Petkova nakazila pokojnin bodo prvič izvedena v sistemu takojšnjih plačil, so sporočili iz Banke Slovenije, ki sistem postopno uvaja skupaj z bankami in hranilnicami ter družbo Bankart. Čeprav je tveganje nizko, opozarjajo, da bi bila lahko v posameznih primerih sredstva na računih nekoliko pozneje, a še vedno v okviru istega dne.
Kot so pojasnili v Banki Slovenije, bo s koncem septembra ukinjen sistem, prek katerega so se pokojnine izplačevale do zdaj. "V Banki Slovenije bomo zato skupaj z bankami in hranilnicami v Sloveniji ter upravljavcem plačilnih sistemov, družbo Bankart, do takrat omogočili izvrševanje vseh domačih kreditnih plačil SEPA v plačilnem sistemu takojšnjih plačil," so zapisali.
Vsi vpleteni si po zagotovilih Banke Slovenije prizadevajo, da bodo sredstva na računih prejemnikov na voljo že v zgodnjih jutranjih urah, tako kot doslej.
Kljub temu bi v izjemnih primerih, zaradi množičnosti teh plačil in same narave takojšnjih plačil, lahko prišlo do situacije, da bodo v posameznih primerih sredstva na račune nakazana nekoliko pozneje kot običajno, vendar še vedno v okviru istega koledarskega dne.
Sem se že ustrašil, da bodo prenehali odtegovati zneske za oskrbo , pa prostovoljno zdravstveno zavarovanje, pa dvignili penzije....
Evo nova koalicija in STA so že napovedali uvajanje novega načina nakazil pokojnin. Povdarek bo na časovnem zamiku nekaj ur, potem dni, tednov morda meseca. Čas je, da se upremo takšnemu zavajanju.
Vauuuuu...pride Rupar pred parlament ?