pritožbe, bo to bolj razlog za obžalovanje in resen razmislek o tem, kje se je znašla naša politična realnost, kot pa razlog za slavje," je v odzivu dejala predsednica LDS, Katarina Kresal. "Sicer pa se bo treba počasi sprijazniti, da smo pred zakonom vsi enaki."

"Sodbo sprejemam stoično, vendar se bomo nanjo pritožili," je po izreku kazni dejal Prijatelj, ki je že med obrazložitvijo razsodbe v sodni dvorani vpil: "To ni res. To je laž. Lažete, sodnica!" Novogoriškemu podjetniku Marjanu Mikužu pa je dejal: "Ali si sedaj zadovoljen, smrad?'"

Njegova žena Aleksandra pa je dejala, da je vse, kar so ji prisodili, preveč. Oba sta nedolžna, zakaj naj bi obžalovala nekaj, česar nista storila, je povedala.

Sodnica je v obrazložitvi povedala, da je bil Srečko Prijatelj izvoljen od ljudstva, zato se od njega pričakuje vzorno vedenje, on pa je funkcijo izkoriščal.

Tožilstvo je za Prijatelja predlagalo štiri leta in deset mesecev zaporne kazni, za njegovo soprogo Aleksandro Prijatelj pa sedem mesecev zaporne kazni. Ker je bila za slednjo izrečena manjša kazen od predlagane, bo tožilstvo razmislilo o pritožbi.

Prijatelja so policisti pridržali 9. marca v Solkanu, ko je od Marjana Mikuža prejel 323 tisoč evrov. V zaporu je od 13. marca, njegove večkratne zahteve, da bi sojenje spremljal s prostosti, pa so bile vsakokrat zavrnjene.

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.