Po zdaj znanih uradnih podatkih je na referendumu glasovalo 535.282 volivcev; po 11,69 % preštetih glasovnicah je 86,74 % glasovnic proti zakonu, 13,26 % pa za zakon.
Ob 16. uri je kazalo še na veliko večjo volilno udeležbo, saj je glas o noveli zakona o vodah do takrat oddalo 29,76-odstotkov volilnih upravičencev, oziroma 505.539 ljudi. K temu morajo prišteti še glasove predčasnega glasovanja na katerem je svoj glas oddalo več kot 84.000 volilnih upravičencev ali skoraj pet odstotkov volivcev.
V času volilnega molka 96 prijav domnevnih kršitev
Dežurna služba ministrstva za notranje zadeve je v zvezi z današnjim referendumom o noveli zakona o vodah do 19. ure, ko so se volišča zaprla, prejela skupno 96 prijav domnevnih kršitev volilnega molka. Obravnava jih 23, so za STA povedali na ministrstvu. Izstopajo objave na družbenih omrežjih.
Po državi se je ob 19. uri zaprlo nekaj več kot 3000 volišč, na katerih je skoraj 1,7 milijona volivcev lahko oddalo glas na referendumu o noveli zakona o vodah. Volilni organi bodo začeli šteti glasovnice, prvi delni neuradni izidi pa bodo znani po 20. uri.
Volivci so odločali, ali se strinjajo z uveljavitvijo novele zakona o vodah. Da bi bil zakon na referendumu zavrnjen, mora proti glasovati večina volivcev, ki bodo veljavno glasovali, pod pogojem, da bo proti glasovala najmanj petina vseh volivcev oziroma najmanj 339.726 volilnih upravičencev.
86% proti. Janša zna poenotit Slovence.
Bravo, pohvalno, volilno telo se prebuja in krepi, prebujamo se iz apatije in brezvoljnosti. To nas nora navdajati z upanjem, da lahko veliko spremenimo in stvari premaknemo na bolje .