Po novem bo dolžina ograje, ki je postavljena prekinjeno vse od Obale do Pomurja, po navedbah POP TV prvič presegla 200 kilometrov in dosegla kar tretjino celotne južne meje, ki je sicer dolga 670 kilometrov.
Ministrstvo za javno upravo je novi javni naročili za dobavo in postavitev ograje na meji s Hrvaško oddalo srbskemu podjetju Legi-SGS. Za dobrih 40 kilometrov ograje bodo odšteli 4,8 milijona evrov. Kje natančno bodo ograjo postavili, na ministrstvu za notranje zadeve ne razkrivajo.
Kot so pojasnili v juliju, postavitev začasnih tehničnih ovir poteka skladno s sprejetim načrtom, ki je označen s stopnjo tajnosti, zato podrobnejših informacij ne morejo posredovati. So pa zatrdili, da jih postavljajo tam, kjer je to nujno potrebno zaradi preprečitve nezakonitih prehodov državne meje in zavarovanja ljudi in premoženja, na nekaterih območjih pa jih zamenjujejo zaradi poškodovanja. "Konkretno kdaj, kje in v kakšnem obsegu, pa se odloča na podlagi konkretnih ocen in predlogov slovenske policije," so prejšnji mesec navedli na ministrstvu.
POP TV je kljub temu uspel ugotoviti, da bodo ograjo postavljali med krajema Žuniči in Zilje, trenutno se nahajajo pri kraju Preloka. S postavitvijo te ograje bo meja na Kolpi med krajema Vinica in Žuniči praktično v celoti zaščitena. Ograjo naj bi postavili v naslednjih tednih.
Kot so na notranjem ministrstvu pojasnili za POP TV, je sicer trenutno postavljenih skoraj 179 kilometrov začasnih tehničnih ovir, od tega 63 kilometrov panelne ograje.
vsaj 400 jo manjka
a je zdej še kdo proti ograji na meji?