Protestniki od srede vsako noč zavzemajo ulice številnih ameriških mest. Do sobote zvečer so bili protesti mirni, takrat pa so okrog univerze Berkeley v Kaliforniji in v Seattlu v državi Washington policisti proti protestnikom v Kaliforniji uporabili solzivec. Nekaj sto protestnikov je namreč uničevalo policijska vozla in obmetavalo policiste z različnimi predmeti.
Aretiranih je bilo približno pet ljudi, v Seattlu pa iz podobnega razloga okrog 13. Do sobote zvečer so v New Yorku aretirali okrog 300 ljudi, čeprav nasilja ni bilo.
Newyorški protestniki so v nedeljo zvečer protestirali na različnih delih mesta, kot je postaja Grand Central in trgovina Macy's na trgu Herald, kjer so ležali na tleh. Ko policisti začnejo groziti z aretacijami zaradi oviranja prometa, skupine vstanejo. Pripravljajo se na 13. december, ko je v Washingtonu napovedan velik protestni shod.
Kritizirajo newyorškega župana
Newyorški župan Bill de Blasio je medtem prvič odgovoril na kritike predhodnika Rudyja Giulianija glede odziva na dogajanje. De Blasio se je namreč na sredino odločitev velike porote, da policista Daniela Pantalea opere krivde za Garnerjevo smrt, odzval povsem drugače, kot se je na podobne primere odzival Giuliani, ki je mestu vladal od leta 1994 do leta 2001.
De Blasio je po objavi odločitve odpovedal udeležbo na slovesnem prižiganju luči božičnega drevesa pred Rockefellerjevim centrom in se pridružil temnopoltim aktivistom ter izrazil razumevanje za njihovo skrb.
"Mislim, da Giuliani ne razume realnosti. Med policijo in skupnostjo obstaja prepad, ki ga moramo premostiti. Ne moreš opazovati tega, kar se je zgodilo v Missouriju, Clevelandu in New Yorku, in se delati, da ni problema," je za televizijo ABC povedal de Blasio, ki je imel v mislih podobne primere, ko so belopolti policisti ubili neoborožene temnopolte ljudi.
"Temnopolti morajo sami narediti več"
Giuliani je v preteklih dneh med drugim dejal, da mora temnopolta skupnost sama sprejeti odgovornost, da zmanjša razloge za veliko prisotnost policije med njo. Za de Blasiov odziv na odločitev velike porote pa je dejal, da uničuje spoštovanje do sistema kazenskega prava.
De Blasio je napovedal, da bodo v New Yorku probleme rešili s pomočjo boljšega urjenja policistov. Zatrdil je, da policiste neznansko spoštuje, vendar pa je treba priznati, da obstaja dolga zgodovina rasizma. Skupaj s policijskim komisarjem Williamom Brattonom de Blasio verjame, da se tragedije ne bodo več ponavljale, ko bodo policiste izurili v drugačnem pristopu do uporabe sile in bodo izboljšali komunikacijo.