Po izvolitvi nove slovenske vlade je posebno izjavo poslal ameriški državni sekretar Marco Rubio, so sporočili z ameriškega veleposlaništva v Ljubljani.
"Čestitke predsedniku vlade Janezu Janši in novo potrjeni slovenski vladi. Združene države Amerike se veselimo tesnega sodelovanja pri uresničevanju naših skupnih prednostnih nalog, med katerimi so obramba, energetska odpornost, regionalna stabilnost in skupna blaginja," je v izjavi dejal Rubio.
Slovenska vlada je v odzivu na omrežju X sporočila, da se "veselimo nadaljnje krepitve sodelovanja med Slovenijo in Združenimi državami Amerike ter utrjevanja dolgoletnega prijateljstva in partnerstva v mednarodnih organizacijah".
🇸🇮🤝🇺🇸 Ameriški državni sekretar @SecRubio je čestital predsedniku vlade @JJansaSDS in novi slovenski vladi.
— Vlada Republike Slovenije (@vladaRS) June 6, 2026
Veselimo se nadaljnje krepitve sodelovanja med Slovenijo in Združenimi državami Amerike ter utrjevanja dolgoletnega prijateljstva in partnerstva v mednarodnih… https://t.co/3AJTc7i7I3
Janša z zahvalo vsem
Predsednik vlade se je na omenjenem omrežju iskreno zahvalil vsem za čestitke in dobre želje. "In hkrati opravičilo, ker res ni mogoče vsakemu posebej napisati zahvale. Gradili bomo uspešno in spoštovano Slovenijo za vse njene ljudi," je še pristavil.
Iskrena hvala 🙏 vsem za čestitke in dobre želje ob izvolitvi 16. @vladaRS.
— Janez Janša (@JJansaSDS) June 6, 2026
In hkrati opravičilo, ker res ni mogoče vsakemu posebej napisati zahvale.
Gradili bomo uspešno in spoštovano Slovenijo 🇸🇮 za vse njene ljudi. #nipopuščanja
Janša je po izvolitvi prejel številne čestitke iz tujine. Čestitali so mu tako predsednica Evropske komisije Ursula von der Leyen, predsednik Evropskega sveta Antonio Costa in predsednica Evropskega parlamenta Roberta Metsola.
Janša je v petek že opravil prvo pot v tujino, saj se je udeležil vrha EU-Zahodni Balkan. Poudaril je, da Slovenija ostaja trdna zagovornica širitve EU in da mora EU odločno širiti svoj vpliv in prisotnost v regiji. Ob robu dogodka je opravil tudi več neformalnih srečanj.
Medtem pa so doma v petek potekale primopredaje na ministrstvih.
ZDA predsednik spet izpadel " bumbar", zato lahko obdrži nick name Dumb ! "Trump novinarko označil za pokvarjeno in zapustil intervju"
Vse s pomočjo Stevota, bi moral "državnik" pripisati.
me zanima, kaj je Urša odšla v sinagogo danes ali v katoliško cerkev molit za prijateljstva po svetu ? Tina je bila zagovornica živali, česa je Urša zagovornica kot zdravnica ? Čudne prijatelje vabi v hišo.