Letos do 27. januarja se je na zavod za zaposlovanje prijavilo tudi 194 ljudi, ki niso brezposelni. Gre za (samo)zaposlene, upokojence, kmete ali dijake in študente, ki iščejo zaposlitev. V drugem primeru pa gre za zaposlene, ki so v fazi izgubljanja zaposlitve in jim je začel teči odpovedni rok, oziroma zaposlene za določen čas, ki se jim bo pogodba iztekla v roku treh mesecev.
Na zavod so se lahko začeli prijavljati 1. januarja, ko je začel veljati novi zakon o urejanju trga dela.
Kaj zavod ponuja?
Zavod te ljudi vodi v posebni evidenci iskalcev zaposlitve in ne v isti kot brezposelne. Posreduje jim informacije o trgu dela in jim svetuje pri iskanju zaposlitve. Tisti, ki bodo vsak čas ostali brez zaposlitve, so upravičeni še do osebnega svetovalca, s katerim izdelajo zaposlitveni načrt, imajo pa tudi pravico do vključevanja v programe aktivne politike zaposlovanja (nekatera izobraževanja in usposabljanja) ter pravico do kandidiranja za subvencije.
Kako se prijaviti?
Postopek prijave je enak kot za brezposelne; možno se je prijaviti prek spletne strani zavoda ali osebno na uradu za delo. Iskalci zaposlitve, katerih zaposlitev je ogrožena, pa morajo predložiti še odpoved pogodbe o zaposlitvi oziroma pisno obvestilo delodajalca o nameravani odpovedi ali pogodbo o zaposlitvi za določen čas.
23
ogledov
Še v službi, pa na zavod
Novost. V evidenco zavoda za zaposlovanje se prijavljajo, čeprav še imajo delo ali pa so študenti.