Cene. “Sindikati govorijo o težkem finančnem položaju delavcev, po drugi strani pa so bile cene hrane in pijače na kresovanju na ljubljanskem Rožniku hotelske,” je povedal delavec (njegovo ime hranimo v uredništvu).
Karmen Leban, ZSSSTo je predrago. Prepričana sem bila, da bo pivo po 2,5 evra.
“Ponudnika smo zelo jasno opozorili, da je treba cene držati na normalni ravni,” je zatrdila Karmen Leban iz Zveze svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS), tudi članica v organizacijskem odboru kresovanja. Dodala je, da se “očitno gostinec tega ni držal” in da je “problem vsako leto isti”, saj na ceno kot organizatorji kresovanja nimajo vpliva. Za bone med člani sindikatov pa lani ni bilo interesa (prodali so jih le 60), zato jih letos niso ponujali.
Maja Kavec, ZSSSOdojek je bil mogoče res devet evrov, ampak porcije so bile tako velike, da sta se lahko najedla dva.
Kuhanje golaža brez razpisa
Letos so namesto več ponudnikov gostinskih storitev izbrali le enega. Razpisa tokrat ni bilo, kako točno je potekala izbira, pa nam Maja Kavec, sekretarka osrednjeslovenske območne organizacije pri ZSSS, pristojna za gostinski del kresovanja, ni hotela povedati. “Smo se pač tako odločili,” nas je odpravila, ko smo jo po treh dneh izmikanja le dobili na telefon. “Mi ne potrebujemo razpisa, me razumete? To ni javno naročilo. Golaž nam lahko kuha vojska, policija ali pa gostinci,” je odvrnila. Po njenih besedah med gostinci za kresovanje ni zanimanja, ker imajo skoraj vedno izgubo, podjetje Seam, ki ima lokal tudi na Tromostovju, pa so izbrali, ker je “močan gostinec”. Na naše vprašanje, ali so od podjetja pisno zahtevali zmerne cene, pa je odgovorila: “Zakaj bi vam razkrivala naše poslovne zadeve?”
Natakarjev med svojimi člani niso iskali (Lebanova je namreč sekretarka sindikata delavcev gostinstva), ker po besedah Kavčeve “v sindikatu nimajo gostincev, ki bi bili pripravljeni vlagati denar v Rožnik, ker Rožnik vedno pomeni tveganje – če je dež, je udeležba vselej slaba”.