Zoran Janković se zaradi nekaterih tekočih projektov sooča s kritikami in protesti civilne družbe. Izpostavil je kanal C0, tržnico in sežigalnico na Barju.
"Izpostavil bi tri projekte, pri katerih se mi nasprotovanje zdi nerazumljivo," je v intervjuju za ljubljanainfo.com dejal Janković.
"Prva je kanal C0, ki mu po 44 kilometrih do dokončanja manjka le še 128 metrov. V sosednjih občnih Medvode in Vodice je že končan in ima tudi uporabno dovoljenje, vendar ga ne morejo priklopiti, dokler ne bo končan tudi pri nas. Z njim bo čista pitna voda še bolj zavarovana, kajti odpravili bomo 6400 greznic, doslej smo jih odpravili že 20.000. Čistilna naprava v Zalogu že ima uporabno dovoljenje," je o famoznem kanalu dejal župan Mestne občine Ljubljana (MOL).
"Tu je še prenova tržnice. Imeli smo že gradbeno dovoljenje, ki je pred časom padlo zaradi pritožb sosedov, torej Cerkve, v teku je upravni postopek, zaključena je javna razgrnitev, sledi ustna obravnava in odločanje o gradbenem dovoljenju. S prenovo tržnice bodo prodajalci imeli boljše pogoje za delo, kupci pa boljšo uporabniško izkušnjo. Na predstavitvi v Mestni hiši je bilo prisotnih 123 najemnikov od 300 povabljenih in noben ni nasprotoval prenovi," je o tržnici dejal Janković.
"Tretji je sežigalnica na Barju. Pred nekaj tedni smo na obisku imeli skupino približno 50 ljudi, ki smo jim predstavljali projekte v Ljubljani. Pa je nekdo od njih pripomnil: proti sežigalnici so lahko samo tisti, ki ne ustvarjajo smeti. To se mi zdi zelo dober slogan. Najcenejša cena ogrevanja je letos v Celju, ker imajo sežigalnico. Ni jim treba plačevati C02 kuponov. Za premog in plin se plačuje kupone, za sežigalnico ne, torej je Evropska unija že naredila razliko. Sledi Velenje s TEŠ6, nato pa je Ljubljana, prva evropska prestolnica Zero Waste. V Ljubljani bomo sežigali samo domače smeti, ne bomo jih uvažali. Zmogljivost celjske sežigalnice je 40.000 ton; v Mariboru načrtujejo 60.000, mi 140.000 ton. Če bo treba, bomo razpisali tudi referendum," je o sežigalnici razkril Janković.
"Ljubljana še vedno eno najbolj varnih mest"
Pred nami so božični prazniki in Janković je spregovoril tudi o odnosu z ljubljanskim nadškofom Stanislavom Zoretom. "Ko se srečava, si izmenjava 'dober dan'. Nazadnje sva govorila pred nekaj leti. On vabi mene na dogodke, mi njega. Zadnjih nekaj let se ne družimo. K svetim mašam ne hodim, ker sem ateist," je povedal župan.
Razkril je svoj pogled na nedavno mafijsko likvidacijo na Brdu: "Zelo žalostno je, da se to dogaja v Ljubljani, ki je po vseh kazalcih med sedmimi najbolj varnimi mesti na svetu. A kot uči zgodovina, likvidacije vedno ni mogoče preprečiti tudi z oboroženim spremstvom. Zame je to žalostno in nesprejemljivo, a čestitke policiji, da je bila tako uspešna. Ljubljana je še vedno eno najbolj varnih mest."
dezurni@styria-media.si
Ljubljana je sramota za celo Slovenijo, še bolj pa ljudje ki živijo v njej, 90% je umsko motenih, brez kulture in obnašanja. Vodovod je katastrofalen, pitna voda sploh ni za piti, ne za tuširat, itd.., ker je preveč kamna noter. Jankovič dela. 🤣
Res čudno, da se ljudje upirajo temu, da drek teče čez vodovarstveno območje, da bodo zaradi garaže pod trznico nepovratno izgubljeni ostanki srednjeveške Lj in da se bi zelo verjetno poškodovale Plečnikove arkade, ter da bo zaradi sežiganja smeti zrak… ...prikaži več v Lj še bolj usmrajen kot je že. Kdo bi to razumel.
Gled ena komentarje so tudi na predbožični večer na Trtenjakovi zelo delovni